Skocz do zawartości

Musical Fidelity M2Si - jakie kolumny?


kacper.kaps

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

18 godzin temu, mordor12 napisał:

Diamondy 25 nie grają tak samo jak Diamond 28. Więc czasem nie bierz tych większych w ciemno licząc na identyczną sygnaturę dźwiękową.

Oczywiście wypożyczenie do domu to podstawa.

 

2 godziny temu, S4Home napisał:

Zgadzam się. A Diamond 30 to już w ogołe inne granie.

Jak byście porównali te dwie kolumny jeśli chodzi o brzmienie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diamond 28 grają bardziej neutralnie, trochę jaśniej i mniej "zabarwionym" dźwiękiem w stosunku do Diamond 25. Dźwięk jest oczywiście duży , ale lżejszy i troszkę bardziej analityczniejszy porównując do mniejszych braci. Mi osobiście bardziej przypadły do gustu Diamond 25. Bardzo dobrze jak na ten zakres cenowy odtwarzały muzykę rockową i metalową. Gorzej nagrane płyty można było słuchać z przyjemnością bez prania brudów. Słuchałem ich z kilkoma wzmacniaczami, najlepiej mi grały z Naimem. Do Diamond 25 na pewno bym nie polecał ciepłej i wolnej elektroniki, raczej coś z wigorem, rytmem i dobrze kontrolowanymi niskimi tonami. No chyba, ze ktoś słucha tylko jazzu, muzyki wokalnej to wtedy już można polemizować. Obu par słuchałem w 20m2.

Diamondów 30 niestety nie słyszałem.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Diamond 30 jest najmniej udaną kolumną z serii.

Jest duża , droższa a nie prezentuje ani szczególnie większej dynamiki ani większego czy też lepszego basu. Wymaga także od wzmacniacza więcej. Podobne doświadczenie mam z większymi Cantonami. Po prostu uwazam że są gorsze od mniejszych braci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Diamondy i Audiolab przyjechały do mnie w czwartek.

Opisując je trochę posłużę się mailem, który wysłałem do sprzedawcy po otrzymaniu przesyłki.

Przede wszystkim jakość wykonania, kolor (chocolat) i rozmiar zrobiły na mnie wrażenie na 'dzień dobry'. Tak samo zapach. Przez 2-3 dni w powietrzu unosił się zapach drewna, jakbym nowe meble wstawił do mieszkania.

Bardzo spodobały mi się też terminale, dzięki którym bardzo szybko podpina się gołe kable. Kolejny plus za to dla Diamondów. 

Co do brzmienia, to już pierwszy odsłuch spowodował, że dość głośno roześmiałem się z wrażenia. Zarówno ja, jak i mój sąsiad, który wpadł je obejrzeć.

Bas faktycznie schodzi nisko, ale nie narzuca się i ma bardzo przyjemną barwę. Jest dobrze wyczuwalny ale przy tym bardzo kulturalny, co może spowoduje, że sąsiedzi nie będą do mnie zbyt często przychodzić ze skargami.

Co na mnie zrobiło wrażenie to wysokie tony. Troszkę bałem się, że będzie za jasno, ale jest wręcz idealnie. Wszystkiego tutaj chyba jest po prostu w sam raz i trochę nawet żal mi słuchać elektroniki czy rapu, bo ten sprzęt się po prostu na tych gatunkach marnuje. Oczywiście z przymrużeniem oka to piszę, ale szczypta prawdy w tym jest :) Odsłuchuję je równolegle z moim starym zestawem i to zupełnie inna liga brzmienia. Gra to fenomenalnie i dopiero teraz przy Diamnodach poznałem, co oznacza budowanie sceny.

Troszkę dodałem metrażu mojemu salonowi, bo zamiast 20m2 faktycznie ma około 17-18m2, i w ogóle nie odnoszę wrażenia, żeby Diamondy miały niewystarczająco dużo przestrzeni do tego, żeby rozwinąć tutaj skrzydła. 

Audiolabowi także daję duży plus, bo jest zgrabny, ładny i świetnie wykonany. Pilot rewelacyjny, zero chińskiego sznytu i też na pierwszy rzut oka widać, że firma nie oszczędzała na materiałach. Zapas mocy jest dość spory, także o to się faktycznie nie martwię. Bluetooth działa bez zarzutu i naprawdę dobrze brzmi, czego się nie spodziewałem, bo z góry wcześniej byłem trochę uprzedzony do tego rozwiązania jesli chodzi o przesył dźwięku.

Podsumowując - bardzo dobrze wydane pieniądze. Dziękuję jeszcze raz Panu Michałowi z Q21 za doradztwo i fachową obsługę klienta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Już trochę przyzwyczaiłem się do dźwięku. Jestem bardzo zadowolony i uważam, że to był zajebisty wybór.

Mocy jest nadmiar. Nie rozkręcam go z reguły dalej niż -20, bo nie potrzebuję.

Czasami do -15, ale tu już mi trochę szkoda sąsiadów. Skala dobija do +8.

