Skocz do zawartości

NAD C356 bee po modyfikacji + Marantz 6004 + MA Gx100 + bluesound node 2i + Arcam irdac + zasilacz Tomanek. Co dalej?


HietalaFan

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

12 godzin temu, slaw0001 napisał:

Dokładnie. Ustawiam na stałe głośność w C356 gdzieś na 11 a na bieżąco kontroluję preampem.

Czy modyfikacja C 356BEE powoduje że nie da się odpiąć przedwzmacniacza i podpiąć bezpośrednio pod końcówkę mocy? Pewnie zworki zewnętrzne są zastąpione kabelkami wewnątrz. Jeśli tak, to może wystarczy zdjąć obudowę i przeciąć te kabelki?

A drugie pytanie to jak Ci się sprawował S2 digital? Myślę o opcji z przedwzmacniaczem (jako alternatywę do modyfikacji) ale jeszcze nie wiem co wybrać.

intryguje mnie Emotiva PT-100 ale to chyba niepopularny sprzęt sądząc po braku wpisów gdziekolwiek.

Edytowano przez Paweł Pawlik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz, ja wiem o zworkach. Moje pytanie dotyczyło wzmacniacza po modyfikacji. Czy tam również zworki nadal funkcjonują? Ktoś coś kiedyś napisał że po modyfikacji to się zmienia ale może coś źle zrozumiałem.

Nawet pytałem o to p. Marcina ale nie odpowiedział wprost. Napisał tylko, że modyfikacja obejmuje przebudowę stopni wejściowych końcówek mocy.

Edytowano przez Paweł Pawlik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, żadnych zworek po modyfikacji nie ma. Po prostu wewnątrz są ze sobą połączone na amen. Ale czy rozcinanie spowoduje powrót do poprzednich ustawień.... Nie mam pojęcia 
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Paweł Pawlik napisał:

Czy modyfikacja C 356BEE powoduje że nie da się odpiąć przedwzmacniacza i podpiąć bezpośrednio pod końcówkę mocy? Pewnie zworki zewnętrzne są zastąpione kabelkami wewnątrz. Jeśli tak, to może wystarczy zdjąć obudowę i przeciąć te kabelki?

Nie wiem jak to jest w środku po modzie, ale zworki obecnie służą li tylko ku ozdobie. Ale muszę zaznaczyć, że zanim się zdecydowałem na modyfikację to próbowałem oczywiście opcji z podłączenie Pro Ject-a bezpośrednio do końcówki mocy C356, ale efekty nie były powalające, a nawet powiem, że mi to grało gorzej, także nie wiem czy jest sens. Oczywiście zdanie subiektywne.

 

3 godziny temu, Paweł Pawlik napisał:

A drugie pytanie to jak Ci się sprawował S2 digital? Myślę o opcji z przedwzmacniaczem (jako alternatywę do modyfikacji) ale jeszcze nie wiem co wybrać.

intryguje mnie Emotiva PT-100 ale to chyba niepopularny sprzęt sądząc po braku wpisów gdziekolwiek.

S2 digital jest jak dla mnie bardzo dobrym wyborem w tej cenie. Jednak trzeba pamiętać,że pełna funkcjonalność, jest tylko przy podłączeniu USB. Nie ma planów rozstawać się z nim. Służy mi obecnie jako wzmacniacz słuchawkowy. Emotiva też mnie intryguje. Myślę o wypożyczeniu końcówki mocy BasX A-300, ale to jeszcze trochę potrwa.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, slaw0001 napisał:

próbowałem oczywiście opcji z podłączenie Pro Ject-a bezpośrednio do końcówki mocy C356, ale efekty nie były powalające, a nawet powiem, że mi to grało gorzej, także nie wiem czy jest sens. Oczywiście zdanie subiektywne.

No właśnie, ja próbowałem tak podłączać Yamahę WXC-50 i podobnie. Grało słabiej niż przez przedwzmacniacz w NAD.

