Skocz do zawartości

Dużo sprzętu i słabe efekty - sprzedawać i kupować nowy CZY rozbudować? Monitor Audio Bronze BX5 + Marantz 6004


Matti Simmo

Recommended Posts

Drodzy Panowie (i Panie?) serdeczna prośba o pomoc, bo przeczytałem tony materiałów i jestem jeszcze głupszy...

Potrzebuję porady w kwestii zbudowana bazy do filmów i słuchania muzyki: lubię soczyste i głębokie brzmienie, być może niektórzy nazwą je efekciarskim, ale odwiedzam Audio Show od dziecka i tak jak potrafię docenić piękno i dźwięk HIFi, to do codziennych zastosowań ma być efekciarsko i z uderzeniem. Słucham muzyki dance/electro/jazz 40% + 40% oglądam filmy + 20% gram na PS4.

Co aktualnie posiadam?

  • Wzmacniacz + CD Marantz 6004
  • Kolumny Monitor Audio Bronze BX5 
  • TV Philips 55PUS7303, konsola PS4

I do słuchania CD jest to bardzo sympatyczny zestaw, który nie gra tak soczyście jak mój system audio w samochodzie, ale wiem, że taka specyfika HI-Fi. Płyt słucham coraz mniej i w związku z tym wszystkie filmy (Netflix/HBO) i gry (PS4) czy muzyka (Tidal Premium) brzmią na tym sprzęcie tragicznie, dźwięk jest mechaniczny, pusty, bez głębi i basu. W ogóle nie wykorzystują jego potencjału (oceniam połączenie z TV jakoś na 30-40% tego jak brzmi to z CD). Oczywiście sprzęt jest połączony z TV wejściem słuchawkowym, bo ten Marantz jest analogowy. Kombinowałem i kupiłem wczoraj przetwornik DAC - efekt 2 razy więcej kabli i równie słaby dźwięk...

 

Zastanawiam się nad:

1. Sprzedaż Marantza i zakup nowego Amplitunera np. Yamaha MusicCast RX-D485 + jakiegoś subwoofera, aby całość zagrała z obecnymi kolumnami: Monitor Audio Bronze 5

2. Sprzedaż wszystkiego i zakup głośnika Marshall Woburn 2 albo jakiegoś soundbara - nie bijcie, ale to proste i wygodne rozwiązanie ;)

3. Sprzedaż wszystkiego i zakup zupełnie innego 2.1 czyli głośniki + subwoofer + amplituner (nie rozważam 5.1 - nie grzeje mnie to i nie chce mi się bawić z kablami)

4. No właśnie, co ja mogę zrobić żeby sprzęt, który mam się nie marnował i cieszył ucho?

 

Będę bardzo wdzięczny za porady, wskazanie sprzętu, bo nie chcę popełnić kolejnych błędów (jak ten z zakupem przetwornika DAC)

 

Edytowano przez Matti Simmo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Matti Simmo napisał:

Drodzy Panowie (i Panie?) serdeczna prośba o pomoc, bo przeczytałem tony materiałów i jestem jeszcze głupszy...

Potrzebuję porady w kwestii zbudowana bazy do filmów i słuchania muzyki: lubię soczyste i głębokie brzmienie, być może niektórzy nazwą je efekciarskim, ale odwiedzam Audio Show od dziecka i tak jak potrafię docenić piękno i dźwięk HIFi, to do codziennych zastosowań ma być efekciarsko i z uderzeniem. Słucham muzyki dance/electro/jazz 40% + 40% oglądam filmy + 20% gram na PS4.

Co aktualnie posiadam?

  • Wzmacniacz + CD Marantz 6004
  • Kolumny Monitor Audio Bronze BX5 
  • TV Philips 55PUS7303, konsola PS4

I do słuchania CD jest to bardzo sympatyczny zestaw, który nie gra tak soczyście jak mój system audio w samochodzie, ale wiem, że taka specyfika HI-Fi. Płyt słucham coraz mniej i w związku z tym wszystkie filmy (Netflix/HBO) i gry (PS4) czy muzyka (Tidal Premium) brzmią na tym sprzęcie tragicznie, dźwięk jest mechaniczny, pusty, bez głębi i basu. W ogóle nie wykorzystują jego potencjału (oceniam połączenie z TV jakoś na 30-40% tego jak brzmi to z CD). Oczywiście sprzęt jest połączony z TV wejściem słuchawkowym, bo ten Marantz jest analogowy. Kombinowałem i kupiłem wczoraj przetwornik DAC - efekt 2 razy więcej kabli i równie słaby dźwięk...

