Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień dobry!

Dzięki pomocy z części 'stereo' tego forum kilka tygodni temu zostałem szczęśliwym posiadaczem wzmacniacza Audiolab 6000a. Napędzają monitory Dali Oberon 3 i brzmi to razem bardzo dobrze :) 

Teraz chciałbym kupić do tego zestawu słuchawki, ale moja wiedza o słuchawkach jest mniej niż znikoma. Dotychczas używałem Sennheiserów HD202. Tylko kiedy słucham tego samego kawałka na głośnikach i przez słuchawki, słyszę przepaść jeśli chodzi o jakość dźwięku. W słuchawkach jest znacznie płycej, słychać zdecydowanie mniej szczegółów, brakuje przestrzeni. Nawet basu jest mniej, mimo, że bas Oberonów nie jest szczególnie dociążony. Zatem moje założenia co do słuchawek są następujące:

1. Słuchawki zamknięte, do używania w domu, nie muszą być specjalnie mobilne

2. Nie wiem czy kabel czy bezprzewodowe - w przydrożnym sklepie w którym zapytałem o słuchawki powiedzieli mi, że wyłącznie kabel, te bez kabla to nic nie warte zabawki które fatalnie grają, ale jak się czyta recenzje w internecie to mi wychodzi, że jednak potrafią grać i te bezprzewodowe. Bez kabla byłoby wygodniej, bo mógłbym wtedy słuchać w całym domu a nie tylko tam, gdzie stoi wzmacniacz. Jeśli kabel to chętnie nieco dłuższy. 

3. Słuchawki będą co do zasady napędzane przez Audiolaba, z rzadka pewnie telefon, ale dobry muzycznie (LG V30)

4. Chciałbym, żeby grały na zbliżonym poziomie co jakoś muzyki którą dają Oberony. Jeśli chodzi o moje preferencje co do dźwięku, to właśnie taki jak Audiolab z Oberonami :) Muzykalny, dość ciepły, ale zrównoważony, przestrzenny. 

5. Byłoby miło, gdyby były przyjemne wizualnie i wykonane z dobrej jakości, przyjemnych materiałów

6. Budżet który sobie założyłem to 800 PLN, ale jeśli warto będzie dorzucić 100 czy 200 PLN - rozważę 

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie podpowiedzi, 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
ewidentne szukasz muzykalnego brzmienia ale pozostaje kwestia czy mają to być słuchawki bt czy na kabel. Słuchawki bt to zdecydowanie większa swoboda ale także kompromis między jakością dźwięku. Z ciekawych słuchawek bt masz Sennheiser HD 450bt czy Audio Technica m50xbt. Jeśli chodzi o słuchawki typowo na kabel to masz rumuńskie Meze 99 Neo, które zagrają muzykalnie z dobrą podstawą basową. 

Zapraszam do kupna. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Q21 napisał:

Cześć,
ewidentne szukasz muzykalnego brzmienia ale pozostaje kwestia czy mają to być słuchawki bt czy na kabel. Słuchawki bt to zdecydowanie większa swoboda ale także kompromis między jakością dźwięku. Z ciekawych słuchawek bt masz Sennheiser HD 450bt czy Audio Technica m50xbt. Jeśli chodzi o słuchawki typowo na kabel to masz rumuńskie Meze 99 Neo, które zagrają muzykalnie z dobrą podstawą basową. 

Zapraszam do kupna. 

A tak na marginesie - do tego audiolaba da sie podlaczyc sluchawki bezprzewodowe w ogole? Jak to sie robi? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie najpopularniejsze są słuchawki bluetooth i ich naturalnym źródłem są uniwersalne interfejsy bezprzewodowe tego typu w komputerach i smatrphonach. Te same którymi można przesyłać dane. Podłączenie do typowego sprzętu audio jest możliwe, jednak wymaga swego rodzaju protezy. Kupujesz nadajnik wyposażony w taki interface wyjściowy i złącza pozwalające podłączyć do sprzętu audio. To jak podłączysz to urządzenie zależy od tego jakie ma wejścia taki adapter. Bardzo wskazane jest użyć złącz cyfrowych. Wtedy potrzebujesz urządzenia które ma takie wyjście. Będzie nim np. TV lub niektóre DAC-i. Wejścia analogowe pozwalają podłączyć pod wyjście słuchawkowe lub wyjście np. na rejestrator dźwięku. Masz takie wyjście w swoim Audiolabie. Wyjście słuchawkowe we wzmacniaczu zwykle należny traktować jako ostateczność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jeśli chodzi o słuchawki bezprzewodowe bluetooth to lepiej użyć jako źródła urządzenia typu komputer/smartpon. Jeśli jednak słuchawki obsługują kodek o lepszej jakości dźwięku typu np. aptX urządzenie z nim współpracujące również powinno obsługiwać taki standard. Podobnie jest w przypadku adapterów bt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!!

