Skocz do zawartości

podłaczenie dwóch urzadzen do jednego wejścia


tom7

Recommended Posts

Witam

Mam pytanei natury technicznej w amplitunerze posiadam jeden zestaw wejść analogowych 7.1 a chce podłączyć dwa urządzenia odtwarzacz DVD/SACD oraz odtwarzacz Blue-ray pierwszy misi być tak podłączony ze względu na odtwarzanie wielokanałowego SACD a drugi dla odtwarzania Dolby Digital HD ponieważ dekodery są w odtwarzaczu BL a nie ma ich a amplitunerze. Czy można tu zastosować normalne rozdzielacze kablowe ( zakładając zastosowanie dobrego kabla i końcówek ) czy nie zbędne będzie urządzenie z przełącznikiem i jeśli tak to jakie ? Proszę o wszelkie uwagi i porady może ktoś z Was zetknął się już z takim problemem i ma swoje własne doświadczenia.

Pozdrawiam

Tomek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam rozdzielaczy kablowych i nie odnotowałem żadnych efektów ubocznych. Przypuszczam jednak, że w przypadku SA-CD takie rozwiązanie może się wiązać ze zmniejszeniem dynamiki. Ale to dotyczy tylko wybitnie dobrych odtwarzaczy i wzmacniaczy z dynamiką znacznie większą od zwykłego CD. A takich jest mało. W większości przypadków większe straty spowoduje nie rozgałęzienie, lecz sam sprzęt.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat o jakość tych elementów jestem spokojny gorzej będzie z miejscem na tylnej ściance amplitunera wolałbym by wtyki interkonektów nie stykały się ze sobą nie wiem czy to nie wpłynie na zakłócenia coś będę musiał pokombinować


Cytat

Niestety jak coś jest dobre to nie jest tanie icon_sad.gif I drugie niestety w sprzęcie grającym najczęściej ta reguła się sprawdza.Choć tu może być sytuacja że świetne rzeczy źle dobrane grają poniżej swojego poziomu.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...