Skocz do zawartości

Gramofon Yamaha - czy to dobry wybór?


hercules

Recommended Posts

Dzień dobry,

chciałbym zasięgnąć u Was jako u doświadczonych ludzi w świecie Audio.

Przymierzam się do kupna gramofonu. Nie jestem zbyt zaawansowanym użytkownikiem jesli chodzi o wiedzę techniczną sprzętu, ale mam dość wrażliwy słuch.

Nie stać mnie na sprzęt za 10 000, ale za gramofon jestem w stanie dać powiedzmy ze 3000.

Nie ma dla mnie większego znaczenia czy będzie on automatyczny/pół/czy analogowy. Chyba, że są jakieś istotne różnice oprócz tego, że przy ręcznym będę musiał sam sterować odtwarzaniem?

Dlatego mój wybór padł na: 

Yamaha MusicCast Vinyl-500

 

Chciałbym spytać Was czy to dobry wybór, czy jednak polecicie inną firmę, lub stwierdzicie, że lepiej będzie bym zwrócił uwagę czy gramofon ma coś, czego np ten nie ma?

Za wszelkie wskazówki będę wdzięczny.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, hercules napisał:

Dzień dobry,

chciałbym zasięgnąć u Was jako u doświadczonych ludzi w świecie Audio.

Przymierzam się do kupna gramofonu. Nie jestem zbyt zaawansowanym użytkownikiem jesli chodzi o wiedzę techniczną sprzętu, ale mam dość wrażliwy słuch.

Nie stać mnie na sprzęt za 10 000, ale za gramofon jestem w stanie dać powiedzmy ze 3000.

Nie ma dla mnie większego znaczenia czy będzie on automatyczny/pół/czy analogowy. Chyba, że są jakieś istotne różnice oprócz tego, że przy ręcznym będę musiał sam sterować odtwarzaniem?

Dlatego mój wybór padł na: 

Yamaha MusicCast Vinyl-500

 

Chciałbym spytać Was czy to dobry wybór, czy jednak polecicie inną firmę, lub stwierdzicie, że lepiej będzie bym zwrócił uwagę czy gramofon ma coś, czego np ten nie ma?

Za wszelkie wskazówki będę wdzięczny.

 

 

Jak to na stronie piszą - krótko i na temat "urządzenie stworzone dla nowej generacji audiofilów" a dalej bla bla bla opisu na kilka stron A4 a w gruncie rzeczy nic nie wspominają o rodzaju wkładki/igły, wadze talerza. I za taki sprzęt plastik bombastic płacimy 3 koła....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, hercules napisał:

Chciałbym spytać Was czy to dobry wybór,

nie za dobry w tej cenie. Istotą gramofonu jest dźwięk a to znaczy dobra wkładka.

Ostatnio polecałem gramofon A.T LP-120 a resztę możesz przeznaczyć na zakup lepszej wkładki, ta którą posiada jest średniej klasy.

https://eu.audio-technica.com/AT-LP120-USBHC

Ważne jest też możliwość ustawień ramienia, stroboskop, itp

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze gramofony produkowano w latach 70 i 80 tych, no może jeszcze nieco  w latach 90 - tych To znaczy najlepsze w kontekście - jakość/obecna cena i skupiania się elementach ważnych w gramofonie. Fakt teraz też się produkuje dobre gramofony ale te kosztują często ponad 10 tyś . Używany dobry, gramofon z full wypasem kupimy w cenach 3-5 tyś.

Na co patrzymy.

1. Plinta/obudowa - drewniana, unikać plastiku

2. Ramię - tutaj trzeba trochę poczytać o konkretnym modelu i rodzaju ramienia. Bardzo często dany model gramofonu miał kilka ramion od budżetowego po naprawdę hiend.

3. Silnik - raczej w starych konstrukcjach jest nie do zajechania a obecnie no cóż...

4. Wyposażenie - automatyka, stabilizacja obrotów etc kto co lubi

5. Bardzo ważny temat - talerz - generalnie im cięższy tym lepiej. Bardzo często waga "starego talerza" jest większa niż cała waga współczesnego gramofonu _o czym to świadczy??

