Skocz do zawartości

Denon DVD-2500 BT czy Pioneer BDP-LX 71 ?


artur77

Recommended Posts

Witam serdecznie. Od kilku dni rozważam zakup kina domowego opartego na odtwarzaczu Blu ray, nie rezygnując jednocześnie z w miarę dobrego stereo. W grę wchodzą 2 warianty: Denon AVR-4308 wraz z DVD-2500 BT lub Pioneer SC-LX81 z BDP- LX 71. Telewizor to Samsung LE 46 A 956, kolumny to zestaw 7.1 serii 600 S3 B&W (DM 604, 602; 601, centralny 600 oraz subwoofer 600). Interesują mnie bardzo Wasze opinie na temat tych zestawień Denon i Pioneer, najlepiej bezpośrednie porównanie (którego niestety nigdzie nie mogłem znaleźć).

Kolejną kwestią jest wybór samych odtwarzaczy. Czy różnica w cenie między Denon DVD-2500 BT a DVD-3800 BD jest adekwatna do różnicy jakości obrazu i dźwięku? Ta sama sprawa dotyczy również wyboru między Pioneer BDP - LX 71 a BDP - LX 91.
Bardzo proszę o Wasze opinie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam
A w czym to przeszkadza że to sam transport?Wszelkie dekodery będą w ampli który kolega ma zamiar kupić.


Pomijając już sam wybór między Pioneer a Denon. Różnica w cenie między 2500 BT i 3800 BDjest dwukrotna, wszystkie dekodery są i tak w amplitunerze, połączenie z nim odtwarzacza oprze się (m moim wypadku) prawdopodobnie wyłącznie na HDMI, niezależnie od wybranego modelu, więc samą funkcjonalność mam z głowy. Chodzi wyłącznie o jakość obrazu i dźwięku. Jak wypadają oba odtwarzacze w bezpośrednim porównaniu i czy na moich głośnikach różnica byłaby aż tak słyszalna, że warta 3500 pln? To ma być sprzęt na ładnych parę lat i po kilku miesiącach nie chcę żałować wyboru. To samo dotyczy modeli Pioneer.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Denon to nie odtwarzacz, a sam transport, nie wiem czy sobie zdajesz sprawę z tego, że porównujesz dwa skrajnie różne funkcjonalnie urządzenia.


Witam. Dane techniczne znam na pamięć, ale nie w tym rzecz. Sam transport wydaje mi się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale powtórzę jeszcze raz: czy różnica w dźwięku i obrazie między tymi modelami jest adekwatna do ceny? Użycie dekoderów w 3800 nie ma dla mnie znaczenia.
Z Pioneer, jeśli bym się na niego zdecydował, miałbym jeszcze większy problem - oba modele to pełnowartościowe odtwarzacze, a moje kryterium wyboru ( na pomoc w którym liczę na tym forum icon_smile.gif) opiera się wyłącznie na jakości przekazu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz bardzo zalezy mi na odpowiedzi (sorry za brak polskich znaköw), sprecyzuje pytania:

1. Czy w oparciu o podany przeze mnie model telewizora, jak tez naglosnienie 7.1 (ktörych zmienic nie moge), kupic system oparty na Denon avr-4308 / DVD-2500bt lub 3800bd, czy na Pioneer SC-LX81 / BDP- LX 71 lub LX 91 ?

2. Czy, decydujäc sie na jednä z tych firm, röznica w przekazie (obraz, dzwiek 7.1 oraz 2.0) w oparciu o podany telewizor i kolumny jest dla przecietnego sluchacza odczuwalna, decydujäc sie na drozsze modele odtwarzaczy blu-ray, czyli Denon-3800BD lub Pioneer BDP-LX 91?

Poläczenie odtwarzacz-ampli.-tele. bedzie opierac sie prawdopodobnie tylko na HDMI (Audionova Supervision). Bardzo czesto oglädane bedä filmy DVD przy naglosnieniu 5.1 (7.1), sluchanie muzyki glöwnie stereo (2.0 lub 2.1) z CD.

Bardzo prosze o Wasze opinie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że trudno dokładnie określić co będzie lepiej grało tak samo jak opierając się tylko na testach bo sprzęt będzie grał z konkretnymi głośnikami w Twoim przypadku B&W serii 600 ( które niestety wymagają dobrej elektroniki która je wysteruje zwłaszcza jeśli chodzi o fronty). Osobiście w tym zestawieniu bardziej przychylałbym się ku Denonowi z myślą o przyszłościowym dokupieniu dobrego odtwarzacza CD/SACD jeśli zależy Ci na dobrym stereo sam blue-ray nie jest tu najlepszym wyborem. Najlepiej jednak gdybyś miał możliwość przed zakupem posłuchać sprzętu bo istotne będą tu Twoje osobiste odczucia oba zestawy będą oferowały inny dźwięk i to zależy tylko od Ciebie który bardziej przypadnie Ci do gustu zarówno Denon jak i Pioneer zbierają dobre opinie w prasie Denon trochę lepsze ale to wszystko to są subiektywne opinie recenzentów. Pioneer jest chwalony za potężny bass a Denon za dobre stereo. Co do samego obrazu niewiele Ci mogę doradzić choć myślę ze oba sprzęty wypadną dobrze jeśli nie bardzo dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chciałbym pomóc ale uważam ,że to KD to ślepa uliczka i wyrzucanie pieniędzy w błoto.
Piszę na swoim przykładzie ,10 lat temu wydałem na KD ok. 20kzł /bez TV/ i naiwnie sądziłem,że można na tym słuchać jeszcze
dobrego stereo ale niestety życie zweryfikowało moje zbyt duże oczekiwania.
Teraz ten sprzęt jest warty może z 1.500 zł a filmy i tak "oglądam" wykorzystując głosniki" plazmy Pioneera i tylko do koncertów załączam
"aparaturę" ..................................................czasem. icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padlo jednak na Pioneer. Wizualnie bardziej spodobal sie zonie icon_biggrin.gif Jednak designerzy wiedzieli, jak zaprojektowac Kuro, he,he. Ogölnie mysle, ze dobry wybör, ale nie wiem, kto bedzie latal ze szmatkä i wycieral przednie panele.

Teraz tylko decyzja co do danego modelu, sam odsluch za bardzo mi nie pomögl - jak dla mnie brak wyczuwalnej röznicy w audio (z podglädu video zrezygnowalem) pomiedzy amplitunerami (71 i 81), a stereo ma byc "tylko" w miare dobre, oddzielny zestaw 2.0 bedzie w najblizszym mam nadzieje czasie, w innym pomieszczeniu. wybör padnie wiec na zestawienie o najlepszym wspölczynniku jakosc - sens zakupu - cena icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Zakoncze temat - Pioneer BDP- LX 71 z ampli SC - LX 71. W kinie niesamowite, w stereo bardzo dobre. Przednie panele nie brudzä sie tak bardzo, jak myslalem, mimo, ze brakuje im nieco elegancji szczotkowanego aluminium icon_cry.gif . Teraz tylko przydala by sie lekka obnizka cen filmöw na blu-ray, bo przypomina poczätki dvd, ale to mam nadzieje - normalne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...