Skocz do zawartości

Lenco L-75


Recommended Posts

Ok rozumiem z czego najlepiej wykonać taki obciążnik ? Mój jest na chodzie wszystko ładnie gra jedynie przegląd mial robiony i brakuje tego obciaznika i tej spiralki z plastikiem dodam zdjecie to może akurat taka część masz w zapasach :) a z tym antyskatingiem to tez co czlowiek to opinia bo niektórzy twierdza ze ramie jest na tyle ciężkie ze antyskating jest nie potrzebny... Ale ja bym chcial miec swój w 100% kompletny dlatego mi na tym zależy.

Resized_20200104_135737~2.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antyskating jest potrzebny. Bez dwóch zdań :) Mam w częściach praktycznie całe ramię z L75, ale elementów od antyskaitingu już się pozbyłem. Tej spirali na ciężarek też nie mam niestety. Są to rzeczy do kupienia generalnie, ale jak to zwykle bywa przy takich pojedynczych drobiazgach - kosztują one parę złotych.

Ciężarek można zrobić z czegokolwiek - nakrętka, podkładka, kawałek metalu, śrubka itp. Zależy co masz pod ręką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Audio Autonomy napisał:

Antyskating jest potrzebny. Bez dwóch zdań :) Mam w częściach praktycznie całe ramię z L75, ale elementów od antyskaitingu już się pozbyłem. Tej spirali na ciężarek też nie mam niestety. Są to rzeczy do kupienia generalnie, ale jak to zwykle bywa przy takich pojedynczych drobiazgach - kosztują one parę złotych.

Ciężarek można zrobić z czegokolwiek - nakrętka, podkładka, kawałek metalu, śrubka itp. Zależy co masz pod ręką.

No w sumie to sie zgadza bo widzialem te części na allegro ale ceny straszne... Mam drugie lenco L-75 w ktorym mam ta spiralke na ciężarek ale tez nie mam obciążnika... Wiec dwa obciążniki musze z czegos dorobić i chcial bym zeby to bylo zbliżone do oryginału. A jaka wkladke polecacie do lenco bo tego drugiego bede troche modyfikowal i zastanwiam sie z jaka wkladka fajnie zagra. W tym swoim jednym mam oryginalna shure i jest super.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, tomek4446 napisał:

Sorry za te "przystępne ceny' , ja już się trochę pogubiłem co jest w audio drogie, a co tanie ? :) 

Zobacz odważniki jubilerskie lub laboratoryjne .

 

Haha no w sumie to zależy co dla kogo :D dla mnie np kolumny za 1000zl beda drogie a dla innych tanie do garażu co najwyżej 😂 obciążnik będę próbował na tokarce jakos zrobić tylko sie zastanawiam jaki materiał najlepiej wybrać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszybciej i najtaniej będzie posłuchać Chili i skorzystać z Jego propozycji. 26 zł za gotowy oryginalny ciężarek to przecież nie jest drogo. I bez kombinowania. Materiał plus robocizna wyjdzie drożej. Oczywiście, wszystko można zrobić we własnym zakresie. Tylko po co?

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc oryginalny, miałem na myśli nie to , że oryginalny od Lenco, ale oryginalny 4-gramowy ciężarek do antyskatingu, a nie jakaś nakrętka czy coś podobnego. Poza tym myśle, że do tego Lenco, lepszego ciężarka nie potrzeba. Nie dajmy sie zwariować! Cztery gramy to cztery gramy i nie ważne czy ze złota czy ze zwykłego ołowiu lub mosiądzu lub nawet z betonu. No, chyba, że ktoś ma tokarkę w domu i materiał za darmo. 26 złotych to koszt pięciu normalnych piw (nie mylić z namiastkami z marketów) i za taką sumę żaden szanujący się tokarz czy frezer nie będzie chciał sie bawic. Mnie by się nie chciało. No, ale na starość człowiek się rozleniwia🤣. Niedawno w tym sklepie kupowałem pasek napędowy do Regi P3. Dostawa szybka i bezproblemowa. Cenowo bardzo konkurencyjnie, nawet porównując z alle.... . Pozdrawiam.

PS Ja np będe potrzebował cieżarek do SME i też tam kupię.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, wszystko zalezy od indywidualnego podejścia kto co chce osiągnąć, czasami warto sie nameczyc żeby miec satysfakcje. W szczegolnosci w tym gramofonie mi zależy żeby byl w 100% kompletny bo jest w świetnym stanie. A z drugim Lenco planuje poeksperymentować bo jest bez wkładki i zastanawiam sie co by bylo fajnie tam. założyć 😊 jakieś propozycje cena +/- 500zl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...