Pozwólcie proszę, że "podłączę się" do dyskusji. Sam także jestem szczęśliwym posiadaczem 6000A i słuchawek bluetooth Edifier 830BT. Bardzo bym chciał je połączyć z Audiolab. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad kupnem nadajnika/odbiornika bluetooth (MOZOS MBL-HD, 1Mii B03 PRO) opartego na chipsecie CSR8675 aby strumieniowo przesyłać muzykę z różnych źródeł na różne źródła. Na przykład z Audiolab na słuchawki i z telefonu na Audiolab. Zarówno słuchawki jak i Audiolab mają wsparcie kodeku aptx ale są tylko odbiornikami bluetooth i w normalnej sytuacji nie będą ze sobą współpracować. Dlatego pomysł na nadajnik. Biorąc pod uwagę wasze doświadczenie i wiedzę, a także innych forumowiczów czy możecie "wyprostować" moje myślenie na temat podłączenia nadajnika do Audiolab aby przesyłać strumieniowo dźwięk na słuchawki!?

Wzmacniacz ma wyjście słuchawkowe, odbiornik ma także wejście/wyjście słuchawkowe oraz optyczne. Z racji tego, że oba optyczne mam zajęte i nie chcę za każdym razem ruszać gniazd i kabli to chciałbym podłączyć nadajnik przez wyjście słuchawkowe 6000A. Czy teraz dobrze myślę!? Dźwięk z 6000A trafia do nadajnika, a ten przesyła sygnał na słuchawki. Wykorzystując YouTube i playlisty plików FLAC, albo serwisy z muzyką HD czy wyjście słuchawkowe i połączenie z nadajnikiem zagwarantuje wysoką jakość muzyki w słuchawkach (na tyle ile pozwoli kodek aptx w słuchawkach)!? Czy możliwe, by Audiolab do przesyłanej muzyki dodawał "coś od siebie", mam na myśli "jakość" dźwięku, ze względu na zamontowane podzespoły!? 

Mmmm... by usprawiedliwić powyższe pytanie muszę zaznaczyć, że jestem amatorem w temacie audio. Moja wiedza pochodzi jedynie z Internetu, a kupiony Audiolab 6000A jest pierwszym takim sprzętem w moim życiu.

Mam nadzieję, że sensownie jakoś to wszystko opisałem

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wejściami analogowymi w takich adapterach jest pewien problem. Dochodzi wpływ układów wejściowych takiego urządzenia. Dodatkowo nigdy nie wiadomo jak się będzie spisywać z urządzeniem do którego będzie podłączone. Wyjścia słuchawkowe we wzmacniaczach mogą stwarzać problemy. Bardzo często słuchawki podłącza się we wzmacniaczu przez rezystory do jego końcówki mocy. Jeśli adapter ma wysoką impedancję wejściową, wtedy łatwo jest przesterować układy wejściowe w adapterze bt. Używanie bardzo przyciszonego wzmacniacza nie jest korzystne chociażby dla potencjometru. Działa on wtedy często z sporą różnica głośności w obu kanałach i można uszkodzić nasz nadajnik gdy damy głośniej. Dlatego często takie urządzenia maja dość niską impedancję wejściową. Nie jest to jednak zbyt korzystne dla dobrej jego pracy. Często lepiej podłączyć pod wyjście na rejestrator. Wtedy raczej nie posłuchamy nic z wejścia tego urządzenia na wzmacniaczu. Sam tor audio wzmacniacza może sporo zmienić.  Takie wyjście niskopoziomowe zwykle najmniej zmienia. Można też użyć wyjścia z przedwzmacniacza. Idealnie było by podłączać adapter zawsze do źródła dźwięku, jednak w praktyce jest to niewygodne. Ostatecznie trzeba wypróbować możliwe dostępne opcje. Gdy korzystamy z urządzeni z wyjściami cyfrowymi , najlepiej z nich korzystać. Problemem może tu być ich łatwa dostępność do podłączania.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...