Skocz do zawartości

Niewielki (mały, ale wariat) zestaw kina domowego do 2500


Łukasz Sej

Recommended Posts

Cześć, 

Na wstępie dodam, że kompletnie nie znam się na sprzęcie audio. Dopiero dziś zacząłem czytać i oglądać ReduktoraSzumu na youtube. 

Czego szukam:

Możliwie jak najmniejsze kolumny do kina domowego i okazjonalnego słuchania rocka

Budżet: 2500 PLN 

Pomieszczenie: Salon z aneksem kuchennym 25m2. Byłoby super, gdyby można je było zamieścić na ścianie, a nie na podłodze/komodzie. 

Zależy mi na tym, żeby kolumny nie zajmowały dużo miejsca. Sprzęt, który polecał ReduktorSzumu często zajmuje pół salonu, a w moim małym mieszkaniu to nie wchodzi w grę. Zastanawiam się też, czy konieczny jest zakup wzmacniacza. 

Jestem otwarty na wszelki propozycje od Was audiofile:)

Pozdrawiam, 

Łukasz 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukaszu,

jeśli zależy Ci także na jakości dźwięku, system będziesz także wykorzystywał do odsłuchu muzyki, a musisz brać także pod uwagę dosyć duże pomieszczenie, zdecydowanie namawiam na klasyczny system kina domowego. Moja propozycja to amplituner Denon AVR-X550BT oraz zestaw kolumn Quadral Quintas 6500 LE.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Łukasz Sej napisał:

Salon z aneksem kuchennym 25m2. Byłoby super, gdyby można je było zamieścić na ścianie, a nie na podłodze/komodzie. 

Moja żona też by tak chciała , szkoda , że się nie da :) To znaczy da , bo są takie wynalazki w marketach ale mówię szczerze , szkoda kasy i już lepiej zostać przy głośnikach TV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz pokazać jakieś zdjęcie tego salonu? Bo mi teks typu "muszę je zmieścić..." od razu kojarzy się z upychaniem sprzętu w jakieś wnęki, dziury itp. A kolejne pytanie to co znaczy dla Ciebie "kino domowe"? Czy ma to być zestaw 5.1, czy po prostu kolumny, które poprawia odbior programów tv? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da radę.

Tyle że 2500 to może być trochę "krótko"

Odpowiedzią moga być aktywne monitory studyjne. Pamiętaj ze przeglądając ceny - podawane sa za pojedynczą kolumnę

Oczywiście zależy także jak daleko od głośników siedzisz do 2-3 metrów będzie ok.

I gdybyś chciał jednak w coś takiego zainwestować, większość ma osobno regulowaną głośność na każdej z kolumn (osobno !)

Zyskujesz konstrukcję która zoptymalizowana jest do dość detalicznego odsłuchu nawet na dużych wzmocnieniach. Jednak jeżeli cos będzie źle nagrane - pokaże to z całą brutalnością.

Drugą opcją jest kupno używanego wzmacniacza i dużej podstawkowej kolumny którą umieścisz na komodzie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, seba3002 napisał:

A możesz pokazać jakieś zdjęcie tego salonu? Bo mi teks typu "muszę je zmieścić..." od razu kojarzy się z upychaniem sprzętu w jakieś wnęki, dziury itp. A kolejne pytanie to co znaczy dla Ciebie "kino domowe"? Czy ma to być zestaw 5.1, czy po prostu kolumny, które poprawia odbior programów tv? 

https://zapodaj.net/a577f7b7bd41c.jpg.html

W linku przesyłam mój układ i umiejscowienie tv i kanapy. 

Co do sprzętu to chyba wolałbym dwie duże kolumny zamiast 5.1. W każdym razie nie mam pomysłu jak miałbym je umiejscowić.

