Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Altus 300 do muzyki rock i metal


Rafałem

Recommended Posts

Dzień dobry, proszę o pomoc w doborze wzmacniacza do nowych kolumn Tonsil Altus 300. Pokój 25m2 na dzień dzisiejszy podłączone są pod amplituner kina domowego Yamaha Rx-v673 i dźwięk jest jakaś masakrą. Lubię słuchać ciężkiej muzyki w której w starych nagraniach ledwo co słychać niskie częstotliwości na tym sprzęcie co posiadam po regulacji jest też kiepsko ponieważ bas z gitary i stopa perkusji zlewa się i słychać tyło nieprzyjemne dudnienie. Potrzebuję coś co zagra mocno dynamicznie z dużym basem bardzo wyraźnymi średnimi tonami tak aby werbel był donośniy, a do tego wysokie tony bardzo realne ale nie za piskliwe ponieważ altusy jut same w sobie wysokie tony mają bardzo szeleszczące. 

Bardzo proszę o jakieś propozycje używane i nowe wzmacniacze do 4000 zł. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Przed chwilą, Kubad napisał:

W takim razie szukasz zestawu za 8k czy za 4k bo z tymi kolumnami co masz to daleko nie zajedziesz. 

Jestem w stanie sprzedać Altusy i dłożyć trochę ale maksymalnie chciałbym się zmieścić w kwocie 8k. Proszę o propozycję chciałbym sprzęt co ma porządnego kopa w starych nagraniach np slayer, megadeth, antrax, pantera, metallica sepultura Kat, Acid Drinkers ale i takie brzmienia jak nowe nagrania korn lub deftones gdzie mastering już dobrze podbija niskie tony. 

Proszę o propozycję z używanych jak i nowych zestawów czy ktoś ma już coś sprawdzonego, jeśli będę juz wiedział co chce to postanowię odsłuchać przed zakupem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kubad napisał:

Może przypadnie ci do gustu coś takiego jak nad c368 na start podłączysz do tv optykiem, w późniejszym czasie można rozbudować kartę sieciową. Z kolumnami nie wiem jak z wielkością pomieszczenia. 

Dzięki za sugestie napewno sprawdzę jak to gra. Jeśli chodzi o pomieszczenie to 4,5mx5m, odsłuch jakieś 3,5m od kolumn. Dodam że lubię poczuć dźwięk, dosłownie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy oprucz tych nowych Altus ów które podłączone są pod amplituner kinowy yamaha rxv673 mam jeszcze subwoofer yamaha ns sw 700. Tak więc aby słuchać na jakimś dostatecznym dla mnie poziomie jakosci musi być on włączony i cały zestaw pracuje wtedy na 2.1. Nie wiem czy mnie ktoś zrozumie ale chcę zamienić to wszystko na jakieś stereo które będzie grało jeszcze lepiej niż to co mam. 

Nie wiem czy to będzie dobrze jeśli dostanę jakiś dobry wzmacniacz stereo na dwa wyjścia subwoofer. Do tego para dobrych mocnych i detalicznych kolumn. Plus jeszcze jeden subwoofer taki jak mam. Będzie 2.2 czy to wtedy dobrze zabrzmi stereofonicznie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Transpuls 1500 w tej kategorii cenowej to bardzo dobre kolumny ale są olbrzymie i warto o tym wspomnieć. W budżecie około 8k zł jest sporo ciekawych zestawów. Jeśli lubisz dynamiczniejsze brzmienie z dobrze zaznaczonym dołem i muzykalniejszą górą bez utraty szczegółowości to polecam Audiolab 6000a + Pylon Audio Diamond 25 lub Fyne Audio F501. Jeśli chciałbyś uzyskać lepszą dynamikę niestety kosztem trochę barwy to polecam Monitor Audio Bronze 6 + Cyrus One. 
Wspomniane KEF Q750 to przestrzenne i dynamiczne brzmienie ale w niektórych przypadkach może brakować basu. Trzeba posłuchać i ocenić samemu. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny oraz umówienia odsłuchu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Rafałem napisał:

Nie wiem czy to będzie dobrze jeśli dostanę jakiś dobry wzmacniacz stereo na dwa wyjścia subwoofer. Do tego para dobrych mocnych i detalicznych kolumn. Plus jeszcze jeden subwoofer taki jak mam. Będzie 2.2 czy to wtedy dobrze zabrzmi stereofonicznie? 

