Skocz do zawartości

Białe kolumny z dobrym basem do Onkyo TX-8270


kaczy1217

Recommended Posts

Cześć,

Zdecydowałem się na zakup Onkyo TX-8270 do TV ze względu na HDMI-ARC (nie wykluczam innego sprzętu w podobnej lub niższej cenie) i dobry stosunek cena/jakość przynajmniej po recenzjach przeczytanych w internecie. Słucham głównie muzyki elektronicznej, trance, house, czasem trafi mi się coś z lat 80'-90' z popu czy rock'a. Początkowo planowałem oprzeć zestaw o kolumny Klipsch R-28F, o których też przeczytałem sporo dobrego zarówno w kwestii odsłuchów jak i samego basu, na którym mi zależy, niestety z bólem serca ze względów estetycznych muszę zmienić wybór na kolumny w kolorze białym. Nie znalazłem nigdzie R-28F w kolorze białym, więc proszę tutaj Was o pomoc w doborze stereo w kwocie do 3000zł.

Co do samego basu... planuję rozbudować w przyszłości zestaw o subwoofer aktywny, ale na tę chwilę chciałbym zrobić wszystko co w mojej mocy, by uzyskać mięsisty bas, schodzący tak nisko jak się da z kolumn. Dobrze też by otwór bass-reflex'u znajdował się z przodu, bo nie mam dużo miejsca na odsunięcie się od ściany. Pokój o powierzchni ok 40 m2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten amplituner TX-8270 nie zapewni Ci nisko schodzącego basu, a lepiej tutaj sprawdzi się DENON DRA-800H z kolumnami Polk Audio Signature S60E.

Bas-reflex nie musi być wcale z przodu i nawet lepiej dla Ciebie jak będzie z tyłu do brzmienia które chcesz uzyskać mocno basowe jakkolwiek to rozumieć.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli jeszcze nie zakupiłeś Onkyo 8270 to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie Denon DRA800h czy Yamaha RN803d. Powierzchnia do nagłośnienia jest duża dlatego też warto wziąć pod uwagę wydajniejsze kolumny takie jak Heco Aurora 1000, Polk Audio S60e czy Pylon Audio Sapphire 31.  HDMI myślę, że w Twoim przypadku może okazać się zbędnym podłączaniem, ponieważ kablem optycznym bez najmniejszego problemu połączysz się z amplitunerem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

To prawda ten Onkyo nie jest Demonem basu. Ale zdrugiej strony jest dużo mocniejszy od DRA 800 a w 40 metrach to może być przydatne.

 

Piotrek jak się w wielu tematach się zgadzamy tak tutaj się z Tobą nie mogę zgodzić iż TX-8270 jest dużo mocniejszy od DRA-800H, a czarno na białym jest to nawet potwierdzone w teście. Najlepszym rozwiązaniem do tak wielkiego pomieszczenia byłby wzmacniacz i tutaj się zgadzamy, ale nie ma HDMI-ARC którego bezwzględnie wymaga autor tematu.

https://audio.com.pl/testy/stereo/amplitunery-stereo/3184-denon-dra-800h

https://audio.com.pl/testy/stereo/amplitunery-stereo/3186-onkyo-tx-8270

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 a 66 to jest dużo moim zdaniem. Przecież ta moc przy 8 omach to jest wyssana z palca :P

Uwierz że dźwiękowo ten amplituner gra po prostu nawet ciszej. Ale jak wspomniałeś prawidłowo bardziej basowo.

Aha I Rafale bardzo się cieszę że się tu nie zgadzamy :) Z Toba jest dyskusja na wysokim i kulturalnym poziomie więc nie widze problemu.

14 godzin temu, lysyrafal napisał:

ale nie ma HDMI-ARC którego bezwzględnie wymaga autor tematu.

Co właśnie wymaga tylko ze względu na sterowanie z jednego pilota. Tak jak myślałem. Czyli płacić za funkcjonalność, szczerze znikomą, względem dużej różnicy w dźwięku.

W cenie 3000 kupić wzmak a za 300 zł pilota logitecha i do widzenia.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No denon przecież bardzo długo się zabierał że takiego amplitunera nie zrobi. my że 4 lata temu pytaliśmy przedstawiciela to powiedział nam że oni też rozmawiali o tym z demonem i podobno nie było żadnych planów. Mieli te swoje dra100 to i pma-50 i uważali że to będzie konkurencja dla modeli Yamaha i Onkyo. A w rzeczywistości sami sobie robili konkurencje dla ceola i melody od Marantza.

ten demon to bardzo fajnie brzmiący amplituner ale moim zdaniem on nadaje się albo do kolumn naprawdę wysoko skutecznych albo do monitorów w tym ten zestaw gra tak jak powinien. jak zostawiłem go z kolumnami podłogowymi to za każdym razem miałem wrażenie że jest on już u kresu swojego grania jeżeli właśnie chodzi o moc albo że czegoś mi brakuje. Na przykład z podłogowymi magnatami zagrał bardzo dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2020 o 16:17, lysyrafal napisał:

Trzymam za słowo ponieważ nie miałem okazji słuchać tych amplitunerów z tymi samymi kolumnami oraz w tych samych warunkach akustycznych.

Swoją drogą szkoda, że ludzie wybierają amplitunery stereo a nie wzmacniacze ale tak sobie myślę iż tyle im wystarcza są po prostu zadowoleni.

dla mnie podstawowa kwestia - to radio -  w ampli stereofonicznym jest,  w zwykłym wzmacniaczu nie ma - więc ponosi to za sobą kolejne koszta, a moim zdaniem większość "kowalskich" nie usłyszy aż tak dużej róznicy między dźwiękiem z ampli stereo a wzmacniacza -  ale to tyko moje zdanie (choć poparte testami z klientami) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...