Na tę chwilę znalazłem kilko pozycji. Ciekaw jestem co o nich myślicie:

Jamo s608

Tannoy Mercury 7.4

Audiosympton i6

ROTH AUDIO OLI3

MELODIKA BL40 MKII

WILSON RAPTOR 5

Edytowano przez Łukasz Sej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Miałem w ten weekend pisać recenzję mojego zestawu (Denon X1500h + Wilson Raptor 7/1/Vocal + Sub-10) po rocznym używaniu ale w piątek w nocy zalało mi kuchnię (woda pod panelami) i mam lekki rozpiernicz.

Dzisiaj wieczorem coś na szybko napiszę.

Edytowano przez Stolarz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że w przyszłości chcesz rozbudować system. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem byłby Melodika BL40 lub Tannoy 7.4, które zagrają potężniejszym dźwiękiem. W obu przypadkach warto postawić na nieco lepszy amplituner niż Denon 550 typu Yamaha RXV485 lub wyższy model Denon 1600h. 
Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny oraz umówienia odsłuchu lub wypożyczenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.06.2020 o 10:25, Fafniak napisał:

Z tego co pokazałeś to masz masę miejsca na normalne kolumny

Trochę wąsko na ścianie z TV, jak pisał OP. To jest jednak trochę ograniczenie.

Natomiast

Dnia 28.06.2020 o 08:56, Łukasz Sej napisał:

szukam czegoś co ma ok. 20cm szerokości, żeby zmieściło mi się na ścianie na której mam tv. 

jest to do ogarnięcia, jest sporo wąskich kolumn, które w Twoim pomieszczeniu powinny być wystarczające.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

Czyli rozumiem, że w przyszłości chcesz rozbudować system. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem byłby Melodika BL40 lub Tannoy 7.4, które zagrają potężniejszym dźwiękiem. W obu przypadkach warto postawić na nieco lepszy amplituner niż Denon 550 typu Yamaha RXV485 lub wyższy model Denon 1600h. 
Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny oraz umówienia odsłuchu lub wypożyczenia. 

Obawiam się, że Melodika i Tannoy są trochę za szerokie. Myślę nad tym Wilsonem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELAC niestety 3200 za parę, trochę za drogo by wyszło. W końcu trafiła mi ciekawa oferta last minute i kupiłem kolumny Audio Physic Yara i wzmacniacz Luxman SQ 707 II z drugiej ręki za łącznie 3 tysiące. Nie starczyło dziengów na DACa, więc na razie chcę to podłączyć do tv poprzez Optyczny Konwerter Coaxial Toslink RCA 2x CINCH 66 + Kabel audio 2x RCA - 2x RCA (chinch - chinch).
Byłem na odsłuchu i grało ładnie na DACu, ale pewnie na konwerterze za 30zł będzie dużo gorzej. No cóż, trzeba poczekać do wypłaty:) Czy jakaś dobra dusza może ocenić, czy nie wydałem pieniędzy w błoto?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w ogóle to zagra na tym tanim konwerterze za 30zł? :) Nigdy w życiu nie podłączałem sprzętu audio do telewizora. Widziałem, że w tv mam wejście Audio Digital. Kupiłem więc kabel Audio Digital - Audio Digital, żeby podłączyć tv z konwerterem oraz 2xCinch - 2xCinch, żeby podłączyć konwerter z wzmacniaczem. Mam nadzieję, że nic nie wybuchnie :)  Do podłączenia głośników z wzmacniaczem dokupiłem kable za 200zł (Monitor Audio PureFlow High Performance Gold).

Co myślicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Łukasz Sej napisał:

Widziałem, że w tv mam wejście Audio Digital. Kupiłem więc kabel Audio Digital - Audio Digital, żeby podłączyć tv z konwerterem oraz 2xCinch - 2xCinch, żeby podłączyć konwerter z wzmacniaczem. Mam nadzieję, że nic nie wybuchnie :) 

Jeśli to jest *wyjście* audio digital, to powinno działać - lepiej lub gorzej pod względem brzmienia, ale działać.

Jeśli to faktycznie wejście, to podłączenie wejścia z wejściem raczej nie ma prawa zatrybić ;) Chociaż nie wybuchnie, po prostu nie zadziała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...