Skocz do zawartości

Rozbudowa/modernizacja kina domowego


hudark

Recommended Posts

Witam

Chciałbym zakupić/złożyć system stereo, ale w związku z tym, że aktualnie nie mogę wydać kilku tysięcy na całość, to planuje modernizować stopniowo zestaw kina domowego który posiadam a jest to Amplituner STR-DG520, głośniki SS-F4000P, odtwarzacz DVD.

Na pierwszy rzut chciałem zakupić Odtwarzacz CD. Na Odtwarzać planuje wydać tak 1300-1500 zł. Co proponujecie aby „jakoś” to grało na powyższym sprzęcie.

Stopniowo będę chciał także dokupić Amplituner, głośniki, i chciałbym aby odtwarzacz CD był „kompatybilny” .

Na sprzęcie słucham metalu w 98%, oraz czasami drone/ambient.

Wiem, że nie jest to dobry sposób na dobór sprzętu, ale nie mam wyjścia i tak muszę podejść do tematu, Mam sporo płyt a zepsuł mi się mój odtwarzacz płyt. Dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A DVD nie odtwarza CD ? Nowym CD nic nie wskórasz jeżeli chodzi o poprawę dźwięku , bo o dźwięku w dużej mierze zadecydują kolumny i amplituner KD.

Jak już koniecznie chcesz CD to nie pakowałbym się w jakieś duże pieniądze i nowe CD , spokojnie wystarczy np :

https://allegro.pl/oferta/odtwarzacz-plyt-audio-cd-yamaha-cdx-880-9371639129

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tomek4446 napisał:

A DVD nie odtwarza CD ? Nowym CD nic nie wskórasz jeżeli chodzi o poprawę dźwięku , bo o dźwięku w dużej mierze zadecydują kolumny i amplituner KD.

Jak już koniecznie chcesz CD to nie pakowałbym się w jakieś duże pieniądze i nowe CD , spokojnie wystarczy np :

https://allegro.pl/oferta/odtwarzacz-plyt-audio-cd-yamaha-cdx-880-9371639129

 

Własnie DVD na którym odtwarzałem płyty się zepsuł.

Amplituner i kolumny chciałem wymienić na system stereo i  zakładam że do końca roku będę chciał zrobić zakup.

Dlatego niechałbym iść  w półśrodki i chciałbym kupić odtwarzać pod nowy system stereo.

W przypadku odtwarzacza CD wolał bym także nowy sprzęt bo z używanymi to różnie bywa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Yamaha to fajny CD wg. mnie gra o wiele , wiele lepiej niż nowa CD - S 700 którą miałem , i jest w dodatku ze sprawdzonego komisu, ale ok. nie namawiam. 

Na nowych się nie znam, bo po za wspomnianą S 700 , raczej bazuje na CD z lat 80-90 . Ale branża na pewno w poniedziałek coś doradzi.

Powodzenia.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej jest wymienić najpierw amplituner?

No moim zdaniem tu stosowanie jakiegoś CD nie ma większego sensu.

Nie chodzi o to że pomijam źródło jestem raczej ostatni który to robi. Ale amplituner i kolumny wnoszą tutaj więcej złego.

CD nawet dobry nic tu nie zmieni.

Cały sprzęt jest do wymiany.

Ale od kolumn czy amplitunera bym zaczął.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Źródło zostawiłbym na sam koniec, a w chwili obecnej zająłbym się amplitunerem lub kolumnami. Różnica w brzmieniu będzie zdecydowanie większa. Jeśli planujesz kupić zestaw do słuchania muzyki to zdecydowanie postaw na amplituner lub wzmacniacz stereo + Streamer jesli chciałbyś mieć dostęp do opcji sieciowych. Tutaj dobrym rozwiązaniem byłaby dynamiczna Yamaha RN602 lub bezkompromisowa RN803d ale cena jest już wyższa. Ze wzmacniaczy masz szersze pole do popisu, zważywszy jednak na gatunki muzyczne, które słuchasz zaproponowałbym Pioneer A40AE + ewentualnie Yamaha WXAD10/ Klipsch Gate lub Ifi Zen Blue jeśli słuchasz muzykę poza Tidalem, Spotify czy innego tego typu serwisami. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze zaczynam od d..y strony , ale nie mam wyjścia. Tak jak pisałem wyżej nie mam aktualnie na czym słuchać mojej kolekcji CD, a nie mogę w tej chwili wydać na sprzęt kila tysięcy, a z kolei nie chce po wymianie amplitunera i kolumn po raz drugi wymieniać odtwarzacza.

Yamaha RN602 i RN803d rozważę przy zakupie amplitunera, a nad tym Pioneer A40AE się jeszcze zastanowię :).

Tak więc jeżeli możecie coś doradzić w zakupie odtwarzacza to będę wdzięczny.

Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...