Brzmieniowo wypowiedziałem się już we wcześniejszym poście, a co do wygrzewania, to przy ciągłym słuchaniu muzyki ciężko powiedzieć, co się zmieniło na przestrzeni tego czasu, bo aż takiego dziennika nie prowadzę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, S4Home napisał:

Dobra a taki chociaz mały negatywny komentarz. Co mogło by być do poprawy?

Kacper nie wygląda mi na audiofila (co widać po jego opisach brzmienia systemu), więc jest w 100 % zadowolony i bardzo dobrze.

Teraz niech zmyka z forum jak najszybciej, żeby mu żadne niepotrzebne pomysły na zmiany do głowy nie przyszły :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak...

Inaczej może: okazać się, że coś nie do końca w dźwięku jest tak jak być powinno, wszystko gra super, rewelacyjna przestrzeń, stereo, niskie-wysokie, srednie czy jakie tam inne, ale jednak brzmią na 99%, a mogłoby być lepiej (!), może pojawią się delikatne pytania czy to na pewno to o co chodziło bo "średnica średnicy gra średnio" a mogłaby grać lepiej, czy to ten wzmak czy to te kolumny, wlecą być może zaproszenia na testy, bo ktoś z okolicy właśnie będzie zmieniał składowe swojego audio, wpadną opinie, że ktoś miał ten czy inny zestaw, był super ale ...musiał zmienić bo w tej cenie można kupić zdecydowanie lepiej więc zasugeruje delikatną przebudowę, do tego kuszące, indywidualne wyceny dla forumowiczów i ..."kłopoty" z wyborem następców murowane...

🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, S4Home napisał:

Słusznie.

:P

@Yatza zmykaj! Nie wyganiamy Cie ale dla Twojego dobra :P !

Piotr ale ja poważnie pisałem :) 

Widzę niektórych Kolegów z forum, którzy nawet mają Diamenciki 25 i walczą z kolejnymi paczkami, jakby zapominając, że ideału nie znajdą, że z czasem każde brzmienie powszednieje itp. Sam dałem się wciągnąć w te gonienie za ideałem, ( Ty zapewne też) którego nie ma i niestety co jakiś czas choroba/uzależnienie nawraca. A tu mamy człowieka, który nie miał jeszcze 20 par kolumn u siebie w domu, do tego leży mu sygnatura Pylonów D25, ma też bardzo fajnie dobrany piecyk więc została najtrudniejsza decyzja do podjęcia czyli jak najmniej zaglądać na fora związane z audio.

Dobrze, że nie ma tu działu - "Pochwal się swoimi nowymi zakupami audio" - to jest dopiero perfekcyjny nakręcacz na kolejne audio zakupy :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim po przerwie :) Długo mnie nie było, bo udałem się na zasłużone wakacje i dopiero dziś wróciłem.

Dnia 17.08.2020 o 23:48, Yatza napisał:

Krótka, rzeczowa i konkretna recenzja.
🙂

Super, że się podoba. Nic więcej nie potrzeba.

28-ki?

Dokładnie, D28 :)

Dnia 18.08.2020 o 07:08, S4Home napisał:

Dobra a taki chociaz mały negatywny komentarz. Co mogło by być do poprawy?

Powiem Ci szczerze, że nie wiem, co można by poprawić. Tak naprawdę wszystko mi się w tych kolumnach podoba. Może gdybym faktycznie kiedyś wziął coś na testy i miał porównanie, to wtedy mógłbym się wypowiedzieć, ale godzinę temu wszedłem do domu, odpaliłem muzykę po tygodniu przerwy i znowu się uśmiechnąłem sam do siebie. 

 

Dnia 18.08.2020 o 07:17, kaczadupa napisał:

Kacper nie wygląda mi na audiofila (co widać po jego opisach brzmienia systemu), więc jest w 100 % zadowolony i bardzo dobrze.

Teraz niech zmyka z forum jak najszybciej, żeby mu żadne niepotrzebne pomysły na zmiany do głowy nie przyszły :) 

Ja sobie lubię tu posiedzieć i poczytać :)  nigdzie się nie wybieram jak na razie hehe. I masz rację, audiofilem nie jestem, nie skupiam się na niuansach. Gra to dla mnie bardzo dobrze i jestem najzwyczajniej w świecie zadowolony z zakupu.

Jeśli kiedyś poczuję, że czas na zmianę, to pewnie będę starał się wprowadzić ją w życie, ale na ten moment nie wydaje mi się, żeby to szybko nastąpiło :) Chociażby nawet ze względu na estetykę Pylonów, których wygląd tak do mnie przemawia, jak żadne inne kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Yatza napisał:

Szczere gratulacje z dobrego i trafionego dla siebie wyboru.

nie mniej jednak 28-ki to jednak spore pudła do 17-18m2, chyba, że ma się w miarę zaadoptowane pomieszczenie.

Kupiłem je już z myślą bardziej o tym, żeby za rok czy dwa nie inwestować kolejnego hajsu, na wypadek zmiany mieszkania. A gdy już będę zmieniać, salon będzie na pewno większy.

Mimo to uważam, że i tak dają radę na tym metrażu. A jeśli po zmianie chaty będzie jeszcze lepiej, to już się nie mogę wręcz doczekać ;)

Edytowano przez kacper.kaps
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...