Skocz do zawartości

Kino domowe 5.1 w pokoju 19m2


Yamahama

Recommended Posts

Witam. Jestem całkiem świeży w świecie audio-video. Bardzo doceniam, że jest takie forum i tylu ludzi z tak dużą wiedzą, którzy są gotowi się nią dzielić :)

Postaram się napisać dobry post wg. najlepszych wzorców :)

1. To mam:

-Wzmacniacz Yamaha DSP-A590

-kolumny podstawkowe 2.0 : Infinity Reference 1i

-TV Toshiba 40 cali z wszystkimi nowoczesnymi wejściami

-CD Technics SL-PG 390

-stary tuner AIWA

-stary PC Asus

2. Potrzebuję:

-na bazie tego wzmacniacza chcę rozbudować zestaw  do 5.0, ew. 5.1 o monitory używane i kable raczej nowe

-kiedyś dalsza rozbudowa

3. Do czego:

żona musi być zadowolona i ja przy okazji też ;)

- oglądanie filmów głównie z netu i z PC

- muzyka etniczna, ludowa, chóralna, filmowa, różne odmiany rocka, hip-hop,

-radiostacje muzyczne i tokujące

4. Tego oczekuję:

W zależności od okoliczności i nastroju lubię czasem posłuchać na ostro i konturowo, a czasem miękko, łagodnie i soczyście. Jednak najważniejsze są dobra selektywność dźwięków wysokich i niskich, przestrzeń oraz detale również gdy słucham po cichu. Nie potrzebuję wielkiej mocy i bardzo głośno.

5. Music room:

Pokój 4x4,70m, razem 19 m2, którego nie da się umeblować symetrycznie, 3 strefy, na razie bez dywanu, 2 okna, duży regał, mały regał dla kotów,biurko z nadstawką, stół, 1 ściana pusta.

TV i monitory są w odległości 2m od kanapy odsłuchowo-patrzałkowej.

6. Budżet 600-800 zł

7. Pytania:

Jak najlepiej pogodzić słuchanie w stereo i kino domowe ?

Czy rozbudowywać zestaw kolumnowy od tych Infinity zważywszy na małą odległość (źródło-słuchacz), czy sobie podarować i kupić zestaw z monitorami podłogowymi na tą niedużą przestrzeń. Czy monitory efektowe (tylne) umieścić za kanapą czy pod ścianą ? 

Legenda do zdjęć:

-ściany w realu są wyższe oczywiście

-na  środku kanapa odsłuchowa

- po prawej biurko

-okna są tam gdzie siedzą koty 

-liść to wejście do pokoju

-

 

 

plan pokoju 19 m2 (klocki).jpg

stan odsłuchowe (klocki).jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:):):):):)

Widziałem już wiele.

Rysunki od ręki, w paincie, profesjonalne szkice czy plany ale makietę z drewna po raz pierwszy! Brawo!

Niestety nie pomogę. Masz za duże oczekiwania względem budżetu i chęci zaspokojenia żony.  Do tego amplituner beż żadnego wejścia cyfrowego.

Ale życzę powodzenia!

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to mały budżet. O żonie pisałem półżartem, bo dla nas obojga ważna stała sie jakość dźwięku :))

Klocki drewniane powstały w czasie jak urządzaliśmy mieszkanie i mega się przydały, a kiedyś nawet zrobiły zamieszanie w Ikei ;).

Teraz klocki powracają i możemy nawet rozważać przemeblowanie pokoju pod klocki AV :)

Na pewno regał z drewna zrobię pod KD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy, budżet udało się podbić do 1500 zł.

Mój wzmacniacz Yamaha DSP-A590 to tylko 300W, ale na mieszkanie w bloku to i tak spoko. Co myślicie o takich ofertach:

https://www.olx.pl/oferta/kolumny-dali-concept-5-0-zestaw-kino-domowe-stan-idealny-CID99-IDEhOMX.html   (nie mozna odsłuchać)

https://www.olx.pl/oferta/kolumny-glosnikowe-klipsch-f1-b2-c1-5-0-CID99-IDFuxRI.html

https://www.olx.pl/oferta/kino-domowe-yamaha-zestaw-kolumn-ns-b51-ns-f51-oraz-ns-c51-idealne-CID99-IDEPESw.html

ew. nowe KODA AV 707, albo AV 708.

Będę wdzięczny za podpowiedzi

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...