Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w wyborze gramofonu


Vnvcinek

Recommended Posts

Witam, jestem świeży na forum i mam zagwoztkęwięc proszę mądrzejszych o pomoc. Chciałbym zacząć przygodę z analogiem po 30 letniej przerwie i szukam gramofonu. Nie chcę go później szybko wymieniać więc potrzebuję czegoś porządnego. Na pewno wiem iż chcę jakiegoś klasyka. Mam upatrzone parę modeli i tu właśnie prosiłbym kolegów i koleżanki o pomoc.

DENON DP 55 L

HITACHI HT 550

HITACHI PS-38

MICRO SEIKI DD-20

MICRO SEIKI DD-30

JVC JL-A40

JVC QL-5

KENWOOD KP 700

INTERESUJĄ MNIE TE MODELE więc proszę mi pomóc w wyborze na lata. Z góry dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład starej dobrej szkoły i pięknego wzornictwa ?Marantz 6300

1. Piękny wygląd

2. Drewniana obudowa

3. Duże możliwości ustawienia ramienia

4. Stroboskop

5. Regulacja prędkości, półautomat

6. Silnik nie do zajechania

7. Ciężki talerz

Do tego dedykowana wkładeczka za oceanu nie byle jaka bo Pickering xv-15 iiiiiiiiiiiiiiiiii? mamy wszystko do tego tylko kieliszek dobrego wina i można słuchać 

Trwałość - pogra kolejne 30 lat A ile pogra tobie nowy gramfon? 

Minus - trudno go dostać w dobrym stanie ale można. Takich przykładów można podać dziesiątki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te cechy które zostały wymienione są ważne ale najważniejsze jeżeli chodzi o dźwięk to wkładka i dobra regulacja ramienia, i obrotów. Miałem na testach LP-120 poza wkładką jak pisałem jest sprzętem dobrym i jakość odpowiednia a cena nie jest zbyt wygórowana. USB to raczej melomanom nie jest przydatne, ale skoro mam..

Na pewno możesz wypożyczyć i przetestować.

https://eu.audio-technica.com/AT-LP120-USBHC

a wkładkę możesz dokupić Shura i to na pewno dobrze zagra:D

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Vnvcinek napisał:

Witam, jestem świeży na forum i mam zagwoztkęwięc proszę mądrzejszych o pomoc. Chciałbym zacząć przygodę z analogiem po 30 letniej przerwie i szukam gramofonu. Nie chcę go później szybko wymieniać więc potrzebuję czegoś porządnego. Na pewno wiem iż chcę jakiegoś klasyka. Mam upatrzone parę modeli i tu właśnie prosiłbym kolegów i koleżanki o pomoc.

DENON DP 55 L

HITACHI HT 550

HITACHI PS-38

MICRO SEIKI DD-20

MICRO SEIKI DD-30

JVC JL-A40

JVC QL-5

KENWOOD KP 700

INTERESUJĄ MNIE TE MODELE więc proszę mi pomóc w wyborze na lata. Z góry dziękuję.

Masz stare płyty analogowe, czy planujesz dopiero zakup płyt nowych? Jak nowe, to pamiętaj że już jakości dawnych płyt analogowych nie otrzymasz, bo teraz materiał jest nagrywany cyfrowo, więc na potrzeby płyt analogowych jest przetwarzany z cyfry na analog. Jak dodasz wady gramofonu (trzaski, nierównomierności, kurz na płycie itp.) to zawsze otrzymasz dźwięk gorszy niż z CD.

To se ne vrati 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Marek001 napisał:

Masz stare płyty analogowe, czy planujesz dopiero zakup płyt nowych? Jak nowe, to pamiętaj że już jakości dawnych płyt analogowych nie otrzymasz, bo teraz materiał jest nagrywany cyfrowo, więc na potrzeby płyt analogowych jest przetwarzany z cyfry na analog. Jak dodasz wady gramofonu (trzaski, nierównomierności, kurz na płycie itp.) to zawsze otrzymasz dźwięk gorszy niż z CD.

To se ne vrati 😁

Mam kupę starych, lata 60-80

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz sprzętu na lata, to sprawdź dostępność części do tych modeli, czy nie ma tam zbyt dużo niedostępnych części, pogadaj z jakimś serwisem. Druga kwestia to wkładka, do których modeli będziesz mógł zamontować wkładki MC czy MM różnych producentów, żebyś miał w czym wybrać. Trzeci parametr to wygląd, skoro przez lata będziesz to ogladał. Po tej selekcji pewnie będzie łatwiej wybrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Marek001 napisał:

Szukasz sprzętu na lata, to sprawdź dostępność części do tych modeli, czy nie ma tam zbyt dużo niedostępnych części, pogadaj z jakimś serwisem. Druga kwestia to wkładka, do których modeli będziesz mógł zamontować wkładki MC czy MM różnych producentów, żebyś miał w czym wybrać. Trzeci parametr to wygląd, skoro przez lata będziesz to ogladał. Po tej selekcji pewnie będzie łatwiej wybrać.

Wszystko to wiem, pytanie było który z gramofnów najbardziej byście polecili lub coś dobrego do 4000pln

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...