Skocz do zawartości

Vincent D-150 Renowacja ,nowe lampy , poprawa brzmienia.


Grzegorz Januszczak

Recommended Posts

Witam ,

posiadam Vincent D150 który wymaga renowacji , niektóre kondensatory zdążyły spuchnąć oraz lampy prawdopodobnie nie były nigdy wymieniane. Czasami przy próbie włączenia

wywala bezpieczniki oraz z głośników wydobywa się buczenie.

W najbliższym czasie chce oddać wzmacniacz do naprawy i tu proszę o wasza pomoc.

Kondensatory zostaną wymienione na odpowiedniki Mundorf ale nie mam pojęcia jakie lampy powinny trafić do wzmacniacza jestem w tej dziedzinie totalnie zielony.

Obecnie Vincent gra wraz z głośnikami Focal Chorus 714 .

Budżet na lampy to około 1200 zł.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6Dj8 to jest podwójna trioda - ECC88, możesz też inne ECC zastosować ale będzie konieczna w niektórych przypadka zmiana okablowania.

6N6 natomiast ta to  podwójna trioda, ale no właśnie I trioda to driver dla II która jest triodą mocy ok. 10W. Nie wiem czy coś takiego podejdziesz obecnie. Będzie konieczna modernizacja końcówki mocy /wymiana na inne lampy/

 

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W internecie znalazłem starą aukcję na allegro z modyfikowanym D-150 i tam zastosowano lampy E88CC MULLARD + 6N6P NOS Rosja. Niecwiem czy podążać tym tropem bo w internecie pojawiają się różne opinie a ja nie chciałbym eksperymentować bo się na tym nie znam. Zamierzam dopiero zacząć moją przygodę ze sprzetem stereo bazując na sprawdzonych rozwiazaniach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grzegorz Januszczak napisał:

Jakieś propozycje odnosnie lamp?

6Dj8 są na ebay, lub zamienniki ECC88,  6922- sprawdź 

natomiast 6N6 to chyba zapomniałeś dopisać lub została starta jedna literka - ile mają nóżek? 

6N6 to jest dość stara lampa lata 30:D 

Są też 6N6:15_yum: nie wiem dlaczego zdublowali symbol bo to dwie różne lampy, ale masz też zamienniki 5687, E182CC, 12BH7, 7119.

Wystarczy poszperać w ebay, lub w sklepach.

I wtedy nie są konieczne przeróbki tylko wymienić lampy na nowe.

 

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Karol64208 napisał:

znalazłeś lampki?

Postanowiłem że kupię na razie jakieś nawet uzywane na ebayu ECC88 i 6N6P i sprawdzę jak to będzie grać i czy podejdzie, docelowo po serwisie chcę kupić ECC88 AMPEREX Bugle Boy i odnośnie 6N6P jeszcze nie zdążyłem przeczesać internety w celu weryfikacji opinii użytkowników. 

Może coś zaproponujesz. 

Edytowano przez Grzegorz Januszczak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...