6/ Wkładka/igła - to jest też ważny temat i sposób mocowana (standard czy też jakiś nietypowy). Wkładkę można zawsze wymienić na coś lepszego ale to trochę kosztuje..

Szukałbym w modelach uznanych firm; Thorens, Technics, Dual - choć nie wszystkim ta marka pasuje, Denon, Lenco, 

Osobiście unikam nowych, budżetowych gramofonów a bo i po co mi bajery w stylu bluetooth jak nie są spełnione podstawy podstaw jak powyżej. Marketing daje bluetooth a jednocześnie obudowa jest plastikowa a talerz waży 0,6kg. To nie tędy droga...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hercules napisał:

Dzień dobry,

chciałbym zasięgnąć u Was jako u doświadczonych ludzi w świecie Audio.

Przymierzam się do kupna gramofonu. Nie jestem zbyt zaawansowanym użytkownikiem jesli chodzi o wiedzę techniczną sprzętu, ale mam dość wrażliwy słuch.

Nie stać mnie na sprzęt za 10 000, ale za gramofon jestem w stanie dać powiedzmy ze 3000.

Nie ma dla mnie większego znaczenia czy będzie on automatyczny/pół/czy analogowy. Chyba, że są jakieś istotne różnice oprócz tego, że przy ręcznym będę musiał sam sterować odtwarzaniem?

Dlatego mój wybór padł na: 

Yamaha MusicCast Vinyl-500

 

Chciałbym spytać Was czy to dobry wybór, czy jednak polecicie inną firmę, lub stwierdzicie, że lepiej będzie bym zwrócił uwagę czy gramofon ma coś, czego np ten nie ma?

Za wszelkie wskazówki będę wdzięczny.

 

 

Czemu chcesz kupić gramofon, masz kolekcję starych płyt czy dopiero zamierzasz kupić płyty i szukasz lepszego dźwięku niż CD?

Jeśli masz płyty z czasów analogowych, jeśli dopiero planujesz zakup, to nie oczekuj jakości lepszej niż z CD, z bardzo prostego powodu. W czasach analogu, materiał w studio nagrywano analogowo i w takiej postaci tłoczono płyty. Teraz materiał w studio jest nagrywany cyfrowo, więc żeby wytłoczyć płytę analogową trzeba go najpierw przepuścić przez dekoder cyfrowo-analogowy, czyli efekt jak z CD, tylko płyta analogowa będzie dodatkowo trzeszcześ, mieć nierównomierności prędkości odczyty i inne problemy z dokładnym odczytem, więc już z praw fizyki jakość będzie zawsze gorsza niż z dobrego odtwarzacza CD. Cały ten szał to tylko marketing producentów sprzętu, żeby zwiększyć sprzedaż w dobie muzyki z internetu, i spadku sprzedaży wzmacniaczy, odtwarzaczy, tunerow itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Yamaha Vinyl 500 to ultra nowoczesny gramofon, który stawia na funkcjonalność. Jeśli zależy Ci na jak najlepszym brzmieniu to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie muzykalnie brzmiąca Rega Planar 3 lub dynamiczniejszy Pro-Ject Debut Carbon Esprit DC SB.

Zapraszam do kontaktu z nami w sprawie wyceny oraz omówienia szczegółów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Q21 napisał:

Jeśli zależy Ci na jak najlepszym brzmieniu to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie muzykalnie brzmiąca Rega Planar 3 lub dynamiczniejszy Pro-Ject Debut Carbon Esprit DC SB.

ale mam pytanie, jakie wkładki wyposażone są gramofony w sprzedaży ?

Producenci podają opcjonalnie taka czy inna:S

Należy pamiętać ze nie wygląd gra i nowoczesność, tylko wkładka buduje dźwięk, a nie ma konkretów co do wyposażenia:o

3 godziny temu, Q21 napisał:

Yamaha Vinyl 500

to samo dotyczy AT ale która? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...