Skocz do zawartości

Kino domowe od podstaw do paru tysięcy - gdzie szukać informacji


Behoston

Recommended Posts

Zacząłem ostatnio zastanawiać się nad zbudowaniem sobie całego zestawu kina domowego. Aktualnie nie mam nawet telewizora :P ale tu nie mam dużych wymagań i pewnie zakupię Xiaomi 4k, więc w razie czego wszelkie smart funkcje i odtwarzanie mediów zdalnie może przejąć telewizor.

Szukam czegoś bardziej multimedialnego niż audiofilskiego jeśli chodzi o amplituner, z zastosowaniem zarówno pod "Netflixa" jak i pod słuchanie muzyki, więc fajnie jakby opcja Bluetooth z bezstratnym kodekiem była dostępna. Nie wiem też, co takie zestawy kina domowego mogą oferować po podpięciu do lokalnej sieci, chętnie poczytałbym na ten temat, ale nie wiem gdzie.

Co do kolumn to chyba celowałbym w zestaw 5.1 z przednimi kolumnami podłogowymi, pozostałe będą rozstawione na szafkach w miarę równomiernie w pokoju około 25-35 metrów. Nie jest to mój finalny setup, nie mogę też robić jakichś wielkich rewolucji, więc szukam na razie opcji ekonomicznej i niezbyt głośnej (wynajmowane mieszkanie w bloku). Fajnie jakby zestaw kolumn miał suba, bo aktualnie oglądam filmy na monitorze fHD z głośnikami Edifier 1600 i trochę mi właśnie suba brakuje.

Filtrując sobie amplitunery trafiłem na VSX-933, ma wszystko co wydało mi się fajne: moc nieco wyższa niż w innych tanich amplitunerach, atmos, bluetooth i obsługuje 4k (cokolwiek w przypadku sprzętu muzycznego to znaczy).

 

Głównie chodzi mi o wskazanie źródeł informacji, testów, artykułów. W internecie jest za dużo audiovoodo, w które nie chce wchodzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Napisz przede wszystkim jak masz budżet, bo parę tysięcy to równie dobrze może być 2, a także 9.  Subwoofer w kinie domowym musi być i jest to rzecz oczywista. Napisz jeszcze jakie są Twoje preferencje brzmieniowe, postaram dopasować brzmienie zestawu pod Twoje oczekiwania. 

Zapraszam do kontaktu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej 3-4 na całość (amplituner+głośniki) niż 9, chętnie też rozeznam się w bardziej budżetowych zestawach lub kolumnach z rynku wtórnego. Tak jak pisałem, to jest mój pierwszy zestaw i prawie na pewno za parę lat będę go zmieniał/rozbudowywał jeśli zajdzie taka potrzeba. Aktualnie potrzebuję coś, co będzie służyło lepiej niż głośniki 2.0 do filmów z opcją posłuchania muzyki jako tła a nie żeby siedzieć i słuchać.

Co do preferencji to chciałbym, żeby zestaw był w miarę wyraźny przy niedużych głośnościach i żeby bas również na niskich głośnościach był słyszalny (może da się kontrolować osobno głośność suba? Przy zestawie 2.0 jaki mam obecnie trzeba oglądać filmy dosyć głośno żeby wszystkie dźwięki były dostatecznie wyraźne). Preferuje również jak pisałem połączenie BT z APTX lub jakiś inny standardowy rodzaj streamowania muzyki niewymagający instalacji oprogramowania od producenta amplitunera.

Edytowano przez Behoston
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ten amplituner Yamahy ma się do wymienionego przeze mnie Pioneera, bo cena jest dokładnie taka sama. Czy one jakoś różnią się możliwościami, jakością dźwięku, jakością wykonania, wsparciem producenta, niezawodnością lub prostotą naprawy? 

 

Rozumiem, że Heco jest nieco lepszym wyborem? Czy są to porównywane konstrukcje i nie ma między nimi istotnych różnic? 

Edytowano przez Behoston
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rms.pl napisał:

Zerknij na nasz kanał YouTube - jest tam sporo przydatnych filmów co wybrać, jak wybrać itd

https://www.youtube.com/c/SklepRmspl/videos?view_as=subscriber 

Wygląda mi to bardziej na materiały marketingowe niż coś rzeczywiście przydatnego, trafiłem tam już wcześniej i niestety filmy oznaczone jako "recenzja" zdecydowanie powinny nazywać się "prezentacja". Poradniki how-to mogą być, ale ciężko mi tam znaleźć coś dla siebie. 

 

edit:

Doszukuję się informacji o Pioneerze i z tego co czytam, to po prostu jakość dźwięku jest zauważalnie niższa, ale nikt nie tłumaczy czemu.

Edytowano przez Behoston
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...