Skocz do zawartości

Denon N10 - bluetooth opóźnienie


wojciech_be

Recommended Posts

Cześć,

Kupiłem ostatnio zestawik Denon N10, niestety okazało się że przy połączeniu bluetooth dzwięk jest opóźniony o 2-3 sekundy (niezależnie od źródła- testowałem z nim kilka laptopów i komórkę). Sprzęt udało udało mi się oddać, jednak, zastanawiam się czy była to wina tego konkretnego egzemplarza czy może one tak mają po prostu?
(tak, wiem że lepiej po kablu, ale czasem zwyczajnie potrzebuje się bezprzewodowo podłączyć).
Czy ktoś może ma i testował?

A jeśli to powszechny problem tego urządzenia - czy są jakieś alternatywne małe zestawy w podobnym budżecie? Szukam czegoś rozsądnie grającego, ładnie wyglądającego oraz z poprawną obsługą bluetooth.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, marecki napisał:

Opóźnienie przy połączeniu bluetooth wynika z tego standartu przesyłu danych. Najmniejsze opóźnienie dźwięku przy przesyle bluetooth zapewnia kodek aptX LL (Low Latency). Ale muszą go obsługiwać obydwa urządzenia, nadawcze i odbiorcze.

No właśnie, ja rozumiem max kilkaset milisekund opóźnienia. Ale 2-3 sekundy jest dramatem, nie da się oglądać ani nic poza "zwykłym" słuchaniem muzyki.
Wszystkie urządzenia które testowałem do tej pory nie miały problemu i działały w każdej konfiguracji (mac book pro / laptop windows / telefon android / słuchawki Bose QC35 / głośnik mobilny JBL / słuchawki Nuraphone / budżetowe głośniki z BT). Każde z każdym działało bez problemu.

Stąd zastanawiam się czy może wzmacniacze "tak mają" z jakichś przyczyn i każdy tak będzie miał, czy może to był mój konkretny egzemplarz zepsuty, czy kupić coś innego, czy po prostu kupić więcej kabli :D ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :D

Moje sprzęty definitywnie to mają (APTX Low Latency) bo z wszystkim działają poprawnie, każdy z każdym, czy najtańsze czy z tych droższych, w każdej konfiguracji.

Trochę słabo jak na sprzęt za ~2.5k, że nawet nie wiadomo co i jak i czy obsługuje, kiedy wszystko inne po prostu działa już od lat, no ale co zrobię ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...