Skocz do zawartości
Khedron

Wymiana kolumn

Recommended Posts

19 minut temu, Khedron napisał:

Solidnie zbudowany i dający zdjęcia bardzo przyzwoitej jakości . 

ładnie odjechany temat:D. To może założymy Audiofilskie Kółko FotograficzneB|

No dobra kończę ..... ale ? Nie będę się bawił w półśrodki biorę Nikona , to właśnie audio nauczyło mnie , że należy kupować graty w maksymalnym możliwym budżecie , bo potem zawsze zostaje w głowie , że może jak bym jednak dołożył te pięć stów, to było by lepiej :)  

18 minut temu, Karol64208 napisał:

ładnie odjechany temat:D. To może założymy Audiofilskie Kółko FotograficzneB|

Po prostu wymieniamy się wiedzą, temat był założony osobno więc nikomu nie zaśmiecamy jego "wątku" :) ... Ale przyznaję, że nazwa "Audiofilskie Kółko Fotograficzne" brzmi bardzo dobrze :) 

11 minut temu, tomek4446 napisał:

No dobra kończę ..... ale ? Nie będę się bawił w półśrodki biorę Nikona , to właśnie audio nauczyło mnie , że należy kupować graty w maksymalnym możliwym budżecie , bo potem zawsze zostaje w głowie , że może jak bym jednak dołożył te pięć stów, to było by lepiej :)  

Dobra, tak na szybko - w fotografii to niekoniecznie tak jest bo czym innym są rozwiązania zintegrowane a czym innym takie gdzie możesz zmieniać optykę. Te pierwsze to kupno i ... koniec zabawy bo możesz albo wymienić całość albo nic. Te drugie to kupno i jak wciągnie ... to jak z audio - worek bez jakiegokolwiek dna a w środku labirynt  pułapek zastawianych przez wszystkich . 

Wracając do głównego tematu - kolumny będą pewnie dopiero w poniedziałek lub wtorek (zaszalałem i wziąłem wiśniowe czy jak tam je nazywają ) , więc na spokojnie szukam jakichś kabli - żeby nie przepłacić , ale i żeby nie przeszkadzały. Parę wskazówek już mam, ale to chyba temat trudniejszy od samych kolumn . Ot np czy banany i bananki to to samo ?! Wydaje się mi, że absolutnie nie . 

Napisano (edytowany)

Z tego co czytam to fotografia i audio ma dużo wspólnego a pierwsze co się rzuca w oczy to ceny :) Ale chyba tak jest z każdą pasją , trzy tygodnie temu porzuciłem samochód na rzecz roweru , dwadzieścia lat nie jeździłem na rowerze i myślałem, że zakup roweru to prosta sprawa , aby nie przeciągać , prosta sprawa o był zakup trzy lata temu samochodu bo rower.... , kurde tam to jest jakieś szaleństwo :) Biorę Nikona i koniec ! :) 

Jak wejdziesz głębiej w temat kabli to .....przepadłeś. Mam tego całą szafkę i pół pojemnika na pościel w łóżku / moje jedyne miejsce jakie udało mi się wywalczyć w domu :) /. Ja kabli nie słyszę , to że je robię / ze szpuli są o ok. 40% tańsze niż dokładnie te same konfekcjonowane / to bardziej natręctwo niż słyszalny efekt. Dobrym pod względem konstrukcji , ekranowania i ceny jest Chord Clearway , 

https://s4home.pl/produkt/chord-clearway-speaker/                                                              

tak samo solidnie zrobiona jest cynowana Supra Ply

https://sklep.bestaudio.pl/supra-ply-3961/

co do bananów to albo można kupić jakiekolwiek albo przy podejściu ortodoksyjnym miedziane , ja ostatnio kupiłem:

https://www.blackdotaudio.eu/wtyk-glosnikowy-bananowy-viborg-vb401g-czysta-miedz-pozlacana-kpl-4-szt-p-5205.html

https://www.blackdotaudio.eu/komplet-wtykow-bananowych-neotech-ncb-80-ofc-4-sztuki-p-4512.html

https://www.blackdotaudio.eu/wtyk-bananowy-bfa-furutech-fp-200b-g-gold-4-szt-p-4412.html

do Beresforda / ale można i do kolumn/  proponuje te , są mniejsze i dobrze siedzą w małych terminalach :

https://www.blackdotaudio.eu/wtyki-glosnikowe-bananowe-kacsa-bp-6201bg-zlocony-24k-zestaw-8-szt-p-3195.html

Zawsze też możesz po prostu podpiąć goły kabel , ja sporo eksperymentuje ,to z bananami jest mi wygodniej.

