Skocz do zawartości

Zrobienie półeczki na kolumnę


Recommended Posts

Sytuacja wygląda tak ze jest takie miejsce:

IMG-0588.thumb.JPG.46b470327341e34ac8a4370f443d7054.JPGIMG-0589.thumb.JPG.811d2a967b418ff9b8ddfb8c7f70e8ac.JPG

I teraz chcę tutaj położyć deseczkę (prawdopodobnie sklejkę 5-6mm która jest sporo większa niż góra tej ikeoskiej szafki na CD

To niestety jest paździerz i obawiam się mojego pierwotnego pomysłu wkręcenia 3 śrub (poprzez deseczkę ) od góry - boję sie ze to się rozpadnie po prostu

Jakieś rady ?

(prosze o nie rozważanie sensownosci miejsca - znam konsekwencje)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to płyta paździerzowa to jeszcze pół biedy, bo jeśli to produkt made in IKEA to jest duża mozliwość, że to karton oklejony cienką, 2-3 mm płytą oraz fornirem. Do płyty paździerzowej o tej grubości spokojnie możesz przykręcać wkręty oraz śruby z podkładkami, po uprzednim zrobieniu otworu wiertłem o pół mm cieńszym niż grubosc gwintu śruby. Sprawdź jednak czy to nie oklejana tektura. Obecnie dużo takich regałów oraz nawet drzwi w marketach budowlanych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fafniak, czy ten słupek na CD nie przechyli się po postawieniu nań kolumny?  Domyślam się, że półka będzie wystawać w lewo i do przodu od słupka?

Środek ciężkości nie będzie w osi słupka CD i może polecieć na bok. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...