Skocz do zawartości

Jakie kolumny do BASF D6075


Paweł Kusy

Recommended Posts

Witam. Proszę was o pomoc w doborze kolumn do wzmacniacza BASF D6075

Pomieszczenie 20m²

Obecnie wzmacniacz gra w tercecie egzotycznym 

Źródło amplituner Onkyo tx8250

Kolumny Pylon Opal 23

Muzyki słucham wszelakiej z pominięciem Rap, Disco Polo, Techno.

W brzmieniu zależy mi na szczegółowości, stereo, scenie, niskie tony lubię kontrolowane, wysokie wszechobecne ale nie męczące.

Cena: wyjściowa to 1500zł ale może wzrosnąć. 

Kolumny używane z lat 70/80/90

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opale 23 zgrywają się super z tym wzmacniaczem. Jest scena, szczegółowość, niskie tony schodzą do piekieł. Szukam czegoś co będzie od nich dużo lepsze. Chciałabym wiedzieć czego szukać i z czym posłuchać tego wzmacniacza. Chodzi mi o taki hi end dla niego. Czy nie ma to najmniejszego sensu ? Opale mnie zadowalają w 100% a szukam czegoś na 150%

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W zakładanym budżecie zostaje rynek wtórny ale różnice nie będą aż tak kolosalne. Dysponując budżetem około 2500-3000zł można pomyśleć o znacznie lepszych kolumnach. Opal 23 to udany model i w mojej ocenie w chwili obecnej lepiej jest się wstrzymać z zakupem czegoś „nowego”.  
Możesz szukać w Saba 1300, które pojawiają się od czasu do czasu na rynku wtórnym w dobrych cenach. Z efektu powinieneś być zadowolony. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć,
W zakładanym budżecie zostaje rynek wtórny ale różnice nie będą aż tak kolosalne. Dysponując budżetem około 2500-3000zł można pomyśleć o znacznie lepszych kolumnach. Opal 23 to udany model i w mojej ocenie w chwili obecnej lepiej jest się wstrzymać z zakupem czegoś „nowego”.  
Możesz szukać w Saba 1300, które pojawiają się od czasu do czasu na rynku wtórnym w dobrych cenach. Z efektu powinieneś być zadowolony. 

Dzięki za odpowiedź. A jeśli bym podniósł poprzeczkę cenową do 2/3k na jakie kolumny patrzeć ? Ten BASF to rebrand Pioneer sa 8500 ii. 

Kolumny nie muszą być kultowe i popularne. Sprzęt będzie na lata lub do końca jego dni więc odsprzedaniem się nie martwię

Interesują mnie wysokie modele z rynku wtórnego

Edytowano przez Paweł Kusy
Dopusek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Zaskoczyły mnie bardzo pozytywnie i zgrały się bardziej z akustyką lub raczej jej brakiem w pomieszczeniu. Można tego zestawu słuchać cały dzień i nie męczą. Myślałem początkowo o TM 68 ale nie znalazłem nic ciekawego. W sumie Arcus ustawiony byle jak i gra świetnie. Z Pylonem tańczyłem po mieszkaniu i jest ok na wąskiej ścianie ale takie ustawienie odpada, tak samo odsunięcie na ponad metr od ściany jest dość problematyczne. Poza tym wkręciłem się chyba w sprzęt vintage. Wzmacniacz 42 lata kolumny 35 

IMG_20200721_164000.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram w całej rozciągłości. Sam używam jako kolumn głównych Kef 107 reference (1986). Moim zdaniem to obecna branża chyba nie słyszała kolumn tego pokroju. W Polsce sprzedały się 4 nowe komplety. Nic dziwnego skoro kosztowały tyle co samochód. No,ale to nie moja sprawa. Uzywam też czasem jednego z moich wzmaków (a właściwie amplitunera) Tandberga TR2055 (1977). Tego sprzetu chyba też branża nie słyszała. A może inaczej - słyszeli, ale MUSZĄ polecać to co mają ,,na stanie,,.Nie chciałbym tu uchodzić za czciciela wykopalisk, ale czasem warto spojrzec na sprzęt z lat 80-90 ubiegłego wieku, kiedy zwracano uwagę na jakość, trwałość i wygląd, a nie jak obecnie, na ilość gadżetów, niekoniecznie odpowiedzialnych za jakość dźwięku. To jednak prywatna sprawa użytkownika. Przepraszam za OT.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.07.2020 o 20:39, Rega napisał:

Sam używam jako kolumn głównych Kef 107 reference

Widziałem je w późniejszym czasie w katalogach, ale już miałem kupione w 81r. ZERO no i też nastały czasy i panowanie kobiety:D i o wymianie musiałem zapomnieć . Super kolumny Kef-a i radzili sobie w tamtym czasie z pasmem bez problemu "Frequency response: 20Hz to 20kHz +/-2dB" to chyba tez słyszysz na nich skórę z bębnów po uderzeniu pałeczek, a nie jak obecnie dudnienie.

Ale dobrze że Moby nie czyta tego, bo zaraz by napisał że przy 20 Hz masz -10dB:D

Dnia 23.07.2020 o 20:39, Rega napisał:

ale czasem warto spojrzec na sprzęt z lat 80-90

warto spojrzeć i sam zaglądam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...