Skocz do zawartości

Soundbar


Gabmike

Recommended Posts

Witaj ponownie... Trochę zaczynają męczyć te marketingowe fantazje. Więc powiem tak -  zastanów się kolego chwilę i odpowiedz sobie sam, jak chcesz uzyskać dźwięk z "sufitu" z grajbelki leżącej pod TV? Już abstrahując od źródła tego dźwięku w postaci MU7000. Nie musisz się spieszyć z przemyśleniami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chociaż trochę zależy Ci na jakości dźwięku, to odpuść sobie soundbar, szczególnie koreańskiej marki. Naprawdę znacznie lepiej jest kupić nawet klasyczny amplituner sieciowy ze złączami hdmi oraz dwie kolumny, całość ewentualnie możesz wspomóc subwooferem. To chociaż zagra. Oczywiście najlepszym uzupełnieniem dobrego, dużego ekranu będzie dobry system kina domowego. 
W przypadku pytań służę pomocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w tej cenie nie złożysz zestawu z Dolby Atmos ale na pewno złożysz zestaw który zje tą grajbelkę i w kinie domowym i w słuchaniu muzyki.

Napiszę to tak. Miałem możliwość "przetestować" grajbelkę JBL 2.1 (może ten Samsung jest "lepszy) na domówce u znajomego. I to był dramat. Możliwości modyfikacji barwy dźwięku sprowadzają się tylko do zmniejszenia lub zwiększenia basu. Dosłownie. No bo to przecież najważniejsze. Przy głośniejszym słuchaniu okazało się dlaczego tak jest. Po prostu niskimi tonami zagłuszasz jazgot (nigdy nie słyszałem na żywo czegoś co bardziej pasuje do definicji tego wyrazu) który wydobywa się z belki.

To jest narzędzie tortur. Uszy krwawią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, S4Home napisał:

Impreza pewnie szybko się skończyła. Też byłem u znajomej kiedyś na domówce nagłaśniającej czymś takim. Oj trzeba było się znieczulać. Ale to designerskie mieszkanie miałem G do gadania 😛

Lepiej sobie zobacz jak ten soundbar jest tam umiejscowiony :D

A impreza trwała długo. Tylko mi nawet znieczulenie nie pomagało. Wręcz odwrotnie.

IMG_20200611_190530.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz Pan kurde , co Oni zrobili z głośnikiem centralnym , musiała być ostra impreza. A gdzie fronty ? Było włamanie, czy co? :) 

Z belką spotkałem się w Media Markt , w życiu tego nie słyszałem i poprosiłem sprzedawcę by podłączył , włączył , na ekranie był jakiś film demonstracyjny . stanął koło mnie zadowolony i mówi do mnie tak " słyszy Pan te efekty ? " . 

Bez komentarza :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
9 minut temu, wezyr11 napisał:

Ja nie jestem audiofilem, mam soundbar marki Philips i jestem z całego kompletu zadowolony.

Masz do tego pełne prawo , gratuluję.

11 minut temu, wezyr11 napisał:

Na pewno to lepsze rozwiązanie niż głośniki od sprzętu audio, które mają zwykle inną charakterstykę.

To co piszesz to stek bzdur. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, wezyr11 napisał:

Ja nie jestem audiofilem, mam soundbar marki Philips i jestem z całego kompletu zadowolony. Na pewno to lepsze rozwiązanie niż głośniki od sprzętu audio, które mają zwykle inną charakterstykę.

 Sobota poniosla :) To, ze jestes zadowolony, to nie znaczy, ze to lepsze rozwiazanie. Skonczylbys zdanie po kropce i byloby super :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dnia 23.10.2021 o 16:15, Kris36 napisał:

Witam,

Który model soundbara  jest lepszy? HW-Q600A/EN czy HW-Q60T/EN

Zastanawiam się który kupić.

Witaj,

Czy musi to być koniecznie coś z tego co napisałeś? - Moglibyśmy zaproponować coś interesującego :)

Możesz coś więcej napisać o swoim pomieszczeniu i preferencjach?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie czytasz czy też zasięgasz informacji o tych produktach. Ale ustalmy jedno.

To jest wszystko to samo. To nie ma znaczenia. W Przedziale 700-2000 zł masz soundbar plastik fantastik i nie ma znaczenia jakiej to jest firmy. Może grac nieco inaczej ale i tak słabo.

Kupił bym SMSL Q5 PRO + Tannoy M2

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...