W kolumnach będziesz miał z tego co widziałem podwójne terminale , nie polecam kupowania przewodu bi-wire / podwójnego/ , zapłacisz więcej ,a to samo można uzyskać robiąc zworki z kabla głośnikowego / no i możesz małym kosztem , bo będziesz potrzebował krótki odcinek zrobić zworkę z droższego kabla , lub po prostu eksperymentować/.

IMG_1218.JPG

Edytowano przez tomek4446

24 minuty temu, tomek4446 napisał:

Z tego co czytam to fotografia i audio ma dużo wspólnego a pierwsze co się rzuca w oczy to ceny :) Ale chyba tak jest z każdą pasją , trzy tygodnie temu porzuciłem samochód na rzecz roweru , dwadzieścia lat nie jeździłem na rowerze i myślałem, że zakup roweru to prosta sprawa , aby nie przeciągać , prosta sprawa o był zakup trzy lata temu samochodu bo rower.... , kurde tam to jest jakieś szaleństwo :) Biorę Nikona i koniec ! :) 

Jak wejdziesz głębiej w temat kabli to .....przepadłeś. Mam tego całą szafkę i pół pojemnika na pościel w łóżku / moje jedyne miejsce jakie udało mi się wywalczyć w domu :) /. Ja kabli nie słyszę , to że je robię / ze szpuli są o ok. 40% tańsze niż dokładnie te same konfekcjonowane / to bardziej natręctwo niż słyszalny efekt. Dobrym pod względem konstrukcji , ekranowania i ceny jest Chord Clearway , 

https://s4home.pl/produkt/chord-clearway-speaker/                                                              

tak samo solidnie zrobiona jest cynowana Supra Ply

https://sklep.bestaudio.pl/supra-ply-3961/

co do bananów to albo można kupić jakiekolwiek albo przy podejściu ortodoksyjnym miedziane , ja ostatnio kupiłem:

https://www.blackdotaudio.eu/wtyk-glosnikowy-bananowy-viborg-vb401g-czysta-miedz-pozlacana-kpl-4-szt-p-5205.html

https://www.blackdotaudio.eu/komplet-wtykow-bananowych-neotech-ncb-80-ofc-4-sztuki-p-4512.html

https://www.blackdotaudio.eu/wtyk-bananowy-bfa-furutech-fp-200b-g-gold-4-szt-p-4412.html

do Beresforda / ale można i do kolumn/  proponuje te , są mniejsze i dobrze siedzą w małych terminalach :

https://www.blackdotaudio.eu/wtyki-glosnikowe-bananowe-kacsa-bp-6201bg-zlocony-24k-zestaw-8-szt-p-3195.html

Zawsze też możesz po prostu podpiąć goły kabel , ja sporo eksperymentuje ,to z bananami jest mi wygodniej.

W kolumnach będziesz miał z tego co widziałem podwójne terminale , nie polecam kupowania przewodu bi-wire / podwójnego/ , zapłacisz więcej ,a to samo można uzyskać robiąc zworki z kabla głośnikowego / no i możesz małym kosztem , bo będziesz potrzebował krótki odcinek zrobić zworkę z droższego kabla , lub po prostu eksperymentować/.

IMG_1218.JPG

Niestety linki nie działają na tą chwilę, chyba siadł komuś serwer. 

Nie będę za bardzo wchodził w temat kabli . Po prostu coś kupię i już. Banany są mi potrzebne na wypadek gdyby na skrzynce była strata dźwięku - wtedy będę przepinał kable przy kolumnie i po problemie. 

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

1. Nikon ma ciemny obiektyw.

2. Serwis nikona w Polsce to dramat. Przynajmniej kilkanaście i kilka lat temu. Podejrzewam, że nadal tak jest...

1 minutę temu, Karo napisał:

1. Nikon ma ciemny obiektyw.

2. Serwis nikona w Polsce to dramat. Przynajmniej kilkanaście i kilka lat temu. Podejrzewam, że nadal tak jest...

1. Każdy kitowy, standardowy zoom jest "ciemny", ale Nikon Z50 doskonale radzi sobie na wyższych czułościach, więc to niewielki problem. 

2. Serwis Nikona jest tak samo kiepski jak i innych firm. Zresztą polski oddział jest już od jakiegoś czasu likwidowany a zadania przenoszone do Czech. 

Seria RTi w zeszłym roku ? została zapowiedziana do zmiany. Na razie cisza chodź widac juz nową serie TSX. Moim zdaniem to raczej napisy. Nie ma tam technologii Nasa. co nie zmienia faktu że to kolumny które mi osobiście podobają się bardziej niż seria wyżej S.