 

Zastanawiam się nad:

1. Sprzedaż Marantza i zakup nowego Amplitunera np. Yamaha MusicCast RX-D485 + jakiegoś subwoofera, aby całość zagrała z obecnymi kolumnami: Monitor Audio Bronze 5

2. Sprzedaż wszystkiego i zakup głośnika Marshall Woburn 2 albo jakiegoś soundbara - nie bijcie, ale to proste i wygodne rozwiązanie ;)

3. Sprzedaż wszystkiego i zakup zupełnie innego 2.1 czyli głośniki + subwoofer + amplituner (nie rozważam 5.1 - nie grzeje mnie to i nie chce mi się bawić z kablami)

4. No właśnie, co ja mogę zrobić żeby sprzęt, który mam się nie marnował i cieszył ucho?

 

Będę bardzo wdzięczny za porady, wskazanie sprzętu, bo nie chcę popełnić kolejnych błędów (jak ten z zakupem przetwornika DAC)

 

Cześć

Ten Subwoofer Monitor Audio MRW-10

to ja wystawiłem a którego kolor był nieznany (już uzupełniłem (orzech)

mam propozycje oddam na testy subwoofer i jak przypadnie do gustu to tak zostanie jeśli nie się nie sprawdzi to mi go Pan zwróci

Chociaż jestem przekonany że zostanie u Pana

to tak w kwestii rozbudowy sprzętu

moim zdaniem to najlepsza opcja dokupić jakiś sub uzupełni brakujące pasmo i odciąży kolumny.

Każda z powyższych możliwości będzie sporo kosztowała by dorównać jakości i głębi takiemu zestawu.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2020 o 20:01, Grzegorz Ciosek napisał:

Ten Subwoofer Monitor Audio MRW-10

to ja wystawiłem a którego kolor był nieznany (już uzupełniłem (orzech)

mam propozycje oddam na testy subwoofer i jak przypadnie do gustu to tak zostanie jeśli nie się nie sprawdzi to mi go Pan zwróci

moim zdaniem to najlepsza opcja dokupić jakiś sub uzupełni brakujące pasmo i odciąży kolumny.

Dzięki, ale obecny sprzęt Marantza niestety nie ma wejścia na Subwoofer, więc taka opcja wchodzi w grę tylko przy zmianie sprzętu.

 

 

Dnia 29.06.2020 o 07:57, S4Home napisał:

Moim zdaniem i ja ci tak doradzam wymiana na kino. Mimo że stereo będzie grało gorzej to przy kinie będziesz miał radość

Mozesz pokazać układ pomieszczenia?

Ile miałbyś na takie zmiany? Czy obecny sprzęt chciał byś zostawić czy sprzedać?

Dziękuję, a masz coś konkretnego na myśli? Zakładałem dołożenie 2000-2300 do tego co mam obecnie, ale przy sprzedaży ten budżet wzrasta. Pytanie tylko czy wymiana wszystkiego łącznie w kolumnami?

Pomieszczenie to połączenie salonu z kuchnią. Jest otwarte po prawej stronie, a po lewej jest okno i wyjście na taras.

Ściana z tyłu (której nie widać) to dwa okna, pod którymi stoi kanapa, przestrzeń w tej części to około 22-25m2.

 

IMG_0152_2.jpg

IMG_0153_2.jpg

Edytowano przez Matti Simmo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy większe kolumny nie spowodują wzmocnienia basu w takiej wnęce. Jest to możliwe.

Moim zdaniem nie ma sensu wchodzić w 485. Ale w 685 już tak. To fajny amplituner. Jak będzie Ci brakować to podłączysz wzmacniacz. Wypozycz go od nas. Ale musiał bys mieć jeszcze centralny i sub żeby przekonać się czy to dobra droga.

Zapraszam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...