Skocz do zawartości

Pytanie o głośniki.


Atlas1304

Recommended Posts

Cześć Panowie.Jakie byście polecieli kolumny do Arcama A38?Muzyka jaka będzie słuchana to raczej elektroniczna trochę rock i czasem też coś do relaksu.Pokój ma 25m2.Nie lubię grania jak by to ująć atakującego i jak to co niektórzy na naszym forum nazywają sypiącego blachami.Basu rozlazłego też nie lubię.Miałem okazję słyszeć u kolegi Pylon Sapphire25 i tam właśnie ten bas był taki rozlany. Przy szybkich dynamicznych kawałkach tak jak by nie nadążał za resztą.Wiem że najlepiej by było posłuchać tego wzmaka z kilkoma kolumnami i jest porównanie ale nawet jak się gdzieś wybiorę na odsłuch to pewnie padnie pytanie Jakie kolumny podłączamy? Jakieś pomysły? Czym się zaciekawić?Kwota jaką mogę przeznaczyć to max5000zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Kolumny nowe czy uzywane?

Tak Sapphire na pewno odpada.

Z kolumn nowych Dynaudio EMIT 30 / ELAC uni Fi FS albo Heco Elementa 700

To kolumny które grają naturalnie, nie eksponują żadnego pasma, ale też nie znajdziesz w nich nudy.

Z używanych Studio 16 hz Minas Anor chodź nie wiem czy pomieszczenie nie będzie za duże. Albo Tannoy Precision 6.4 / Dynaudio seria Focus / Opera, chodż to akurat rzadko spotykane kolumny na rynku wtórnym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Pylon Audio Sapphire posiadają obszerny bas i nie każdemu przypadnie on do gustu. Szukasz zupełnie czegoś innego i tutaj dobrym rozwiązaniem byłby szybkie i detaliczne Monitor Audio Bronze 6, muzykalne Dynaudio Emit M30 czy System Audio Saxo 60 jeśli cenisz przestrzenne brzmienie z dobrej jakości basem i bliższą średnicą. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny oraz umówienia na odsłuch. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Atlas1304 napisał:

No właśnie jak będzie za ciepło to też wyjdą kluchy.A po jakim zestawie mogę się spodziewać usłyszenia tych wspomnianych strun?A jak by wypadły np.Pylony Diamond 28?jak się to miało w stosunku do np.elementa700

Diamond 28 to faj e kolumny , moim zdaniem konkurent dla Eleemnta 700

Chodź najwięcej usłyszysz z tych i te są jednak najrówniejsze: Dynaudio EMIT 30 / ELAC uni Fi FS

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie poprawka danych pomieszczenie w którym system będzie ustawiony po dokładnych pomiarach ma kubaturę 33.4m2 A nie 25m2 jak podałem na początku.Czy to zmienia propozycję kolumn?A i miałem okazję widzieć na żywo emity 30 i jakieś małe te kolumny mi się wydały w porównaniu choć by do Aurory 700 ale tylko co do gabarytów a co do dźwięku się nie wypowiadam bo nie słyszałem.Jakie wasze zdanie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę zapytać czysto logiczne, bo często dodaję się dodatkowy metraż w postaci kuchni, jadalni, korytarzy, a czy nie powinno się liczyć miejsca odsłuchu? U mnie otwarty parter ok 35m, miejsce odsłuchu 15m, Aurora 700 +RN 803 i nie potrafię dać głośniej niż -20db w miejscu odsłuchu co i tak nagłaśnia całe mieszkanie 85m w bliźniaku. Druga sprawa że normalny dźwięk jest tylko gdzie odsłuch, w reszcie pomieszczeń, kuchnia, piętro, korytarz dźwięk jest mdły "przebasowiony" dudniący, nie sprawiający przyjemności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie raczej kwadrat klasyczne ustawienie.Tv na ścianie pod spodem szafka RTV i po obu stronach kolumny oddalone od słuchacza ok 3m.Raczej nie puszczam muzyki w salonie i nie idę do kuchni słuchać ale faktycznie ludzie teraz mają dziwną aranżację wnętrz gdzie ustawiają system A później mają problemy z akustyką i odsłuchami.Na szczęście jest na rynku tyle sprzętu że można coś pod siebie dobrać aby być zadowolonym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...