Skocz do zawartości

Prawidłowe ustawienie kolumn


Whiplash

Recommended Posts

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

To ja się przerzucam na filatelistykę :) A tak poważniej to trzeba by wyjaśnić o co tutaj chodzi z tą normą .

Jak juz pisalem wczesniej.....

Moim zdaniem Odnosi sie ta norma do czest. 1khz i jesli zrobimy kolumny DIY z podzialem pasma np. 1khz i tam tez zrobimy zapadlosc to mamy szansę uzyskac te +-3dB 20hz wzgledem tego 1khz! A co z skutecznoscia lub oporem to juz nie wiem 😜

Zastanawiajace jest dla kogo byla ta norma wyznaczona bo to oznacza ze kiedys kolumny spelniajace ta norme musialyby zjadac na sniadanko takiego wilsona sashe. Patrzac ocxywiscie na specyfikacje producenta.

Czyli pozostaje nam kupic lampe do tego jakies wysokoskuteczne kolumny plus subwoofer? Bo inaczej ktos moze nam zarzucic ,ze tak jak pisal @Kraft nasz system to co najwyżej Lo-Fi a nie Hi-Fi?????

 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Zapomnijcie o Klipshach. Nie spełniają kryterium max. 20% odchyłki w całym pasmie od impedancji znamionowej.

A moze sprobojmy znalesc jakiekolwiek zespoly glosnikowe produkowane seryjnie z dowolnego okresu , ktore spelnialyby te normy..

Sprobojmy bo jeszcze sie okaze ze nigdy nie powstala zadna konstrukcja spelniajaca te normy heh

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Fortepiano napisał:

Boenicke W 13 mają 89 db. Szczerze, nie patrzę na parametry przy odsłuchach ale spojrzałem teraz z ciekawości czy zaliczą się.

Nic z tego to Low Fi. Też mam Low Fi :(

A Karol przyszedł namieszał i poszedł. Ogląda ktoś z Was DARK? Taki serial na Netflixie?

Bo zastanawiam się czy czasem nasz Karol to nie Jonas?

Ja dzisiaj pakuje cały sprzęt jaki mam i do sprzedania. Nie będe słuchał na takim badziewiu

Transplus 1500 brakło 1 decybel! No sorry! Kosz jak reszta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...