Skocz do zawartości

KEF Q750 - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

45 minut temu, Kraft napisał:

gościowi w trampkach nie daje się do testowania Bentleya. Posiadacze by się obrazili;)

Z calym szacunkiem do posiadaczy w/w sprzętów, ale moim okiem nie jestes  Kraft kims kogo mozna porownywac do "goscia w trampkach". Chyba sie nie mylę. Recenzje robisz wedlug mnie calkiem ok i nawet potrafisz "posypac pieprzem" a nie tylko "słodzić cukrem" co moim zdaniem jest rownie ważne. Pozdrawiam

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 217
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

No i chyba dlatego Kraft, pomimo obiektywnych opisów, mógłby mieć problemy z wypożyczeniem hiendowych kolumn😉. Wypożyczający raczej nie czekają na ,,posypanie pieprzem,, a na słodzenie i owszem.  Pozostaje  tylko czekać kiedy S4home (lub inny przedstawiciel branży) ogłosi następny konkurs na opis działania hiendowych kolumn. Poprzedni opis Krafta to mistrzostwo świata. Serio. I nawet opisy p, Pacuły, przy tamtym to zaledwie pobieżne zarysy, Ja gdybym miał testować jakieś kolumny to przede wszystkim u Krafta. I wcale tu nie słodzę, pomimo, że w wielu innych sprawach mamy odmienne zdania.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

"posypac pieprzem"

 

9 godzin temu, Rega napisał:

 obiektywnych opisów

Bardzo dziękuję Koledzy. Zdaje się, że właśnie pogrzebaliście moją dobrze zapowiadającą się karierę recenzenta audio;)

Pozostaje mi plan "B" - zrobić karierę jako dawca organów do przeszczepów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem jeszcze o jednej, może ważnej, rzeczy. Otóż otrzymałem na testy kolumny bez oryginalnych podstaw i kolców. Żeby zachować właściwą wysokość przetworników względem podłogi, odsłuchy prowadziłem więc z kolumnami ustawionymi na profilowanych piankach zabezpieczających (podkreślam, na piankach, które są elastyczne, a nie na twardym styropianie). W kontekście tego wszystkiego co napisano w temacie o drganiach, takie posadowienie kolumn mogło mieć wpływ na ich brzmienie. Jeśli zatem na oryginalnych mocowaniach nie uzyskacie z Q750 tak fajnego basu, jak opisywałem, to spróbujcie zamiast nich pianek. Serio. Może to będzie miało wpływ. Jeśli tak, to napiszcie o tym. Będzie wskazówka dla innych.

KEF-P.jpg.cde8be01f5aeefb0fbc6f4f949bda50a.jpg

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
2 godziny temu, antivirus napisał:

@Kraft, które kolumny sprawiają wg Ciebie wrażenie jasniejszych, bardziej detalicznych, które mają większą ilość "ciepła" basowego  ? Czy są to P25 czy Q750 ? 🙂

Więcej "ciepła basowego" mają Pylony. Jakbym miał wybierać, to mi się bardziej podoba bas Q750. Jeden z lepszych, jakie u siebie słuchałem (chyba zająłby drugie miejsce po Impulsach).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Więcej "ciepła basowego" mają Pylony. Jakbym miał wybierać, to mi się bardziej podoba bas Q750. Jeden z lepszych, jakie u siebie słuchałem (chyba zająłby drugie miejsce po Impulsach).

Dzięki. A jak wygląda sprawa w górnych rejestrach ? Które z nich mają są jaśniejsze ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, S4Home napisał:

EF faktycznie ma rewelacyjny bas i urzeka delikatnym koncentrykiem.

