Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Altus 300 do muzyki rock i metal


Rafałem

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Nie bardzo ogarniam jak w Metalu czy mocniejszym rocku mozna słuchać talerzy i wyższego sopranu na tych Klipschach. No ale co kto lubi.

Rti A7 to pdoobne granie do Klischa tylko bez takiej wysokiej góry. Ale to też kolumny które lubią dynamikę, moc i uderzenie.

 

Chyba nie słuchałeś tych Klipów, wcale nie są takie iskrzące, z ciemnym wzmakiem i z winylu można się zdziwić jak one grają, pod warunkiem że są wygrzane oczywiście

Edytowano przez Draconian
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam odnośnie sprzętu to pozbyłem się Yamahy amplitunera kina i bluray, Altusy też pacłem dlatego już czas chciałbym się przyjrzeć waszym propozycją bo są ciekawe napewno pod uwagę biorę:

Arcam SA 20 z Magnatami Transpuls 1500 

Audiolab 6000a + Pylon Audio Diamond 25

Postaram się odsłuchać jak pójdzie też inne wzmacniacze (nie wiem które są ciemne) : NAD C368, Magnat MR 780 (jestem ciekawy bo to trochę lampa) ,  Roksan K3, macie też jakieś wypróbowane konfigurację? Albo dla porównania coś na lampie... 

Z kolumn STX Electrino 500. Polk Audio RTI A7

Pierwsze odsłuchy będę robił w tygodniu na klipsch RP-8000F bo znajomy ma od niedawna ale ma zestaw 2.1 z subwooferem i onkyo tx 8390.

Również na miejscu mam elac 209. 

Odtwarzaczem narazie będzie tv z Spotify i Tidal, z czasem CD i może jakiś Gramfon bo rozumiem że bluray jako odtwarzacz do CD się nie nadaje? 

Nie sprzedałem narazie suba Yamahy Sw-700, tak w razie w zostawiłem jakby sprzęt nie wyrabiał 🙂

Jeśli coś pominąłem to proszę pisać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pierwsze odsłuchy będę robił w tygodniu na klipsch RP-8000F bo znajomy ma od niedawna ale ma zestaw 2.1 z subwooferem i onkyo tx 8390.

 

od razu Ci powiem, że z tym Onkyo te Klipsch pokażą najwyżej 50% swoich możliwości ale posłuchaj czy taki charakter brzmienia Ci odpowiada

Edytowano przez Draconian
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Rafałem napisał:

Polk Audio RTI A7

 

To jest dobry kierunek do Twojego gatunku muzyki. Możesz te kolumny wypożyczyć i sprawdzić w warunkach domowych (zalecane). To są kolumny z ekspozycji, ale masz na nie pełną gwarancję.

https://www.q21.pl/polk-audio-rti-a7-czarny-outlet.html

Wzmacniacz do nich to np. Rotel A14 chociaż tutaj nie wiem czy Ci go wypożyczą do domu. Zadzwoń, zapytaj bo jest dostępny niestety tylko w Top Hi-Fi.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie słuchałem dzisiaj Roksan K3 z:
Fokal chora 826 - za mało basu dla mnie takie odczucie ze coś tu brakuje i to mega sporo brakuje. Do tego te góry za głośne do sleyera i pantery nie pasuje. 
Fyne Audio f501- niby troszkę lepszy bas ale w skali mikro do tego góra bardziej ostra, też mówię nie.
Focal Aria 926- lepiej grające dołem i średnica, ale nie dają tego kopa z dołu
Revel f35 najlepsze tych wszystkich lecz jeszcze nie trzęsą basem może szansa że model wyżej będzie bardziej mocniejszy? 
Ale nie porównywałem. 
Polk audio rti 7 jako drugie miejsce to ten kierunek ale wyostrzona bardziej góra i też bas nie tak do końca 
Klipsch RP-8000F fajne brzmienie lecz za ostre górne pasma bas dobry lecz nie do końca. 
Na koniec jbl L100 brzmienie najlepsze ale i tak według mnie brakuje tego czegoś... walnięcia. 
Zdałem sobie sprawę bez suba się nie obejdzie... Jest coś że mną nie tak, jeśli kolumny za 20 tys nie dają tego co potrzebuje bas i wibracje koncertowe. 
Następnie wzmacniacz nad 658 z:
Line majik 140 - efekt ten sam kierunek dobry brak dołu. 

Potrzebuje mocny wzmacniacz z wyjściem na suba wejściem optycznym Bluetooth i regulacja tonów. 
Będzie przymiarka do nad 368 z końcówka mocy dla tej serii. Czy macie coś innego ciekawego? 

I sprubuję dorwac gdzieś te Magnat Transpuls 1500 może to pomoże. 

Lub jakieś inne propozycje bo łapy padają nic z tego tak nie brzmi jak oczekuje... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem, że to budżet na całość (wzmacniacz, kolumny). To oprócz tego co zaproponowałem na samym początku posłuchaj jeszcze tego wzmacniacza: NAD C375BEE i mocy nie powinno zabraknąć.

