Skocz do zawartości

Ampli do Jamo C407/C401/C400


Kadmar

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Muszę wymienić amplituner w swoim zestawie KD. Pomimo długiej lektury tego forum niestety przerasta mnie możliwość samodzielnego podjęcia decyzji co na dzień dzisiejszy będzie dobrym wyborem.

Kolumny jakie posiadam i które zostają ze mną to Jamo C407/C401/C400, do tego zdobyczny jamo sub 300, który czekał na lepsze czasy w kartonie (długa historia :) w końcu się odczekał).

Do tej pory "grało" to wszystko na Pioneer VSX-AX3. "Grało" ponieważ jak się okazało mam bardzo znudzonego życiem sąsiada i nie mogłem się za bardzo cieszyć zestawem a wojować też nie było sensu. Teraz przede mną przeprowadzka na większe "salony" i jest okazja odetchnąć :)

Pomieszczenie w którym zestaw stanie to pokój ok 35m2 z tym, że kolumny symetrycznie będą rozstawione w mniejszej części pokoju na powierzchni ok 15m2.

Są też niestety ograniczenia: wnęka, w której ampli ma stanąć na 36,5cm głębokości, musi być czarny, no i chciałbym się zamknąć w kwocie 3kzł,

Z lektury forum wynika, że chyba niezłym wyborem będzie:

denon AVR-S950H (głębokość ok 34cm)

yamaha RX-A680 (głębokość ok 33cm)

Zapomniałem na wstępie dodać, że zestaw wykorzystywany będzie przez wszystkich członków rodziny czyli preferencje 50/50 (muzyka/kino). Muza raczej w większości wypadków sobie leci w tle. Ja osobiście lubię czuć basy więc chyba skłaniałbym się w kierunku yamahy. Posiadany pionieer idzie w odstawkę ponieważ jest strasznie głęboki (ponad 40cm) no i nie dawał rady jeżeli chodzi o niskie tony. Jest okazja to zmienić. Może jakaś dobra dusza doda coś od siebie, coś podpowie.

P,S, mamy na śląsku jakiś dobry salon gdzie można wypróbować sprzęt a obsługa nie uśmiecha się litościwie kiedy słyszą o posiadanym budżecie?

 

Pozdrawiam serdecznie :)

 

 

Rysunek3.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

[...] jeśli możesz minimalnie dołożyć, moim zdaniem najlepszą opcja będzie Marantz SR5014  [...]

O21 jesteście w stanie sprawdzić jaką ten Marantz ma całkowitą głębokość czyli łącznie z pokrętłami i terminalami? W specyfikacji jest napisane ok 34,5cm. Ja mam wnękę głęboką na 36,5cm wiec na przewody niewiele zostaje. Może na styk wejdzie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, S4Home napisał:

Pamiętaj abyś zwiększył wysokość do tych 40 paru jak wspominałeś przy tym amplitunerze.

dzięki za zwrócenie uwagi, odprowadzanie ciepła ważna rzecz.

Zastanawiam się tylko czy przy moich kolumnach ten Marantz to nie kasa wyrzucona w błoto, w sensie za wysoka półka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...