Skocz do zawartości

NAD C356 bee po modyfikacji + Marantz 6004 + MA Gx100 + bluesound node 2i + Arcam irdac + zasilacz Tomanek. Co dalej?


HietalaFan

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

12 minut temu, rms.pl napisał:

Nie ma co się oszukiwać, basu poniżej 50Hz z tych kolumn nie uzyskasz, czyli tracisz wiele cennych informacji i dużą część dynamiki

Nie zaprzeczam, ale nie w tym kłopot. Ja mam zbyt dużo niepotrzebnego basu. Zdziwiłem się, że one same generują dość dużo basu. Wcale nie mniej niż RX2, które wcześniej posiadałem. Mam jednak nadzieję, że Marantz HD dac pomoże grać mojemu systemowi z większą kulturą. Taką, jaką generował kiedyś Marantz 6004 i odsłuchiwany przeze mnie 8006, mimo że różne klasy 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, HietalaFan napisał:

Ten Pan ma jakieś filozofie, a każdy co robił mod Nadów, to później pieje z zachwytu, bo będzie z siebie robił głupka, że wydał kasę, a zmiana subtelna?

Myślę kolego, że daleko za daleko idziesz w swoich ocenach osób, które na muda się zdecydowały. Decydując się ostatnio na zmiany w systemie po przesłuchaniach paru  znacznie droższych modeli stwierdziłem, że póki co nie stać mnie jeszcze na model lepszy niż mudowany C356 i skupiłem się na akustyce i urządzeniu DSP i to był bardzo dobry ruch. Wszystko wskazuje, że jeszcze trochę pogra u nie C356.

Chcesz być szanowny, szanuj innych. 

23 godziny temu, HietalaFan napisał:

Więcej radości zrobily mi kable głośnikowe Black Rhodium jive

Z drugiej strony jak słyszysz podobna różnice w kablach...Hmm. Także tego, powodzenie z króliczkiem.

Dnia 29.06.2020 o 19:33, tomaz75 napisał:

Ale napisz proszę co zmieniło się w dźwięku po modzie?Bo zastanawiam się czy nie zlecić,a czego brakuje?

Modyfikacja nie dotyczy tylko wycięcia preampa, ale także wymiany kondensatorów i to ma decydujący wpływ. Zmiany są własnie takie jak to pisał HietalaFan wcześniej, z tym, że dla mnie te zmiany są pozytywne, słyszalne i zasadnicze dla jakości dźwięku. Przed obecnymi zmianami w akustyce jest druga co do wielkości zmiana jakościowa w moim systemie.

Jeżeli nie chcesz bawić się w vitage, w tej cenie nic lepszego nie znajdziesz. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie komentuj moich odczuć. Tak, większość osób skuszona modyfikacją pieprzy, że wzmacniacz gra jakby był warty 5 tysięcy albo i więcej. 

Nikogo nie obrażam, sam przecież wykonałem ten krok, ale w mojej ocenie jest to subtelna zmiana. Pan Marcin zrobił wszystko jak opisał, ale widać w moim systemie zagrało tylko ciut lepiej 

Tak, posrebrzany kabel Black rhodium wnosi dużą różnice, niż tańsze kable z miedzi. Tego nawet nie zaprzeczy największy sceptyk. Nie jestem tu, aby prowadzić konwersacje odnośnie modyfikacji. Jest ok, ale to dalej ten NAD, tylko troszkę odciążony z fabrycznego brzmienia... 

 

PS znasz kogokolwiek co szczerze przyzna, że kupił coś kiepskiego wydając kupę kasy? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, HietalaFan napisał:

Tak, większość osób skuszona modyfikacją pieprzy, że wzmacniacz gra jakby był warty 5 tysięcy albo i więcej. 

Tak "pieprzę" bo takie jest moje doświadczenie. Arcam S10 i S20, Creek A50, Maranz 8006, NAD 368 wszystkie poległy a dopiero Creek A100; Sol II; Moon 240; i któraś hybryda Vincenta były/są wzmacniaczami, które robią różnicę, ale za jaką cenę!

 

14 minut temu, HietalaFan napisał:

PS znasz kogokolwiek co szczerze przyzna, że kupił coś kiepskiego wydając kupę kasy? 

500 zł to kupa kasy? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepuszczam, że modyfikacja wpływa w małym stopniu na ten wzmacniacz. Przepuszczam również, że wielu inwestuje w tą modyfikacje, bo liczy że nie dużym kosztem nastąpi duża poprawa. Przepuszczam też, (po raz trzeci) że tą grupę nie stać, na kupno wzmacniacza za 10 tysięcy, dlatego robi tuning u Mudy. Ok. Każdą z tych opcji rozumiem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, slaw0001 napisał:

500 zł to kupa kasy? 

500 to mało? Może dla Ciebie to nie jest dużo. Domyślam się, że większość poczuje różnice, bo się rozstało na dłuższy czas ze wzmacniaczem i później to oczekiwanie - ale będzie petarda z mojego NADa -. 

Prosze najuprzejmiej jak się da. Zrozum, że sam wysłałem wzmacniacz na modyfikacje. Nie żałuję, jedynie poprawa brzmienia jest ciut ciut lepsza. Gratuluję, bo przecież sam posiadam ww wzmacniacz i nie narzekam, że jest źle, chce, aby było jeszcze lepiej, a Ty odbiegasz od tematu, narzucając mi jakiekolwiek oczernianie posiadaczy modyfikowanego NADa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, HietalaFan napisał:

Prosze najuprzejmiej jak się da. Zrozum, że sam wysłałem wzmacniacz na modyfikacje. Nie żałuję, jedynie poprawa brzmienia jest ciut ciut lepsza. Gratuluję, bo przecież sam posiadam ww wzmacniacz i nie narzekam, że jest źle, chce, aby było jeszcze lepiej, a Ty odbiegasz od tematu, narzucając mi jakiekolwiek oczernianie posiadaczy modyfikowanego NADa. 