Dnia 23.10.2020 o 18:04, Rafałem napisał:

Polk audio rti 7 jako drugie miejsce to ten kierunek ale wyostrzona bardziej góra i też bas nie tak do końca 

Może warto posłuchać wyższego modelu: Polk Audio RTi A9 skoro to ten kierunek. Tutaj jest jeden dodatkowy głośnik niskotonowy i powinno być lepiej z basem.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.10.2020 o 18:04, Rafałem napisał:

Będzie przymiarka do nad 368 z końcówka mocy dla tej serii. Czy macie coś innego ciekawego? 

 

Końcówka mocy NAD C268 w dobrej cenie. Jeżeli ten NAD to posłuchaj też wyższego modelu C388 jest zdecydowanie wydajniejszy.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafałem wydaje mi się, że szukasz dźwięku iście koncertowego, dużego, nawet monumentalnego. Przede wszystkim musisz mieć bardzo mocny i wydajny wzmacniacz. Ja również jak koledzy wyżej w tej kwocie zwróciłbym uwagę na NAD 375. Tam masz regulowane wyjście Pre Out, co jest bardzo dobrą opcją pod ewentualne podłączenie subwoofera. Oczywiście sub do muzyki musi być szybki, punktowy, a taki niestety też trochę kosztuje.

Z takim kopytem, hektarami przestrzeni, rozmachem, atakiem grały topowe integry oraz pre + końcówki Rotel'a z lat 90. Również bardzo mocne i wydajne sprzęty, bardzo dobrze radziły sobie z hard rockiem, czy heavy metalem, ale używek chyba nie szukasz. Te nowe Rotele nie wiem jak grają, więc ciężko mi porównać.

Do ciężkiej muzyki super są wzmacniacze Naima, tam rządzi przede wszystkim PRAT. Super dynamika, szybkość, rytm , selektywność. Ale dźwięk dosyć charakterystyczny, na pewno nie mają takiego rozmachu jak te starsze NAD'y czy Rotele, ale barwę mają super. Zależy kto co lubi. No i tu też raczej te wyższe modele, aby miały odpowiednią moc. W używkach za 5-6K można dostać Supernaita, konkretna maszyna.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam
Zainwestowalem w piec jest nim nad 368 z modułem wi fi.

Bylem również na odsłuchu kolumn jestem nastawiony na magnaty transpuls 1500 bo brzmiały dla mnie najlepiej. Z poniższych.

zostaly porównane z :

heco aurora 1000

klipsch rp8000 

fyne audio f502

Jeszcze jedno pytanie czy ktoś zna może jbl tl 260? Czy czasami nie będą lepsze od tych magnatów ... potrzebuje silny i szybki bas wiem ze w magnatach tego nie dostanę one jedynie wydawały mi się najbardziej poprawne ale za children of bodom, vader, dimu borgir nie nadążą one rocka zagrają bardzo dobrze ale nie szybki metal tu potrzebuje mocny i szybki lekki basowy duży głośnik. Czy poradzi ktoś? A
moze magnat transpuls 1000?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Rafałem napisał:

Czy czasami nie będą lepsze od tych magnatów ... potrzebuje silny i szybki bas wiem ze w magnatach tego nie dostanę one jedynie wydawały mi się najbardziej poprawne ale za children of bodom, vader, dimu borgir nie nadążą one rocka zagrają bardzo dobrze ale nie szybki metal tu potrzebuje mocny i szybki lekki basowy duży głośnik. Czy poradzi ktoś?

Ja zostaje przy swoich propozycjach, które podałem wyżej tzn. Polk Audio RTi A7 oraz Polk Audio RTi A9.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nadal szukam kolumn i jeszcze raz proszę o opinie 

paradigm 11v7

focal onyx 713 k2

w stosunku do tego jbl tl 260 i tych magnatów 1500 co byście wzięli ?

Musza być mocne i szybkie aby nie pogubić się w podwójnej stopie prze death lub trash metalu ... 

wiem ze najlepiej odsłuchać ale w przypadku paradigm nie mam narazie możliwości 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JaZz i @mordor12 polecali kolumny Dali do metalu. Jakie konkretnie dopytaj co zagra z Nadem 368.

 

4 godziny temu, Rafałem napisał:

Biorę również pod uwagę Polk audio rti a9 dlatego ze słuchałem a7 i brzmienie mi pasowało jedynie było mało niskich tonow

Pozdrawiam

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam narazie jbl tl250 rockowe granie jest ok tak jak koncerty na żywo jeśli chodzi o moc to średnio potrzebowałbym końcówkę mocy aby dobrze nimi przywalić jest głośno ale bez przesady 

Dodam ze subwoofer nie będzie narazie wogole potrzebny , tak grają jakbym miał włączone dwa. Wiec yamahe czas sprzeda ns sw700

Z tych kolumn które słyszałem żadne nie schodzą tak nisko trochę utrwala mnie to w przekonaniu ze dzisiejsze kolumny stereo w takim przedziale cenowym to jest raczej sprzęt do kina bo bez suba to się raczej nie obędzie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...