Skocz do zawartości

Yamaha MusicCast R-N303D


kaamil20

Recommended Posts

8 godzin temu, S4Home napisał:

Tego się chyba nie da zmienić. Bo nikt nie przywidział takiego rozwiązania. Bo i po co?

U mnie w TV Philips przynajmniej na kablówce korzystam z modułu CI+ (zamiast dekodera) te opóźnienie jest naprawdę minimalne, ale muszę zmienić w ustawieniach dźwięku dostosowanie wyjścia cyfrowego. Jeżeli tego nie zmienię to sygnał jest rzeczywiście sporo opóźniony między TV a kolumnami z zestawu. Faktem jest, że zawsze korzystam z jednej opcji przy oglądaniu filmów lub słuchaniu radia z kablówki czyli kolumn ze względu na jakość dźwięku. Kiedyś miałem podłączone przez RCA jak nie miałem w amplitunerze stereo wejścia optycznego (obecnie wzmacniacz ma takie), ale już do niego nie wróciłem także jak kto woli. 

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w TV Panasonicu czy też dekodera Nki słyszę opóźnienie. Dźwięk z TV idzie i na optyk i przez jego głośniki. Ta różnica nie jest jakaś miażdżąca ale słyszę pogłos. Z tym że nigdy tego nie rozkminiałem bo PO CO. Myślę że producenci takiego rozwiązania też raczej nie wzięli tego pod uwagę. Kupowanie zapalniczki żeby odpalić zapałkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kaamil20 napisał:

Panowie to co jest możliwość coś takiego zrobić ale będzie opóżnienie ? Mam telewizor PHILIPS 55OLED804 z dobrymi głosnikami i nawet fajnym wbudowanym subwoofer i dlatego chcialem cos takiego połączyć. A jak ten kabel optyczny podłaczyć ?

image.png.72da462824f44a8f90db57bd6402aa75.pngimage.png.8f50994523f45fd7e51da309aa2de0b6.png

Amplituner: wejście Digital Optical.

TV: Digital Audio Out.

3 godziny temu, kaamil20 napisał:

Nie kino ale chce zeby był troche lepszy dzwięk i bas bo naprawdę fajnie graja te głosniki z tv 

Potwierdzam głośniki w TV Philips naprawdę dobrze grają i inne marki mogą im tylko pozazdrościć. Napisz jeszcze jakie masz kolumny podłączone do tego amplitunera?

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie największym zawodem po podłączeniu amplitunera stereo do tv jest masakrycznie cichy dźwięk.  Muszę mocno podgłośnić by cokolwiek było słychać.  Kupiłem specjalnie Chromecast aby odtworzyć sobie z Youtuba ( pozdrowienia dla purystów sprzętowych )  jakiś koncert i niestety nie da się tego słuchać. Jedna wielka kicha. Nie dość,  że cicho to jeszcze np. przy słuchaniu tria jazzowego słychać tylko klawisze, a perkusja i kontrabas są niesłyszalne. Ten sam koncert odtwarzany z pendrive 'a brzmi zupełnie inaczej.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2020 o 15:00, lysyrafal napisał:

image.png.72da462824f44a8f90db57bd6402aa75.pngimage.png.8f50994523f45fd7e51da309aa2de0b6.png

Amplituner: wejście Digital Optical.

TV: Digital Audio Out.

Potwierdzam głośniki w TV Philips naprawdę dobrze grają i inne marki mogą im tylko pozazdrościć. Napisz jeszcze jakie masz kolumny podłączone do tego amplitunera?

Głosniki mam Pure Acoustic NOVA 8

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...