Skocz do zawartości

Stereo (?) w salonie 40 m2


Stereo (?) do salonu

Recommended Posts

Witam wszystkich, 

Przeszukałam Wasze forum oraz sklepy/rankingi/opinie dotyczące sprzętu audio i dalej niewiele wiem więc pozwoliłam sobie pozawracać Wam głowę :)

Szukam sprzętu do salonu który ma za zadanie:

- przede wszystkim ogarniać bardzo dobrze CD (dla mnie) 

- ewentualnie ucieszyć męża przy tv (to opcjonalne ;) 

Teraz mam jakieś archaiczne kino domowe (?) samsung ht-to25 z trzema głośnikami, które po włączeniu dzis płyty doprowadziło mnie trzaskiem i brzęczeniem do szału i chyba lepiej spisuje się dźwięk w TV (Philips 65PUS7101/12) niż w tym czymś co na szafce kurz zbiera. 

Cel jest taki: w miarę możliwości zmieścić się ze wszystkim w budżecie 6 tys. Bez względu czy to nowe czy używane. I nie kombinować- chodzi mi o to że najchętniej kupiłabym wszystko jednym kliknięciem, a Wy często piszecie o kompletowaniu innych wzmacniaczy/amplitunerów, innych głośników i innych jeszcze cudach. Jeśli trzeba to niech będzie, ale liczę na to że jest łatwiejsza droga :) 

Pytania dodatkowe:

- czy jest taka możliwość, że włączając muzykę w salonie to na półpiętrze nadal mogę ją dobrze słyszeć bez systemów multiroom bądź podobnych? 

- czy tv ma znaczenie? (głupie pytanie ale teraz naprawdę tv wyrabia się lepiej z basami niż głośniki...) 

- jako kobiecie zielonej w temacie spodobała mi się opcja "kombajnów all in one" - to w ogóle daje radę i czy to nie jest profanacja dźwięku?... 

- Wy mądrzejsi często piszecie czego oczekujecie od sprzętu, jakiego dźwięku na jakich częstotliwościach. Żeby ominąć te pytania mogę jedynie stwierdzić że kupiłam dziś nowa płytę Korteza (gdzie te instrumenty w aucie grają ok) i w domu to nie hula a powinno.

Bede wdzięczna za wszelkie rady :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

W tym budzecie znajdziesz dla siebie system. Jeśli chcesz nowy to możemy doradzić. Zaproponować odsłuch u Was i dobre ceny.

Jeśli używany to jak znajde chwile to też coś poszukam.

13 godzin temu, Stereo (?) do salonu napisał:

czy jest taka możliwość, że włączając muzykę w salonie to na półpiętrze nadal mogę ją dobrze słyszeć bez systemów multiroom bądź podobnych? 

Zalezy co masz na myśli dobrze ja słyszeć. Za gówniarza tak słuchałem muzyki w bloku że kumpel w bloku obok w mieszkaniu ją słyszał. Czy dobrze? Pewnie nie. Inaczej mówiać jeśl isprzęt będzie mocny to możesz dac głośniej. Ale zawsze będziesz mieć wrażenie że dzwiek dobiega z dołu.

13 godzin temu, Stereo (?) do salonu napisał:

- czy tv ma znaczenie?

Nie. Pominiemy go w źrodle więc nie ma znaczenia.

13 godzin temu, Stereo (?) do salonu napisał:

- jako kobiecie zielonej w temacie spodobała mi się opcja "kombajnów all in one" - to w ogóle daje radę i czy to nie jest profanacja dźwięku?... 

All in One w sensie z CD sięnie sprawdza. Jest kilka takich urządzeń ale nie polecam ich. Ale kombajn w sensie amplitunera stereo to fajna opcja. Onkyo 8390 czy Yamaha  RN 803 graja na swój poziom cenowy i bronią się dzwiekiem.

 

Yamaha RN 803 + CDS 300 + Heco Aurora 1000

Onkyo 8390 + 7050 + Indiana Line Tesi 661

Albo system oparty na czystym wzmacniaczu

Cyrus ONE + WXAD 10 + CDS 300 od Yamahy + Aurora 1000 czy Polk Audio RTi A7

Zapraszam

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W zakładanym budżecie jest kilka ciekawych opcji. TV nigdy nie będzie dobrym źródłem ale oczywiście jakość dźwięku miedzy głośnikami z telewizora, a systemem stereo będzie i tak kolosalna. TV możesz podłączyć albo kablem HDMI albo jeszcze lepiej kablem optycznym. Jesli cenisz jakość dźwięku to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłby klasyczny wzmacniacz stereo + Streamer. Zważywszy na Twoje pomieszczenie i preferencje widziałbym Yamahę AS701 + WXAD10 + Pylon Audio Sapphire 31 jeśli lubisz mocniejszy bas, Audiolab 6000a + Audio Pro Link 1 + Polk Audio S60e lub Heco Aurora 1000. 

Zapraszam do kontaktu z nami w sprawie wyceny oraz umówienia odsłuchu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...