Skocz do zawartości

Kolumny + wzmacniacz do 1000/1300 zl


S1wy

Recommended Posts

Witam
Potrzebny mi dosc mocny sprzet grajacy. Chcialbym zeby glosniki graly nie tylko glosno i przestawialy sciany, ale takze czysto. Obecnie posiadam geniusy 2000x i solo 7c takze conieco o jakosci dziwku wiem. Niestety glosniki te nadaja sie co najwyzej na domowa impreze a nie na dyskoteke/wesele. Zestaw na codzien bedzie podpinany pod Asusa Xonara DX i bedzie stal w domu, takze jak wyzej wspominalem musi to byc kompromis pomiedzy moca i jakoscia, zwykle lupanie mnie nie interesuje.

Sprzet musi byc nowy zarowno wzmacniacz jak i kolumny. Chcialbym sie zmiescic w 1100-1200 zl ale jesli wyjdzie ciut drozej moze jakos to zniose No i zebym mogl go zamowic przez internet a nie jezdzic i szukac po jakis sklepach hurtowniach.

Czekam na wasze porady.

Co myslicie o daniu wzmacniacza Sony STR-DG520 i 4 glosnikow STX F-130, lub 2 STX F-180 i jakiegos zasliacza 2.0 np Yamaha AX-397 ?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc wzmacniacz + podłogowce - jeżeli chcesz robić imprezy to i tak bedziesz i tak musial sie nastawic na dynamike i spore kolumny
powiem tak i jedno i drugie w sensie (Wzmacniacz oraz kolumny) abo to gralo to po 1000zł to spore min aby złożyć aki sprzęt wg Twoim wymagań.. nie wspominajac o kolumnach to w 1000pln nie zamkniesz się nigdy
POzdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Potrzebny mi dosc mocny sprzet grajacy. Chcialbym zeby glosniki graly nie tylko glosno i przestawialy sciany, ale takze czysto. ... musi to byc kompromis pomiedzy moca i jakoscia, zwykle lupanie mnie nie interesuje.
Sprzet musi byc nowy zarowno wzmacniacz jak i kolumny. Chcialbym sie zmiescic w 1100-1200 zl ale jesli wyjdzie ciut drozej moze jakos to zniose

Jeżeli ma to głośno i jakoś znosnie grać, to na 2 kolumny podłogowe musisz wydać minimum tysiąc złotych (np. Magnat Monitor 1000 czy 990, albo Jamo S708 lub S718).
Kolejny tysiąc to firmowy wzmacniacz stereofoniczny.

Zakup niefirmowego kompletu za tysiąc złotych jest bez sensu, więc lepiej dozbierać do dwóch tysięcy albo kupić sprzęt używany. icon_rolleyes.gif

Poniżej masz za 500zł zestaw oparty na wydajnym wzmacniaczu SHARP, jest to cała wieża z dużymi kolumnami podłogowymi za rozsądne pieniądze.
http://www.allegro.pl/item528912039_sharp_zestaw_7700.html
No i jest to już niezły komplet - masz kompletną wieżę z CD, magnetofonem i gramofonem, a do tego spore kolumny.

Jeśli musisz teraz coś kupić a nie podoba Ci się ten Sharp (a nie możesz wydać więcej) - kup ze sprzętu używanego np. Magnaty 880 lub 990 (cena 400-700zł) , a do tego mocniejszą końcówkę SHARP 8800 (ceny 300-400zł)
http://www.allegro.pl/item529500955_sharp_sx_8800h.html
http://www.allegro.pl/item531215567_sharp_..._just_look.html

Pozdrawiam
PS. Jak napisałem wyżej (i jak pisali wcześniej Koledzy z Forum) musisz pójść na kompromis ze swoimi oczekiwaniami i z możłiwościami finansowymi. Bo "tak to tylko w Erze Ci dopasują..." . W "realu" jest duuużo trudniej icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...