6 godzin temu, S4Home napisał:

Seria RTi w zeszłym roku ? została zapowiedziana do zmiany. Na razie cisza chodź widac juz nową serie TSX. Moim zdaniem to raczej napisy. Nie ma tam technologii Nasa. co nie zmienia faktu że to kolumny które mi osobiście podobają się bardziej niż seria wyżej S.

Żyjemy w czasach gdy jak nigdy dotąd "nowsze" najczęściej oznacza po prostu "gorsze"... Zatem zostanę przy swoim wyborze, chyba że okaże się jakaś dźwiękowa porażka. Mam jednak nadzieję, że tak nie będzie. 

13 godzin temu, Khedron napisał:

1. Każdy kitowy, standardowy zoom jest "ciemny", ale Nikon Z50 doskonale radzi sobie na wyższych czułościach, więc to niewielki problem. 

2. Serwis Nikona jest tak samo kiepski jak i innych firm. Zresztą polski oddział jest już od jakiegoś czasu likwidowany a zadania przenoszone do Czech. 

Nie tak samo kiepski, tylko najgorszy z najgorszych. Temat przerabiałem niestety to wiem. Powstała nawet specjalna strona, gdzie użytkownicy opisywali swoje przygody z serwisem. Dużo innych, złych, informacji na ten temat można znaleźć także na forum nikona.

Na kolumny niecierpliwie czekam ... Pewnie będą dopiero po weekendzie :( ... Dziś kupiłem kable - bez szaleństw - Melodika z Bass Core - porządny, ale bez wpadania w uzależnienie :) . 

A wiecie co zrobię jak "przyjadą " kolumny ? Powożę je trochę na wózku po osiedlu i w bloku żeby sąsiedzi dojrzeli ... Prosiłem kilka razy żeby zachowywali się ciszej , więcj teraz ... Zemsta naprawdę jest słodka :D

48 minut temu, Khedron napisał:

Zemsta naprawdę jest słodka

to prawda:D 

Pamiętam jak w latch 80 wymieniałem na większy talerz / orbitę/ z satelity, było bardzo duże wtedy zainteresowanie sąsiadów dlaczego, odp. bo poprzedni /szary/się zabrudził:D nowy kremowy.

A tylko dlatego że byli upierdliwi:15_yum:, chcieli się dołączyć, a następnie ich głowa bolała :53_cold_sweat:od fal jakie talerz zbierał. Taka rzeczywistość w Pl.

To jakie zamówiłeś kolumny? bo nie sprawdzałem wszystkich postów.

56 minut temu, Karol64208 napisał:

to prawda:D 

Pamiętam jak w latch 80 wymieniałem na większy talerz / orbitę/ z satelity, było bardzo duże wtedy zainteresowanie sąsiadów dlaczego, odp. bo poprzedni /szary/się zabrudził:D nowy kremowy.

A tylko dlatego że byli upierdliwi:15_yum:, chcieli się dołączyć, a następnie ich głowa bolała :53_cold_sweat:od fal jakie talerz zbierał. Taka rzeczywistość w Pl.

To jakie zamówiłeś kolumny? bo nie sprawdzałem wszystkich postów.

Polk Audio Rti A9. Wiśniowe bo boczna powierzchnia jest tak duża, że czarne przytłaczają. 

3 minuty temu, tomek4446 napisał:

O, tak wiśniowe grają znacznie lepiej niż czarne :) A co będzie źródłem ?

Rega Rp1, choć myślę o wymianie na coś z uziemieniem. 

I oczywiste, że wiśniowe grają lepoej. Czarny bardzo tłumi co wykorzystano np przy budowie samolotów o ograniczonej widoczności jak : SR-71, F117 czy B2. Fakty są jednoznaczne. 

Powiem szczerze , nie lubię gramofonów z nie wymiennym headshellem , ale na Twoim miejscu nie pozbywałbym się tak szybko tego gramofonu. Z tego co się orientuję dość łatwo można zrobić upgrade  i mieć fajny drapak . Na forum chyba @Kamil C , modernizował Rp3 i świetnie wyszło , tak przed ostateczną decyzją o sprzedaży zwróciłbym się do @Audio Autonomy o opinie . Pisałeś , że masz przydźwięk , to nie musi być kwestią nie wyprowadzonego uziemienia . O przydźwiękach wiem wszystko , lub prawie wszystko, bo walczyłem z nimi nie raz :)  

Tomek jest forumowym specem od przydźwięków, fachowiec. Usunął swoje, a to w pewnych typach budownictwa i sieci, może wcale nie być taka prosta sprawa. 🙂

Wywołany do tablicy się wypowiem. Nie wiem jak w P1 to wygląda, ale w moim P3 jest ramię RB300, które stockowo jest uziemione. Jesli w P1 nie jest to nie powinno byc problemu. Tutaj masz instrukcję jak to wygląda w rb300: https://www.originlive.com/images/pdfs/Instruction-Manuals/Tonearm-Instructions/Tonearm-Rega-modification-kits.pdf

Osobiscie bym się zastanowił nad tym P1. Pewnie czy silnik jest już zasilany 24V. Jeśli tak to poszukałbym jakiegoś P3 i przełożył silnik. 

