Skocz do zawartości

Sens wymiany aktualnego wzmacniacza i kolumn?


JustMarian

Recommended Posts

Jak masz Altusy z 70/80 lat i  w stanie dobrym to nie sprzedaj, bo nic w zamian nie kupisz w tej cenie i klasie, chyba że chcesz mieć ładne kolumny i tylko:$. Polecam  zakup lepszego wzmacniacza stereo nie koniecznie nowego.

Choć trudno powiedzieć czy poprawi znacząco jakość dźwięku odtwarzanego PC

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Ma_ki napisał:

Na razie najsłabszym ogniwem jest PC.

Proponuję dokupić jakiś DAC na USB

Co uważasz za godnego następcę AIM sc808? 

11 godzin temu, S4Home napisał:

Tu jest klucz

Czyli jesli sprzedaż Yamahe za 250 zł a Altus za 700 to chcesz coś kupić za 1000 zł?

Jakiej wielkości masz pomieszczenie?

5mx3m, więc trochę miejsca jest

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

15m.

Co Ci nie odpowiada? Dlaczego pomyślałeś o wymianie?

Chyba lepiej dozbierać i pomęczyć się chwile i zrobić przeskok w gorę niż w bok.

Bardziej pytanie było skierowane odnośnie oceny aktualnego zestawu, niżeli nastawienia się na wymianę go za wszelką cenę. Chciałem się zorientować czy w tym samym/niewiele wyższym przedziale cenowym można otrzymać jeszcze lepiej grający sprzęt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JustMarian napisał:

Chciałem się zorientować czy w tym samym/niewiele wyższym przedziale cenowym można otrzymać jeszcze lepiej grający sprzęt.

nie ma szansy żeby kupić, musiałbyś przeznaczyć wielokrotność. Pozostań przy tym co masz, ale zbieraj na CD żeby poprawiła się jakość źródła to wtedy docenisz co masz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Karolu tylko ze względu na parametry tak? No ustalmy nie słuchasz sprzetu tylko patrzysz na dane.

JustMarian jest to możliwe. Za 1000 zł wymienisz na coś innego. Za 1500 na lepszego. Za 2000 na znacznie. Dlatego mowie dozbieraj. Na szczęście fanów Tonsila nie brakuje to je powinieneś sprzedać szybko jeśli stan dobry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Kwestia dozbierania oraz sprzedaży kolumn i można szukać czegoś lepszego. Poszukałem trochę po forum i znalazłem następujące modele:

-Dali 104,

-Dali 450,

-Tannoye m3.

Czy pomiędzy aktualnymi Tonsilami, a wyżej wymienionymi kolumnami będzie zauważalna różnica? Kwestia gatunku muzycznego najczęściej odsłuchiwanego przeze mnie, to ciężko stwierdzić. Każdego po trochę. Co do preferencji, to wolę ciemniejszą barwę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zadać pytanie trochę odchodzę od tematu. Jak ocenilibyście te głośniki (od najgorszych do najlepszych, wiem także iż jest to kwestia preferencji):

-Altus 140,

-Sanyo sx 1200

-TONSIL SCHERZO 200 , ZGB-130-8-566.

Osobiście miałem okazję przesłuchać Altus i SCHERZO (jedno źródło). O wiele, ale to o wiele bardzo podobał mi się dźwięk z SCHERZO (basy wydawały się być bardziej rozległe, mięsiste, nie umiem tego dokładnie określić. W przypadku Altusów bass występował, lecz był dość "płaski").

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...