Tak więc idąc tą drogą trzeba by chyba celować w wyższą trochę półkę. Z drugiej strony, ktoś tu był zadowolony z Toppinga DX3 w tej roli. Więc może coś w rozsądnych pieniądzach da się jednak znaleźć, tylko trzeba próbować ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Trochę to trwało, ale się wyklarowało. 

Zamiast IrDac do systemu dołączył Marantz HD Dac1. Strzał w dziesiątkę! Gra bardzo dobrze i jednocześnie mam niezły wzmacniacz słuchawkowy, czego wcześniej nie doświadczyłem. 

Mnogość zastosowań i klasa brzmienia Marantza skusiła mnie na zakup jeszcze jednego klocka - Marantz HD CD 1. Zmiana w klasie Marantza z 6004 na ten nowy to był bardzo dobry pomysł. 

 

Ale.... któryś z kolegów tutaj napisał, że dobrze zgrać NAD c356bee po modyfikacji z jakimś preampem. Zdecydowałem się na inny krok. Kupiłem NAD c368 i teraz tak sobie myślę, jak to urządzenie połączyć wraz z c356, z wykorzystaniem tego drugiego jako końcówka mocy. 

Czy jednak to głupi pomysł i sprzedaż c356bee będzie bardziej opłacalna? Czy któryś z Panów ma pojęcie i posłuży dobrą radą? 

Edytowano przez HietalaFan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HietalaFan

Sam mam DACa DX7 Pro, który moim zdaniem brzmi odczuwalnie lepiej, gdy podłączam go do NADa 356 jako do końcówki, niż gdy NAD gra jako integra.
Też myślę o zmudowaniu tego klocka, żeby wyciągnąć z niego jak najwięcej, ale mam sporo wątpliwości. Boję się po prostu, że będzie gorzej niż jest. Proces ten będzie nieodwracalny. 
Strasznie słabo, że Pan Marcin nie wysyła testowej jednostki za kaucją. 

Może Ty byś mi za kaucją wypożyczył go na 2 dni? :D Oczywiście nie planuje go kupić, ale zobaczyć jak gra z moimi Heco 700. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie po niego przyjedziesz, to śmiało 🙂

 

Aktualnie jest w kartonie. Jednak wycofałem zamówienie na NAD C368 i kupiłem.... ROKSAN K3. 

Konkluzja jest prosta. Jeśli Roksan wniósł na tym poziomie cenowym tak niewiele do całego systemu, to znaczy, że C355bee nie ma się czego wstydzić. 

Nie bój się modowć. Jest lepiej niż przed modem.. Na pewno podnosi to jego poziom. Teraz to widzę, po wpięciu Roksana. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2020 o 07:06, S4Home napisał:

Dobrze zrobiłeś. K3 to znacznie lepszy klocek. I nie ma sensu spinac go już z modem 356

Piotr

Dzięki za info. Polecisz do tego systemu jakiś dobry odtwarzacz vel transport? 

Przypomnę 

1. Monitor audio gx 100 

2. Roksan k3

3. Marantz HD Dac 1 

4. Blue sound node 2i 

5. Interkonekty Black rhodium Prelude 

6. Głośnikowy Brown Sugar 3,3 mm i Black rhodium jive w biwiring 

7. Sieciowe od Tomanka 

8. Wilgotność powietrza 50% 🙂

 

..... Dobra już przestaje naśladować audiomelomanów. 

Poważnie szukam ofert na odtwarzacz, może być z DAC, może być transport. Myślałem nad Marantzem na wzór obecnego 6004, ale nie ukrywam, że posiadam bardzo dużo CD i chciałbym słuchać na możliwie najbardziej uczciwym sprzęcie. 

Pozdrowienia 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Polecam poszukać Pioneera, Teaca i Cyrusa.

To na prawde trwałe i dobre odtwarzacze.

Mowie o nowych

Piotr

 

Ok, dziękuję za informację. 

Polecisz coś dobrego? Kupię u WAS. Znam jedynie Pioneer PD30ae, ale to był zniszczony staroć. Pd 50 już chyba za drogi jest 

Teac wydaje się być niezły, tylko ta szczelina na CD. Nie jestem zbytnio przekonany do tego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...