Skocz do zawartości

denon x3600h brak sygnału z wej. hdmi


mazadr

Recommended Posts

Cześć,

Niedawno zakupiłem denona x3600h i mam problem z uzyskaniem obrazu na tv w trybie przelotkowym przez amplituner.

Zresetowałem amplituner urządzenie do ustalenia fabrycznych. Po podłączeniu komputera kablem hdmi 2.0 do denona widzę w systemie na pc amplituner jako dodatkowy wyswietlacz i hdcp jest ok (ekran miga raz jak się zmienia rozdzielczosc lub ustawia duplikacje ekranu), ale na tv po wybraniu odpowiedniego wejścia widzę tylko menu amplitunera a sygnalu z pc brak. W opcjach wejsci amplitunera dla danego portu mam wybrane tylko hdmi. Jak kliknę info na aplitunerze to mam source media player, skund stereo i single nieznany.

 

Jeszcze sprawdzę w dalszej części dnia inne urządzenia, ale z tego co testowałem to wygląda jak by amplituner nie przetwarzl poprawie podawanego sygnału  z hdmi niezależnie, w ktory port się podepnę. Patrzyłem różne rozdzielczości. Patrzyłem obydwa porty wyjsciowe w amllitunerze.

 

 

Po podłączeniu przez złącze optyczne dźwięk dziala na pc jak i tv bez problemów. Chociaż na pc wydaje dziwny dziek przy testowaniu kanałów jak by krótszy. Używam na pc maya u5

Edytowano przez mazadr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że sygnał jest prawidłowy?

Nie więcej niż 4K i 4:4:4 lub 4:2:0

Skoro widzisz menu amplitunera to rozumiem że nie chodzi Ci o przelot przy wyłączonym amplitunerze?

A że tak zapytam dokładnie. Czy czasem Twój TV nie jest starszego typu i 1080P. Bo ja mam podobnie u siebie z Plazmą i muszę przełączać ustawienia źródła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam

Podepnę się pod temat jeżeli można. 
U mnie problem jest taki ze AV nie widzi dźwięku z TV. 
Oczywiście połączone są przez ARC. 

Resetowałem obydwa urządzenie do ustawień fabrycznych i nie pomaga. 
Kabel hdmi sprawdzony.
Myśle ze to  coś w ustawieniach. 
Ma może ktoś doświadczenie w tym temacie ?

Nie wyświetla się port hdmi. 

87E40942-5C63-435E-B6E8-683757C049E8.jpeg

Edytowano przez Jonasz Koffta
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Co to za amplituner ?

Masz ustawiony sygnał na na AUTO ; czy HDMI ?

Denon 3600

W tym problem ze nie mogę ustawić ani auto ani hdmi. Nie podświetla się pole wyboru. 

15 minut temu, Markcox napisał:

Warto zaznaczyć, że wyjście dźwięku po HDMI z TV należy "wymusić" również w ustawieniach samego TV, nie tylko amplitunera

Ale jak to zrobić w TV ?

AV jest włączone. 
Ma może ktoś jakiś komunikator na telefonie ?

Tak będzie prościej i oczywiście mogę się odwdzięczyć finansowo za pomoc. 

Edytowano przez Jonasz Koffta
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Markcox napisał:

Jak nie jest na tyle intuicyjny, żeby to zrobić bez, to instrukcja w łapę i popołudniowa lektura ;) 

Uwierzysz ze nie ma tego w instrukcji ?

Jest do kilkunastu modeli z zastrzeżeniem ze ustawienia mogą się różnic. 
Dodam jeszcze ze ten zestaw czasem działa czasem nie. 
TV i AVR to nowe urządzenia.  

Edytowano przez Jonasz Koffta
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Markcox napisał:

Konsultacje właśnie przechodzisz, numer konta dostaniesz później ;)

spróbuj kolego z tym

https://www.sony.pl/electronics/support/articles/00016881

 

Już to przerabiałem oraz wujka Google także. 
Dlatego zwróciłem się z pomocą tutaj. 
 

2 minuty temu, Khedron napisał:

W Samsungu masz : Ustawienia/Dźwięk/Wybierz głośnik i tutaj musisz wybrać HDMI. W Sony może być podobnie, choć z innymi nazwami. W samym amplitunerze musisz podłączyć kabel HDMI pod gniazdo z opisem ARC. Musisz też mieć odpowiedni kabel HDMI , z obsługą ARC bo starsze wersje mogą sobie nie poradzić. Zdaje się, że w gniazdach to jest od HDMI 1.4 do obsługi ARC i HDMI 2.1 do obsługi eARC. Nie mam pewności czy tak samo przekłada się to na kable, ale warto poszukać takiego z gwarancją obsługi powyższych. Przy czym stosowny kabel to wydatek rzędu 40 - 50 zł za bardzo dobry jakościowo. Wszystko co powyżej to w tym rozwiązaniu głupota i wywalanie kasy w błoto. 

Przerabiałem już. 
To nie jest moje pierwsza KD i kumam tak zwana bazę. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dlatego tutaj proszę o pomoc. 

Czy to możliwe aby urządzenia peryferyjne podłączone do AVR zakłócały sygnał audio z eARC TV ?

20 minut temu, Markcox napisał:

i co, nie masz takich, lub podobnych funkcji w menu TV? Porób zdjęcia tego menu, krok po kroku, bo nie chce mi się wierzyć, że nic nie da się z tym zrobić

Prosze
Nie ma dostępu do sterowania hdmi  

 

 

4D77E4CA-BB37-439E-B84C-F16EE0896194.jpeg

EF33F547-8D71-4349-AEC8-DE82E83F780F.jpeg

97A6C449-EAC9-4E71-AC9A-8B6E482705FB.jpeg

 

Edytowano przez Jonasz Koffta
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie jesteś w stanie zlokalizować w ustawieniach, czy to podstawowych, czy poprzez "home" HDMI control, czy Bravia Sync, to ja nie jestem w stanie pomóc. W ostateczności, jak kolega @milk-monster pisze, możesz zastosować podłączenie optykiem

spróbuj jeszcze tak:  Home -> ustawienia -> dźwięk -> głośnik 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Markcox napisał:

Jeżeli nie jesteś w stanie zlokalizować w ustawieniach, czy to podstawowych, czy poprzez "home" HDMI control, czy Bravia Sync, to ja nie jestem w stanie pomóc. W ostateczności, jak kolega @milk-monster pisze, możesz zastosować podłączenie optykiem

Optyk odpada. 
Ten zestaw już działał lecz po podłączeniu urządzeń peryferyjnych  (blu ray tuner sat oraz ps4 ) dzieją się cuda. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jeszcze raz przypomnę moją wcześniejszą prośbę

2 godziny temu, Markcox napisał:

Na przyszłość kolego, jak oczekujesz jakiejkolwiek pomocy, to warto podać możliwie jak najwięcej szczegółów

a Ty po 5 godzinach piszesz, że wcześniej działało, ale podłączyłeś kilka innych źródeł (i nie wiadomo pod co) i działać przestało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...