Tak, ale dzięki membranom biernym trzeba podłączyć dobre piecyki. Ja słuchałem modelu Q950 z elektroniką Electrocompaniet ECI5 i tam "szło" 

Jeden z kolegów, pamiętam powiedział: "jeju ile głośników jak za tą cenę"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A fakty są takie (pokreślenie moje):

"Dość nietypowo, najmniejsze wartości impedancji są osiągane przy nieistotnych częstotliwościach infrasonicznych (przy 10 Hz – 3,46 Ω ), ale jeśli ograniczymy rozważania do zakresu akustycznego, to minimum przesuwa się nieco wyżej (3,57 Ω  przy 16 Hz). Typowe „siodło” w górnym basie (150 Hz) osiąga mniej wymagającą wartość 3,95 Ω. Maksymalny kąt fazy elektrycznej nieznacznie przekracza +51 stopni. Żadne z czterech jego maksimów nie zbiega się z małą wartością modułu impedancji (jest to zawsze około 9 Ω ). Tym samym Q750 nie powinny sprawić problemów żadnemu współczesnemu wzmacniaczowi – tym bardziej, że czułość napięciowa jest niezła. Można się nawet pokusić o podłączenie wzmacniacza lampowego o mocy  30 W przy 4 Ω."

https://www.avtest.pl/zestawy-glosnikowe/item/767-kef-q750

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

juz troche czasu minelo od waszego ostatniego postu.

wiec odgrzewam kotleta bo mam w domu od 2 dni wlasnie kef q750.

ale od poczatku.

najpierw mialem rotela a12 i do nich elac fs207a edycja. gralo to ok, ale ten bas byl taki jakis pusty, nie z acieply prawde mowiac. wiec rotela a12 sprzedalem, chociaz na forum polecono mi dobry kabel zasilajacy oraz lepsze kable glosnikowe. ale coz kupiec na a12 szybko sie zunalazl wiec go puscilem.

za dobra cene kupilem rotela a14 i ten z elacami juz duzo lepiej, basik juz taki bardziej okragly, ale mimo to nie bylem calkiem szczesliwy.

wiec udalo mi sie kupic te biale kef q750 za 2900zloty, niby nie nowe, tylko b-ware. ale jak przyszly byly jeszcze originalnie zapakowane, w srodku rowniez, wiec zadnej skazy nie znalazlem.

po podlaczeniu do rotela, roznica do elac byla bardzo slyszalna, mniej basu, oraz tonow wysokich, tutaj jet u elaca bylo bardzo slychac, dlatego tez wydawaly sie elaci jakby glosniejsze. KEF graja dopiero moze jakies 6-8h, wiec nie wiem czy cos sie tutaj jeszcze na lepsze zmieni. optycznie kef sa swietnie, tym bardziej w bialym kolorze. jedynie te niskie tony/bas so takie zwarte, krotkie, szybkie co moze nie jest jeszcze takie na minus, ale poprostu nie schodzi za nisko i jest za plytki. Moze zmieni sie to na lepsze po 30-40h grania.

co o tym myslicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Johann napisał:

KEF graja dopiero moze jakies 6-8h, wiec nie wiem czy cos sie tutaj jeszcze na lepsze zmieni. optycznie kef sa swietnie, tym bardziej w bialym kolorze. jedynie te niskie tony/bas so takie zwarte, krotkie, szybkie co moze nie jest jeszcze takie na minus, ale poprostu nie schodzi za nisko i jest za plytki. Moze zmieni sie to na lepsze po 30-40h grania.

co o tym myslicie?

Ustaw sobie potencjometry bass/treble (jesli posiadasz taka możliwość) na minus i "katuj" słuch takim dźwiękiem. Gdy juz zaadoptujesz sie po kilku tygodniach do takiego dźwięku, wróć do trybu "direct". ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

16 Stycznia minely 2 tygodnie od kupna, wlasciwie juz je mialem spakowane i piszac do sprzedawcy, powiedzial jak wy, ze te 80-100h trzeba im dac, wiec przedluzyli mi termin zwrotu na 23.01 z mozliwoscia ponownego przedluzenia. i niby w opisie w necie bylo napisane B-Ware, ale koles mi powiedzial ze to nowki niesmigalki 🙂

wiec slucham... i po chyba jak narazie 40-50h jest inaczej, lepiej, dol napewno juz nie jest taki pustawy, co prawda do elacow troche brakuje ale ogolnie caly dzwiek kefow jest lepszy jak dla mnie, taki bardziej "elegancki", troche "HiFi"

Bass/Treble na -5 i nie ma tragedii 🙂

co moge tez powiedziec ze rotel a14 jest rowniez lepszy od a12, tam bardziej niskie tony, porownanie mam tylko z elacami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...