Skocz do zawartości

Dac do AKG k371 i k712 pro


Mch122

Recommended Posts

Witam , szykuje się do zakupu DAC'a.Obecnie korzystam z AKG K371 +Scarlett solo 3gen. Wcześniej korzystałem z połączenia ISK HD 9999 + Dragonfly Black, pasowały mi ,z tego co wiem miały tendencję do grania ciut cieplej niż "naturalne brzmienie " 
Zależy mi też na szerokiej scenie 
Za miesiąc planuje kupić AKG K712 PRO , więc chciałbym kupić sprzęt, który byłby uniwersalny do tych dwóch produktów 
Ifi zen dac 
Dx3 pro (wersja V1) choć niektórzy twierdzą że V2 jest lepsze więc zajmują inne stanowiska
Dragonfly Cobalt (lecz nie zależy mi na mobilności)
Który sprawdziłby się najlepiej :D?
Dziękuję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Wiele zależy od Twoich preferencji. Wśród urządzeń, które wymieniłeś wybierałbym między Ifi Zen DAC a Topping DX3 Pro. Topping zagra nieco jaśniej z większą szczegółwością. ZEN DAC to większa równowaga tonalna i spora siła napędowa. Od siebie polecam zwrócić jeszcze uwagę na Fiio k5 pro, który posiada na prawdę mocny wzmacniacz słuchawkowy, który bez najmniejszego problemu poradzi sobie z k712Pro. Brzmienie po cieplejszej stronie, muzykalne i nasycone na średnicy. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć,
Wiele zależy od Twoich preferencji. Wśród urządzeń, które wymieniłeś wybierałbym między Ifi Zen DAC a Topping DX3 Pro. Topping zagra nieco jaśniej z większą szczegółwością. ZEN DAC to większa równowaga tonalna i spora siła napędowa. Od siebie polecam zwrócić jeszcze uwagę na Fiio k5 pro, który posiada na prawdę mocny wzmacniacz słuchawkowy, który bez najmniejszego problemu poradzi sobie z k712Pro. Brzmienie po cieplejszej stronie, muzykalne i nasycone na średnicy. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny 

Dzięki za poradę, dziwię się tylko bo na innych forach pisali że dx pro gra właśnie naturalniej ,a zen trochę jaśniej i jeszcze są 3 wersje dx , która wybrać ,co byś doradził ? Oczywiście zena tez uwzględnieniam , jednak fiio nie chce.

Możesz dopasować żeby pasowało tonalnie do ISK + DB

Dzięki !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Dnia 2.07.2020 o 07:54, Q21 napisał:

Z AKG K712 pro również będzie grał bardzo dobrze i w Twoim przypadku sprawdzi się lepiej niż Topping DX3 Pro, który mimo wszystko ma bardziej wyeksponowaną górę. Świetnie sprawdza się z ciemniejszymi słuchawkami kiedy chcemy nadać większego wydźwięku. 

Witam, Czy Ifi zen dac napędzi Dt990 Edition 250ohm? A pozatyk chciałbym też używać go z Akg k371. 

Chciałbym aby dt990 miały  więcej średnicy i mniej basu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Łączyliśmy DT990 ED 250Ohm z iFi Zen DAC i dawał radę. Jeszcze lepiej byłoby na wejściu zbalansowanym ale wiązałoby się to z kompletną przeróbką słuchawek i poprowadzenia kabla symetrycznego. Zen DAC doda średnicy i poprawi kulturę basu. 

A czy łączyliście je z fiio K5 pro? Czy może on dać zauważalną różnice? 

Mam dylemat między pięknym wyglądem zena, wsparciem MQA i ogólnie lepszym dacem między mocą wzmocnienia k5 pro która napędzi większość słuchawek i większą ilością wejść i dołączonym zasilaczem. 

 

To jest naprawdę trudny wybór i myślę już od kilku tygodni.Zen dac to mocny zawodnik ze względu na to że muzyki głównie słucham z tidala w jakości master a z drugiej strony wolałbym mieć zapas mocy na przyszłość. 

Planuje jeszcze zakup akg k371 które będę używał też z dac-iem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...