Nie ma nic do Twoich odczuć.  Każdy ma swoje ucho, swój system i oryginalna akustykę. Mam zastrzeżenie, co do Twoje oceny moich odczuć, czyli używania zwrotów typu "każdy co robił mod Nadów, to później pieje z zachwytu, bo będzie z siebie robił głupka, że wydał kasę, a zmiana subtelna" lub "większość osób skuszona modyfikacją pieprzy, że wzmacniacz gra jakby był warty 5 tysięcy". To jest kompletnie niepotrzebne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomaz75 napisał:

Ale czy Nad 356 znany ze swojego ciepłego ,lekko zaokrąglonego brzmienia nie zmienia się w wzmacniacz grający analitycznie,czy nie tracimy cech na które postawiliśmy przy zakupie?

Ja osobiście nigdy go tak nie postrzegałem, ale na pewno nie jest to granie suche, "elektroniczne". Największa poprawa jest na niskich rejestrach. Bas jest mniej rozlazły, kluchowaty a bardziej zwarty i punktowy a to ma wpływ na reszte pasma. Góra jest nie tyle analityczna co bardziej rodzielcza. Nie jestem specjalista od opisów dźwięków, ale generalnie jest lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, tomaz75 napisał:

Wiesz może nie wszystkie gatunki zabrzmią poprawnie,może dobrze zagra Black Metal,ale Sade już nie.Kurcze waham się.Szkoda że nie mogę posłuchać modowanego Nada przed operacją.

Moje preferencje obecnie to bardziej Sade niż ostre granie. Paradoksalnie do tego drugiego trzeba mieć już naprawdę sprzęt wysokiej klasy.  Jestem raczej racjonalistą i tak bardzo promuję tego moda bo jest dla mnie przykładem wysokiej racjonalności. Bo jak nie mod za 500 zł to co? Nastepny wzmak, ale za ile? Za wielokorotność tej sumy. Ryzyko? 500 zł w plecy i ryzyko, że co najwyzej nie zagra dla Ciebie znacząco lepiej, ale gorzej nie bedzie. Na rynku wtórny grzebany czy nie chodza praktycznie w tej samej cenie. Także tego. Jeżeli jednak masz możliwości i chęci w aktywnym kreowaniu akustyki w pomieszczeniu, to zacznij od tego. Sprzęt jest tylko lustrem,w którym odbija się Twoje pomieszczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, slaw0001 napisał:

Paradoksalnie do tego drugiego trzeba mieć już naprawdę sprzęt wysokiej klasy.  

Moim zdaniem black metal i inne odmiany tego gatunku jak i muzyka klasyczna wymagaja lepszego sprzetu. Wałek jest taki ze duzo produkcji metalowych jest srednio zrealizowanych.

Do plumkania nie potrzeba super sprzetu!

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tomaz75 napisał:

Ale czy Nad 356 znany ze swojego ciepłego ,lekko zaokrąglonego brzmienia nie zmienia się w wzmacniacz grający analitycznie,czy nie tracimy cech na które postawiliśmy przy zakupie?

Zmienia się. Bardzo niewiele. Weź pod uwagę sprzęt towarzyszący. DAC, kolumny. Ja mam tego NADa od 2018 roku, a modyfikacje robiłem w 04.2020. 

Dla mnie on przedtem grał bardzo dobrze, ale też się skusiłem na tą niesamowitą zmianę i trochę jestem zniesmaczony. Niby jest lepiej, ale widać, że sprzęt ma braki generalnie i trzeba się przyzwyczaić do brzmienia NADa. Ja słucham dużo bluesa, sporo muzyki rockowej. Dla niej ten zestaw jest idealny. Bardzo dobrze również sie czuje w graniu smooth jazz i muzyce akustycznej 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, rms.pl napisał:

Zamiast cudowania z tymi modami polecam kupić oddzielny przedwzmacniacz stereo, który faktycznie posiada lepszą regulację głośności niezależne zasilanie, a NAD wykorzystać jako końcowkę mocy

https://sklep.rms.pl/pro-ject-pre-box-s2-analogue-prebox-s-2-przedwzmacniacz-liniowy-stereo

A W tym "s2 analogue" to regulacja glosnosci zrealizowana jest analogowo czy na drabince, bo z rozbieranych s2-ek doszukalem sie tylko....

Screenshot_20200701-132257_Chrome.jpg

Tylko s2 digital....

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rms.pl napisał:

Zamiast cudowania z tymi modami polecam kupić oddzielny przedwzmacniacz stereo, który faktycznie posiada lepszą regulację głośności niezależne zasilanie, a NAD wykorzystać jako końcowkę mocy

https://sklep.rms.pl/pro-ject-pre-box-s2-analogue-prebox-s-2-przedwzmacniacz-liniowy-stereo

No niestety w moim przypadku już za daleko zaszło. Za dużo zachodu, żeby wrócić do fabrycznych ustawień..... Szkoda, bo mozna by modulować brzmienie różnymi preampami 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, HietalaFan napisał:

No niestety w moim przypadku już za daleko zaszło. Za dużo zachodu, żeby wrócić do fabrycznych ustawień..... Szkoda, bo mozna by modulować brzmienie różnymi preampami 

Ale to nie koniecznie przeszkadza. Cały czas mam podłączony jakiś preamp. Do tej pory był Pro Ject pre box S2 digital, teraz jest NAD C658. Niestety C356 ma do d... sterowanie głośnością i wolałem i dalej tak robię to robić z poziomu Preampa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...