Skocz do zawartości

Amplituner do głośników Monitor Audio Radius, do 3000 zł


Hom_er

Recommended Posts

Dzień dobry,

dotychczas miałem amplituner Yamaha rx-v673, ale postanowiłem zmienić na coś z dolby atmos.

Pokój to 12m2, obecnie posiadam 3 głośniki Monitor Audio Radius 225 + Radius 180 + sub Taga tsw 90 v2 - wiem, że szału z głośnikami nie ma, ale na szybko potrzebował coś w rozmiarze i kolorze (sic!) i te wymienione pasowały ;)

W zasadzie służą do kina domowego (90%), jedynie 10 % to muzyka (w zasadzie każda).

I teraz jaki amplituner (w kwocie do 3000 zł)? Warunkiem koniecznym jest wyjście słuchawkowe bluetooth i Dolby Atmos (np. 5.1.2).

Moje typy:

Marantz nr 1710 - czy moc jest wystarczająca?

Marantz SR5014 - mogę wyrwać w interesującej mnie kwocie - ale czy nie jest to przerost formy nad treścią dla tych głośników?

ewentualnie Onkyo TX-NR696 - wyraźnie niższa cena (ale czy jest bluetooth out?) lub Denon AVR-S950H (a nawet Denon AVR-X2600H)?

Z góry dziękuję za sugestie!

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuję za wypowiedzi.

Chyba jednak bedzie sr5014 - daje wiecej możliwości na przyszłość od 1710.

Dźwięk po bluetooth na sluchawki jest konieczny - zatem onkyo odpada.

Ale podobno ma sie pojawić marantz sr5015 - wiecie może co ma sie zmienić w odniesieniu do 5014? I kiedy ma sie pojawić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc i dyskusję.

Wygląda na to (jeszcze nie mam w domu), że uda mi się kupić w super cenie Marantza 5014 :)

To jeszcze pytanie dotyczące głośników sufitowych.

Zdaję sobie sprawę, że zwykle większe znaczy lepsze (takie uogólnienie), ale biorę pod uwagę zdanie żony co do wyglądu naszego sufitu (podwieszanego) muszę iść na kompromis. Akceptowalna jest wielkość z głośnikiem 160 mm, w cenie do 1000 zł za dwie sztuki.

Wygląda na to, że wybór jest następujący:

Tańsze:

Magnat IC 62

Heco INC 62

Droższe;

Heco Basic INC 262

Hec  Instal INC 602

Monitor Audio Pro-65 (z tymi byłby komplet jednej firmy)

No i pytania:

1. Które zagrają z resztą mojego zestawu najlepiej?

2. Jeśli to któreś z droższych, to czy jest to na tyle duża różnica w stosunku do tańszych, że warto dopłacić.

 

A może jednak upierać się (urabiać żonkę) przy 200 mm głośnikach ? Bo różnica w jakości jest tego warta - mając cały czas na uwadze, że to "tylko" głośniki dodatkowe/efektowe ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...