Skocz do zawartości

Kino domowe 10tyś +- Czy jest sens?


Marcin771

Recommended Posts

Witam, jestem na etapie budowy domu, w załączniku wysyłam zdj salonu, szukam jakiegoś zestawu w graniach 10 tyś, mogę dopłacić więcej, ale oczywiście jeśli warto, zależy mi przede wszystkim na jakość cena, skupiam się na oglądaniu filmów, aczkolwiek w sylwestra i inne okazję chętnie posłucham muzyki.

1.Czy w tym pokoju akustycznie jest sens montować kino domowe?

2. 7.1 czy 5.1?

3. Jaki zestaw polecacie

4. Bardzo dziwne pytanie, a mianowicie, lubię minimalizm, można np w ścianach wykuć dziury, do środka włożyć głośniki i zaślepić, czy ktoś zna takie rozwiązanie? czy ma to sens, tzn czy będzie gorzej grało?

 

Dziękuję!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcin771 napisał:

Witam, jestem na etapie budowy domu, w załączniku wysyłam zdj salonu, szukam jakiegoś zestawu w graniach 10 tyś, mogę dopłacić więcej, ale oczywiście jeśli warto, zależy mi przede wszystkim na jakość cena, skupiam się na oglądaniu filmów, aczkolwiek w sylwestra i inne okazję chętnie posłucham muzyki.

1.Czy w tym pokoju akustycznie jest sens montować kino domowe?

2. 7.1 czy 5.1?

3. Jaki zestaw polecacie

4. Bardzo dziwne pytanie, a mianowicie, lubię minimalizm, można np w ścianach wykuć dziury, do środka włożyć głośniki i zaślepić, czy ktoś zna takie rozwiązanie? czy ma to sens, tzn czy będzie gorzej grało?

 

Dziękuję!

 

TV.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sens nie widzę w tym problemu.

Tylko trzeba coś wyjaśnić

1. Jaka jest odegłośc TV do sofy? Bo piszesz 6 m a niżej w kuchni jest 2,8 m

2. Czy tam jest kominek?

3. Jest tam jakaś szafka czy wolna wola?

4. Czy wyjście na ogród ma drzwi pod sufit?

 

Wstępnie:

Yamaha 685 + Heco Aurora 700 set 5.1

Ewentualnie

Dali Oberon 7 czy ELAC F6.2

Także w gre wchodzi Polk audio z modelem RTI A5 czy A7. Ale tu obawiam się o dośc duże tyły i ich problem z rozmieszczeniem

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

W takim pomieszczeniu nie ma najmniejszego problemu na zbudowanie dobrego zestawu kina domowego. Jeśli preferujesz muzykalniejszy charakter brzmienia to proponuję zwrócić uwagę na zestaw Denon AVR 3600h + Heco Aurora 700/300/center 30/ sub 30a. Jeśli chciałbyś dynamiczniejsze brzmienie z głównym nastawieniem na kino domowe to polecam Klipsch RP6000 + RP500m+ rp404c+ R12sw + Denon 2600h lub Onkyo 696. 

Zapraszam do kontaktu z nami w sprawie ustalenia szczegółów. Mamy możliwość wysłania sprzętu na testy lub umówienia się na bezpłatny odsłuch w naszym salonie. Dla forumowiczów przewidziane są dodatkowe rabaty. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Marcin771 napisał:

4. Bardzo dziwne pytanie, a mianowicie, lubię minimalizm, można np w ścianach wykuć dziury, do środka włożyć głośniki i zaślepić, czy ktoś zna takie rozwiązanie? czy ma to sens, tzn czy będzie gorzej grało?

Nie jest to dziwne pytanie ;)

Odpowiedź brzmi: tak. Ale nieco inaczej, niż myślisz, tzn wzięcie 'normalnych' kolumn i wsadzenie ich w ścianę, to bardzo zły pomysł.

Natomiast wielu producentów ma w ofercie głośniki przeznaczone do montażu w ścianach. Z tym, że wtedy:

  1. najlepiej chyba zatrudnić firmę, która tego typu instalacjami zajmuje się na co dzień.
  2. w danym budżecie zestawy do zabudowy brzmieniowo będą najpewniej nieco gorsze od rozwiązań wolnostojących
  3. ograniczasz sobie możliwość modyfikacji systemu, bo zmiana wymaga praktycznie remontu. Stąd też patrz pkt 1, żeby od początku mieć optymalne rozmieszczenie głośników

Jeśli jesteś świadom tych kompromisów, to jak najbardziej można się w to bawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Jest sens nie widzę w tym problemu.

Tylko trzeba coś wyjaśnić

1. Jaka jest odegłośc TV do sofy? Bo piszesz 6 m a niżej w kuchni jest 2,8 m, napisałem 6m ,

proszę się nie sugerować dołem, tam będzie przebudowa.

2. Czy tam jest kominek?

tak jak na projekcie

3. Jest tam jakaś szafka czy wolna wola?

Będę dopiero te mieszkanie od 0 urządzał, więc może być, przez to chcę to zrobić perfket.

4. Czy wyjście na ogród ma drzwi pod sufit?

nie, będzie z pół metra nad drzwiami.

