Skocz do zawartości

Prawidłowe ustawienie kolumn


Whiplash

Recommended Posts

Ja chcę dowiedzieć się tylko dlaczego monitory nie spełniają "jakiejś" normy HiFi

7 godzin temu, Karol64208 napisał:

możesz prosić, ale jakie kolumny masz

RLS Nereida II

RLS Callisto IV

RLS ELARA II

KEF iQ3

Knight II

ATC SCM 11 (cholera chyba... no dosć duże były z metalową siatka)

tych słuchałem

przypomnę powiedziałeś (kolejny raz) że :

16 godzin temu, Karol64208 napisał:

 monitory nie nadają się  do  poprawnego odbioru stereo.

A jeżeli pod hasłem "monitory" rozumiesz studyjne "bliskiego" pola, to słuchałem na 100% (Adam, KRK, JBL)

A obecnie w tej chwili mam TSM puris 200 i konfrontuję je z RLS Oberon II

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

9 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Ponieważ @Karol64208 nie odpowiedział jeszcze to nieco wyprzedze Go i napisze jak to wyglada z mojej strony.

Otóż jak podaje ten artykuł, norma din 45500 o ktorej mowa zostala wprowadzona przez naszych zachodnich sąsiadów. Ale jak to w "dojczlandzie" zawsze proboja ukryc haczyk tak jak zreszta w tym wypadku. 20-20khz +-3dB jest wzgledem 1kzh a nie "sredniej spl". Oznacza to tyle ze moga zrobic dowolne kolumny a pasmo w okolicach 1khz mocno obniżyć co da im w/w certyfikat spelniajacy normy hi-fi.

 

Myślę, że te wszystkie dyskusje z @Karol64208 są o tyle bezsensowne, że opierają się na jednym wielkim błędzie założycielskim. Otóż Karol, i za nim inni dyskutanci, założyli, że cytowana norma dotyczy wszystkich urządzeń Hi-Fi, także kolumn. Otóż tak nie jest. Te mityczne 20-20000 Hz przy +-3 dB, to parametry jakie musi spełniać WZMACNIACZ Hi-Fi.

...no i to właściwie kończy spór. Fafniak może już spokojne słuchać swoich kolumienek bez zgrzytania zębami ze strachu, że coś tam, coś tam;)

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kraft napisał:

Otóż Karol, i za nim inni dyskutanci, założyli, że cytowana norma dotyczy wszystkich urządzeń Hi-Fi, także kolumn. Otóż tak nie jest. Te mityczne 20-20000 Hz przy +-3 dB, to parametry jakie musi spełniać WZMACNIACZ Hi-Fi.

 

Norma DIN dla wzmacniacza

 

Screenshot_20200702-105849_Chrome.jpg

Dla glosnikow..

Screenshot_20200702-105922_Chrome.jpg

I jeszcze taki bonusik....

Screenshot_20200702-110002_Chrome.jpg

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

 

Screenshot_20200702-105922_Chrome.jpg

 

Czyli Karol miał rację, choć niechcący. 96 dB efektywności i impedancja nie spadająca poniżej 4 omów? Jeśli tak, to raczej nikt z nas nie słucha muzyki na sprzęcie Hi-Fi.  To czego my właściwie słuchamy??? Lo-Fi?

PS o odchyleniach impedancji nie większych niż 20% już nie wspomnę, bo współczesne kolumny mają ten parametr raczej na poziomie kilkuset procent.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Nawet @Karol64208 takich nie ma

To insynuacja !!! Na pewno ma! , @Karol64208 powiedz , że masz ? T+M nie znalazłem na liście, a więc te 96 dB to pewnie mają z palcem w d.... i 12 uBarów nie z jednego metra a z dwóch na spokojnie :)

Karol to takie luźne żarty , nie obraź się.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pasywnych kolumn w typowym pomieszczeniu mieszkalnym takie parametry są niemożliwe do uzyskania. Tak wysoka skuteczność ( 96dB ) jest zwykle okupiona tym że kolumny nie są w stanie zbyt nisko schodzić z basem nawet przy dużej średnicy głośnika basowego. Do tego do uzyskiwania poziomów głośności nawet bardzo wysokich potrzeba wtedy bardzo małej mocy, dla większości wzmacniaczy  pracujących w klasie AB oznacza to pracę przy wysokich zniekształceniach i często słyszalnym szumie niezależnym od głośności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Toz to conajmniej wilson audio wattpuppy

Kurde, a już miałem kupić Wilsona Sashe , już klikałem " kup" ! A tu się okazuje , że to jakaś tandeta :)

 

sasha.PNG

16 minut temu, Fafniak napisał:

Czyli zostają na celowniku klipshe heresy ...

Wstrzymał bym się z zakupem, aż ktoś zweryfikuje te 99 dB :) Ale w summie ..... tańsze niż Wilson Sasha ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, tomek4446 napisał:

Kurde, a już miałem kupić Wilsona Sashe , już klikałem " kup" ! A tu się okazuje , że to jakaś tandeta :)

 

sasha.PNG

Wstrzymał bym się z zakupem, aż ktoś zweryfikuje te 99 dB :) Ale w summie ..... tańsze niż Wilson Sasha ?

Zapomnijcie o Klipshach. Nie spełniają kryterium max. 20% odchyłki w całym pasmie od impedancji znamionowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Fafniak napisał:

matko...!!!!

Albo Kraft... co robić ???? jak żyć????

To już pytanie do Karola. Ja nie wiem. A tak serio, to sam się zaczynam do audio(filstwa) zniechęcać. Strasznie ono przeszkadza w słuchaniu muzyki, a od gonienia króliczka już mam zakwasy. Nie wiem, czy nie pójść za myślą Tomka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...