Nawet jak byś chciał coś takiego zrobić to trzeba zwiększyć budżet. Także lepiej postawić na wzmacniacz + 2 mocne kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
12 godzin temu, Rafałem napisał:

Witam a czy ktoś wie jak grają elac 209 lub jbl ls 80? Zwróciłem na nie uwagę lecz czy spełnia wymagania pod ciężki gatunek muzyki... 

Obie do ciężkiej muzyki się nadają. Jak najbardziej. Z tym że ELAC da Ci zdecydowanie lepszy, bardziej naturalny i dokładniejszy sopran.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch seria Reference Premiere, bas to mistrzostwo świata szczególnie na 8000, reszta też przyzwoita, do metalu w sam raz do tego koniecznie jakiś ciepły gęsto grający wzmacniacz, lampa do nich dobra z tranzystorów coś z Nada albo Vincenta

Edytowano przez Draconian
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam STX Electrino 500 taniej i z jeszcze większym wykopem 😤

 

Opinia branży : 

Cytat

"Electrino 500 słuchałem dwa lata temu na AS w Sobieskim. Graliśmy w sobotę po 20 na maksa jak i na bardzo małych mocach na wzmacniaczu p. Irka z DIY audio. Kolumny mają to "coś" w niskich mocach jak i na 400w na kanał (według deklaracji wzmacniacza dla 4ohm). Na niskich mocach bardzo zrównoważony dźwięk i co trochę dziwne na dużych również. Atak basu w granicach 60-70 przy takich mocach jest wręcz koncertowej jakości. Płyta dire straits - brothers in arms wbijała w fotel a z racji tego, że można było poszaleć o tej godzinie to kilka utworów poszło z maksymalną mocą, niesamowite wrażenie, ogromny dźwięk a przy tym zero przesteru. Może to zasługa tego wzmacniacza, nie wiem ale kolumny zaprojektowane dla niskich jak i wysokich natężeń, tak stwierdzili wszyscy, którzy wtedy mieli okazję je testować. Oczywiście minusem są ich gabaryty jak ktoś wyżej napisał ale nie da się w małej obudowie wykonać jednocześnie niskiej F3 z SPL rzędu 96dB. I jeszcze jedna istotna rzecz, w każdym miejscu pokoju odsłuchowego na tamtej wystawie był bardzo dobrze kontrolowany bas ... ale w odległości do pierwszego rzędu krzeseł, jakieś 3m od kolumn w centralnej części bas był mega szybki, głośny i jednocześnie pozbawiony jakichkolwiek podbarwień. Prawdopodobnie pochylenie ścianki w tych kolumnach również przekłada się na lepsze rozłożenie modów rezonansowych, gdyż układ pochylenia frontów wprowadza więcej fal skośnych w stosunku do fal stojących"

 

 

Edytowano przez fosge
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Xylo napisał:

@Draconian Klipy RP 8000 faktycznie mają bardzo dobry bas do ciężkiej muzyki i ogromne pokłady dynamiki. A słuchałeś może Polk Audio Rti A7?

Niestety Polków nie słuchałem,

6 godzin temu, fosge napisał:

Ja polecam STX Electrino 500 taniej i z jeszcze większym wykopem 😤

 

Opinia branży : 

 

 

Niestety ale w szybkim metalu przy podwójnej stopie potrafią zamulić basem, do rocka jak najbardziej tanio i dobrze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...