 

 

 

16 minut temu, Konrad Kulwicki napisał:

Nie jest to dziwne pytanie ;)

Odpowiedź brzmi: tak. Ale nieco inaczej, niż myślisz, tzn wzięcie 'normalnych' kolumn i wsadzenie ich w ścianę, to bardzo zły pomysł.

Natomiast wielu producentów ma w ofercie głośniki przeznaczone do montażu w ścianach. Z tym, że wtedy:

  1. najlepiej chyba zatrudnić firmę, która tego typu instalacjami zajmuje się na co dzień.
  2. w danym budżecie zestawy do zabudowy brzmieniowo będą najpewniej nieco gorsze od rozwiązań wolnostojących
  3. ograniczasz sobie możliwość modyfikacji systemu, bo zmiana wymaga praktycznie remontu. Stąd też patrz pkt 1, żeby od początku mieć optymalne rozmieszczenie głośników

Jeśli jesteś świadom tych kompromisów, to jak najbardziej można się w to bawić.

a gdyby zrezygnować z budowy w scianach, skoro będzie potem problem z wymianą, miałem bardziej na myśli aby zrobić wnękę w ścianie, i tam po prostu wrzucić kolumnę do środka i zaślepić siatką, ale jeśli to jest nie możliwe do realizacji, to na etapie zamawiania mebli, mogę poprosić aby zrobili wnękę na daną kolumnę, aby pasowała ? , chyba te drugie rozwiązanie jest najbardziej rozsądne?

PS. Zalezy mi na kinie domowym,  muzyki chcę słuchać okazyjnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba te pomysły są bardzo słabe z punktu widzenia brzmienia.

Kolumny są projektowane i strojone pod konkretne zastosowanie - masz kolumny projektowane jako wolnostojące, są takie dedykowane do powieszenia na ścianę, są takie do zabudowy. Nie należy zabudowywać kolumn wolnostojących absolutnie. Tzn można, ale efekty będą raczej średnie, a na pewno suboptymalne w najlepszym wypadku, bo bardzo kiepskie w najgorszym.

Zresztą - jeśli zrobisz wnęki w ścianach lub meblach, to wpędzasz się w tę samą pułapkę, co w zabudowie - też nie zmienisz łatwo ustawienia kolumn, też nie zmienisz ich na takie o innych gabarytach.
A wyjęcie głośnika ze ściany, włożenie nowego, zagipsowanie i przemalowanie ściany może być łatwiejsze/mniej kosztowne niż zamówienie nowego mebla ;).

Edytowano przez Konrad Kulwicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, S4Home napisał:

Przyjedz do nas to pokaże Ci

- kolumny wolnostojące pracujące w kinie

- kolumny ustawione naścianie

- kolumny które są w ścianie i patrzysz na nią i nie wiesz ze tam jest głosnik. Mamy taki system zabudowany

W podobnej cenie.

Zobaczysz / usłyszysz jaka jest różnica w brzmieniu.

S4home, chętnie się wybiorę, za rok,  jestem w trakcie budowy domu, a w tedy będzie etap montowania kina :), tym bardziej że mam nie daleko!!

Ale mam kilka pytań do Ciebie

1. Czy wydając 10tyś + -, a będę miał kolumny zabudowane w ścianie lub meblach, jakość jest gorsza niż wolnostojące? (powtarzam nie idę na kompromis, chcę kino domowe, stereo 2 plan)

2.czy jest różnica pomiędzy kolumnami do zabudowy w ścianie a meblach w jakości?

3. Czy jak zakupuje u Was kolumny, przyjedziecie do mnie do domu 50km z montażem? ustawieniem, wytłumaczeniem jak to działa.

4.w sumie ostatnie pytanie, czy jeśli używam kina domowego, np w filmach na tvp itd praktycznie w ogóle nie robisz szału, gdy oglądam filmy przez wmontowane programy w tv, jedynie np netflix itd daje rade? i czy te systemy dobrego dzwięku, dolby atmos itd są wmontowane w każdy film na takich platformach streamingowych jak Hbo , Netflix?, w sumie to jest dla mnie najważniejsze bo nie oglądam filmów na normalnych kanałach

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak. W przypadku takiego budżetu da sie zbudowac fajne grajace kino w zabudowie. Np Monitor Audio gra na prawde ładnie. Ma sporą wiedze i wybór w tym aspekcie. Klipsch podobnie. Wolnostojące moim zdaniem graja lepiej.

2. W meblach? Wtedy musisz robić chyba dodatkowe tłumienie. Jak już abudowywać to do ściany.

3. Robimy instalacje. To kwestia dogadania. Mamy 2 osoby które cały czas są na instalacjach. Potrzeba więcej wsparcia , koledzy z salonu dołączają.

4. Atmos jest tylko na Netflixie. Ale to taki podrobiony Netflix poniekąd. Natomiast dzwięk 5.1 masz w wiekszosci kanałów. O ile wiadomości są w stereo o tyle filmy da się często ustawić w oryginalnej ścieżce 5.1. To TV. W netflix, HBO dziaął to bez problemu. Zaznaczam ze YT ma tylko 2.0 wbrew opinii z neta:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...