Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej. Kupiłem Walkman'a Sony NW-A55L . 

Obecnie posiadam wieżę Panasonic SC-PMX100 .  Czy dobrym pomysłem jest rozważenie zamiany Panasonic'a na wolno stojące głośniki , które sparuję z Walkmanem ?

Mam adapter bluetooth który podłączę do głośników  - będę mógł wtedy wysyłać muzykę do nich za pomocą Walkmana.

Ogólnie chodzi o polepszenie jakości dźwięku - nie wiem czego szukać.

Zależy mi również na podobnej wielkości kolumn , które obecnie posiadam z wieżą

Edytowano przez Jacek Szkiela
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jacek Szkiela napisał:

 

Ogólnie chodzi o polepszenie jakości dźwięku - nie wiem czego szukać.

Tzn. Ze obecny dzwiek nie podoba sie. Czegos brakuje???? Z reguły takie systemy jak Twoj sa dosyc dobrze sparowane (glosniki-wieza), w danym przedxiale cenowym. Polepszyc mozna zawsze. Najlepiej zmienic całość.

Na razie najlepszym rozwiazaniem na "poprawe dzwieku" w Twoim przypadku to uzycie korektora wbudowanego w walkmana. (O ile wogole go posiada). 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie pomysł narodził się gdy okazało się ,że mogę sterować jakością dźwięku w walkmanie jedynie po podłączeniu go przez aux  - przewodowo. Po połączeniu bluetooth nie mam żadnego wpływu na te funkcje. Pomyślałem ,że mogę kupić podobne wielkościowo głośniki z wyższej półki i bezpośrednio sterować wtedy eq z walkmana. ( nie wiem czemu teraz da się tylko przy połączeniu przewodowym ). Tak samo nie mogę sterować głośnością gdy mam połączenie bt z wieżą - jedynie działa gdy jest połączenie walkana z wieżą aux )

Edytowano przez Jacek Szkiela
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kiepsko to świadczy o Sony NW-A55L, a przynajmniej o jego możliwościach pracy z bluetooth. Kluczową kwestią była by tu cena sprzętu jaki chcesz kupić. Do podłączenia dobrych kolumn możesz użyć np. taki miniaturowy wzmacniacz impulsowy Wushi Audio ZK-1002 https://pl.aliexpress.com/item/4000155165935.html . Do niego potrzebny jest jeszcze zasilacz 12-24V o odpowiednio dużym amperażu. Do niego możesz kupić dobrej jakości kolumny np. Canton SP 206 ( poszukaj ich na allegro )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...