P3 daje całą masę możliwości modyfikacji:

1. Wymiana subplattera na cos innego (tangospinner, groovetracer) 

2.jakbyś chciał się bawić wkładkami to wartoby bylo zainwestować w podkladki pod ramie żeby mieć namiastke regulavji VTA. Albo rozwiert plinty i montaż jakiegoś systemu regulacji vta, np. isokinetik

3. Jesli silnik ma 24v to zewnetrzny zasilacz byłby kolejnym krokiem. 

To wszystko zależy też od gustu. Mi się bardzo podoba peostota designu regi. Headshell nie jest wymienny wiec żonglerka wkladkami jest problematyczna, grunt ze wkladkę można przesuwać w przód i tył delikatnie by trochę przesięg ustawić. 

Z drugiej strony sprzedaż P1 da budżet na jakis fajny vibtageowy sprzęt. Od siebie mogę polecić Sony PS-X55, automat z pełną regulacją. 

Pozdrawiam serdecznie z Helu, 

Kamil

Tak , sprawa z przydźwiękiem prosta nie jest , w pierwszej kolejności kupujemy taką szpuleczkę , łopatę i szukamy w googlach gdzie mamy najbliższą elektrownie :) 

istockphoto-512134409-1024x1024.jpg

@Kamil C dzięki za odzew , świetny profesjonalny opis. @Khedron z tego co pisałeś to z lutownicą raczej nie jest Ci po drodze , ale możesz taki upgrade zlecić choćby Audio Autonomy i mieć jedyny w swoim rodzaju gramiak  ,lub faktycznie tak jak pisał Kamil ,iść w kierunku starszych modeli . Moja Yamaha Yp 701 , której nowym wcieleniem mam nadzieję niedługo się pochwalę jest z 1976 roku i kocham tą szlifierkę :) 

Napisano (edytowany)
31 minut temu, tomek4446 napisał:

Moja Yamaha Yp 701 , której nowym wcieleniem mam nadzieję niedługo się pochwalę jest z 1976 roku i kocham tą szlifierkę

nie była by lepsza Yamaha YP-B2:D byłem zadowolony choc ta miłość była przelotnaB|

Z tym męczącym przydźwiękiem nigdy nie miałem problemu:D, to jest wkurzające , ale kiedyś coś takiego miał kolega i nawet chciał kupić własny generator:D ale wymienił wkładkę i zapomniał o zakupie i przydźwięku:)

Edytowano przez Karol64208

Karol co to znaczy lepsza? Ja tą 701 po prostu lubię , jest w pełni kalibrowalna i to mi wystarcza. Jasne , że są gramofony z lepszymi ramionami i takie też miałem, choćby Telefunkena S500 ze studyjnym ramieniem Ortofona AS -212  i oryginalną montowaną w nim sprowadzoną z Kanady wkładką Shure M91ed / teraz u córki , czyli mogę zapomnieć :) / , a ta Yamaha do wkładek jakich używam jest ok. 

17 godzin temu, Khedron napisał:

Żyjemy w czasach gdy jak nigdy dotąd "nowsze" najczęściej oznacza po prostu "gorsze"... Zatem zostanę przy swoim wyborze, chyba że okaże się jakaś dźwiękowa porażka. Mam jednak nadzieję, że tak nie będzie. 

Tak nie jest. Na pewno nie jeśli chodzi o kolumny. I nie mówie tego apropo tego abyś poczekał na nową serię. Nie wiem jaka będzie. To było jedynie informacyjnie :)

I moim zdaniem Wiśniowe też są ładniejsze.

Nie wiem czy Melodika to dobry kabel do Polk. ale poczekajmy, zobaczymy.

Zgadzam się , jeżeli wyjdziemy po za najtańszą półkę , gdzie cała kolumna kosztuje tyle, co jeden głośnik scan speaca revelator, a główny nacisk jest kładziony na lakier na skrzynce ,to ten progres widać i słychać.