Skocz do zawartości

wymiana głośników Onyx Prism 200


chudy695

Recommended Posts

Witam serdecznie. Posiadam zestaw kina domowego amplituner Denon AVR- X550BT (wcześniej była Yamaha RX -V367 ale padł) podłączony pod głośniki Onyx Prism 200 .Wiem że te głośniki szału nie robią brakowało basu więc dokupiłem subwoofer Onkyo aktywny i teraz zaczęło to w miarę brzdąkać .Ale jak to zwykle bywa chciałbym poprawić te brzmienie i wymienić te głośniki na coś lepszego .W związku z tym pytanie czy wymienić tylko przody na coś znacznie lepszego czy wymienić wszystkie głośniki ? Chodzi o to ze jeśli chodzi o filmy gra to w miarę przyzwoicie ale w stereo jest licho . No i na jakie bo kasy za dużo to nie mam (tak do 2 tys).Myślałem o Taga Harmony albo o STX oczywiście tych najtańszych.Ale czy to jest sens w to wchodzić ? Czy lepiej dać sobie spokój i jechać na tym dalej ?Proszę o poradę .Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W zakładanym budżecie masz kilka ciekawych opcji takich jak STX Electrino 250, Tannoy Mercury 7.4 czy Pylon Audio Pearl 25. Nieco naginając budżet można byłoby się pokusić o Monitor Audio Bronze 6 do tego amplitunera. Zyskasz na przestrzenności dźwięku oraz zwartym i dobrze kontrolowanym basie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, S4Home napisał:

Takie, nowe, fronty do 2k zostana ci na przyszłą wymianę amplitunera więc moim zdaniem jest sens.

Nowe: STX Electrino 250 , Melodika BL 40 MK III , Tannoy 7.4

Z używanych wybór jest znacznie szerszy. Szukamy?

 

Dzięki za odpowiedż .STX  wiem znam o Melodika przyznam się bez bicia nie słyszałem a Tannoy to wiadomo firma. .Czy one grają wszystkie prawie tak samo?

 

Edytowano przez chudy695
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chodzi mi o to żeby w stereo jak słucham płyt kompaktowych zagrało to w miarę dobrze bo wcześniej to brzmienie było płaskie a teraz tego basu jest za dużo i brakuje trochę góry .Zdecydowanie lepiej brzmi ten Denon od Yamahy ale tej góry dalej nie ma .Które z tych kolumn zagrają najlepiej ?Słucham przede wszystkim rocka i rocka progresywnego .Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No mam trochę daleko bo jestem z opolskiego i brakuje mi czasu niestety.A co sądzisz o STX Electrino 200 ? Napisałem do nich i mają bardzo dobrą cenę 1099 zł za parę .Wchodzić w to czy lepiej zainwestować w STX 250 bo tez taniej mi chcą mi sprzedac?Wyczaiłem też na alledrogo kolumny Dali concept 6 za 1300 ale uzywki i nie wiadomo co ale wyglądają fajnie.Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko jak mam już dać dwa koła to zamiast STX Electrino 250 wolałbym brać te Tannoy Mercury 7.4.Powiedz mi jeszcze tak na twoje spostrzezenie ktore z tych kolumn grają lepiej gorę czyli tony wysokie bo tego teraz mi bardzo brakuje gdyż basów jest aż za duzo z tym subem Onkyo i muszę go zjezdzac tak na połowę prawie.Obawiam się że jak kupię Tannoy czy te STX to basów będzie jeszcze więcej a wysokich dalej nie.Wiadomo że ten Denon to nie stereo tylko kino domowe i nie mogę oczekiwać cudów.Są też Tannoy M4 za 1300 zł używki oczywiście albo też Tannoy Mercury F4 Custom limited edition za tą samą cenę też używki .Ale czy też są to dobre kolumny ?No i te STX Electrino 200 mnie bardzo kuszą tą ceną .Rzeczywiście jest taka przepaść w stosunku do 250 ?Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...