Skocz do zawartości

Przymierzam się do zakupu Pioneer SX-S30DAB...


pablo7

Recommended Posts

Witam mam pytanko, bo przymierzam się do zakupu Pioneer SX-S30DAB (amplituner stereo).

Obecnie posiadam Yamaha HTR 4066 oraz głośniki Jamo E500 z subwooferem tej samej serii. Do amplitunera mam podłączony TV przez optyka, oraz komputer przez cinch stereo. Dodam że do TV mam podłączony dekoder oraz konsolę przez hdmi. W komputerze mam kartę dźwiękową Sound Blaster ZxR.

Głównym celem jaki chcę uzyskać to zapotrzebowanie na prąd, które jest 5 razy niższe w amplitunerze który chcę kupić a tym który mam. Poza tym ten nowy jest 2 razy lżejszy, a na tym również mi zależy. Jednak zanim zainwestuje ewentualnie pieniążki chcę zadać kilka pytań:

1. Jak będzie z jakością i głośnością? Bo nowy amplituner ma nieco mniej RMS niż ten stary, a ja często słucham muzyki gdzieś na poziomie -10 dB (+15 dB to jest max, a zaczyna na się na -80 dB). No i takie pytanko laika, czy jakość (muzyki z komputera) będzie sporo lepsza gdy póki co - zostanę przy moich głośnikach Jamo E500. I czy na pewno ten Pioneer nad którym się zastanawiam ma tryb stereo direct?

2. Tutaj w opisie tego sprzętu wkradł się chyba błąd i chcę zapytać czy ten Pioneer w wersji czarnej a srebrnej to jest to samo? Bo przy czarnym pisze że jest to system 2.0 a przy srebrnym że jest to system 2.1. Mi oczywiście zależy na systemie 2.1

3. Czy jeśli chodzi o Omy i Watty wszystko będzie ok między moimi Jamo E500 a ewentualnie tym amplitunerem Pioneer SX-S30DAB.

Podsumowując chciałem się zapytać o:   jakość, głośność, stereo direct, czy kolor ma znaczenie, Ohmy i Watty...

Prosiłbym o szybką reakcję bo dzisiaj kończy się promocja na ten sprzęt. ;) Pozdrawiam. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Marek Mondalski napisał:

Nie spiesz się.

  1. Promki są cykliczne,
  2. Ten sprzęt jest do kupienia za 1899 PLN, np tutaj

Może faktycznie nie ma się co spieszyć. Dzięki za cynk a propo ceny. Jest ona tutaj bardzo dobra. Jednak droższe rzeczy wolę zawsze kupić w stacjonarnym sklepie lokalnym. Tak czy siak, jeśli ktoś ma jakieś informacje, co do moich pytań - to bardzo proszę o pomoc... :) 

1 minutę temu, tomek4446 napisał:

@pablo7 za cholerę nie wiem o co Ci chodzi ? Chcesz kupić urządzenie dublujące funkcje posiadanej przez Ciebie Yamahy, tyle , że stereo, ale tej samej klasy ? 

Przede wszystkim chodzi mi o zużycie prądu. A przy okazji zastanawiam się właśnie nad jakością dźwięku. Nie potrzeba mi surroundu, bo nawet nie mam tylnych głośników. Za mój amplituner dałem kilka lat temu około 1 tys złotych. Myślałem, że jak teraz dam dwa razy więcej i na dodatek dedykowany pod muzykę - stereo, to ta jakość będzie sporo lepsza, ale jeśli się mylę co do jakości, to oczywiście mój planowany zakup jest już nieaktualny... ;) Hej !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jestem. I wylewam kubel zimnej wody.

Gdyż model SXS30 nie zagra znacznie lepiej od Yamahy 485 czy tez twojej odmiany HTR 4066.

Ok czystość i separacja jest deczko lepsza. Ale moc już nie. To jednak słaby amplituner stereo.

Jak masz zmienić to na coś co gra jednak lepiej. Pioneer SXN30AE, Jego klon Onkyo 8250 (który czyj klon obojętnie), Yamaha RN 602

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Pioneer SX-S30DAB nie będzie lepszym rozwiązaniem względem obecnie posiadanej Yamahy.  Zważywszy na Twoje kolumny rozważyłbym Yamahę RN602, która w systemie stereo zagra o niebo lepiej i posiada wszystko na czym Ci zależy. Alternatywą może być klasyczny wzmacniacz stereo typu NAD C356BEE + Yamaha WXAD10. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, tomek4446 napisał:

Chcesz kupić urządzenie dublujące funkcje posiadanej przez Ciebie Yamahy, tyle , że stereo, ale tej samej klasy ? 

 

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Gdyż model SXS30 nie zagra znacznie lepiej od Yamahy 485 czy tez twojej odmiany HTR 4066.

 

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Pioneer SX-S30DAB nie będzie lepszym rozwiązaniem względem obecnie posiadanej Yamahy.

Jestem jednak genialny !!! Od razu lepszy dzień :)

No bo skoro takie tuzy audio mówią to samo .....

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, tomek4446 napisał:

Jestem jednak genialny !!! Od razu lepszy dzień :)

No bo skoro takie tuzy audio mówią to samo .....

Ja nigdy w to nie wątpiłem!

17 godzin temu, pablo7 napisał:

@S4Home, @Q21, @tomek4446

Dzięki za poradę, na razie się wstrzymuję z modernizacją w takim razie. Jeszcze trochę pogram na tym co mam. W trybie DIrect - gra rewelacyjnie. Pozdrawiam. :)

No i już :)

Fajnie że pomogliśmy :)

Powodzenia i zdrowia

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...