Skocz do zawartości

jbl es 100 !


lukasz_pro

Recommended Posts

witam,tak jak w temacie wg mnie na odsłuch poszły zajefajnie basik jak z suba prawie icon_biggrin.gif ale cena 1500 za 1 sztuke to nie zaduzo? prosze gdzie mozna je tanio kupic a w sklepie grały na harman/kardon ale modelu nie znam icon_neutral.gif , a czy są wzmacniacze stereo harman/kardon z wyjsciemna sub aktywny icon_biggrin.gif ?





link do kolumn
-------------------------> http://allegro.pl/item530187882_jbl_es_100..._podlogowe.html (sory że z allegro icon_smile.gif )


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Generalnie do tego trzeba osłuchania .Przy zbyt małym pokoju przede wszystkim traci bas ,robi się dudniący ,wzbudza się.Choć kiedyś słuchałem kolumny B&W ,tak zwane beczki w 24 m2 i było be a potem ich właściciel wylądował w 8 czy 9 metrach ,kolumny stały pół metra od tapczana i zagrały cudnie ,nigdy mi się tak przyjemnie nie słuchało tych kolumn,a chciałem je mieć więc słuchałem gdy tylko nadarzyła się okazja.Co ciekawe były podłączone do końcówek mocy Luxmana dwa razy 200 wat.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli "kolumienki" z osobnym nisko tonowym odpadają ??? i tak na marginesie mam głośniki do kompa logitech z-2300 i mam problem z rozmieszczeniem suba tz pod biurkiem huczy i dudni (80-150hz)w innym mjejscu jest buuuuuu buuuuuuu znaczy jest tak jak by sie zapodało jakiegoś gangsta rap i poszedło do przedpokoju albo wyszło na kladke schodową.czy to jest wina tego że w pokoju mam "goły" parkiet??



pozdro i czekam na odpowiedź icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

tomasz72
nie wiem jakim wzorem obliczales ze 4x2,5 to 12 m :] Chyba 10 ;p

poszukaj paradigmow monitor 3. Na niskich standach (40cm) i powinno byc wporzadku ! Ustaw na krotszej scianie oddalone z 30 cm od sciany bocznej i 50 od tylniej.



Kurcze! Faktycznie nie wiem skad mi sie wzielo to 12m2 icon_razz.gif - moj blad sorki! Ale z glosnikami podstawkowymi dobry pomysl dalem icon_razz.gif Chociaz jeden plus

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
odświeżam temat , a tak na marginesie dziś mnie z lekka zatkało ponieważ byłem z kumplem w media markt (dzień wcześniej w saturnie (( galeria bałtycka)) ) i w saturnie słuchałem właśnie tych jbl i grały miodnie ale na drugi dzień czyli dziś w media markt był jakiś sub jbl ok 2000ł z głośnikiem 30 cm i grał dość dziwnie..... grał tak bucząco nie wiem dlaczego.... patrzałem z tyłu i level był na pół a crossover ( chyba częstotliwosć) na 50 hz z czego nie rozumiem że pasmo subwoofera wynosi 25-150 hz icon_question.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była ustawiona częstotliwość odcięcia - czyli grał od samego dołu do tych ustawionych 50Hz.
Jeśli był źle dopasowany do reszty sprzętu (tutaj prawdopodobnie - za głośno), to nic dziwnego że grał dziwnie. Jest sztuką tak dostroić sub do kolumn, by wszystko dobrze grało...

Jeśli sub kosztował ok 2 tysiące, to był to zapewne JBL ES250 P. Poniżej link do aukcji z takim subem
http://allegro.pl/item565054538_jbl_es_250...32_2265195.html

Pozdrawiam
PS. Jeżeli masz problem z ortografią (a masz niewątpliwie! icon_eek.gif ), to pisz w Wordzie (sprawdzi Ci błędy - popraw je) i potem wklejaj na Forum. Będzie to zdecydowanie lepiej wyglądało!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

icon_mrgreen.gif hehehehe! Panowie! Mialem wlasnie odpowiedziec, ale po przeczytaniu calego tematu zapomnialem, co chcialem napisac, bo padam ze smiechu icon_razz.gif ....to naprawde trzeba przeczytac jednym tchem, heheheheh icon_mrgreen.gif Najciekawsza jest "przeplatanka" rzeczowych i konkretnych wypowiedzi (RoRo, Kibic1, audionet) z calä resztä o problemach matematyczno - jezykowych icon_mrgreen.gif , he,he,he

He,he,he....przepraszam, jesli Kogos tym urazilem. Jesli tak - zwalam to na grype (a ta, niestety - niemiecka, pewnie "dobrej jakosci" icon_wink.gif )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

icon_mrgreen.gif hehehehe! Panowie! Mialem wlasnie odpowiedziec, ale po przeczytaniu calego tematu zapomnialem, co chcialem napisac, bo padam ze smiechu icon_razz.gif ....to naprawde trzeba przeczytac jednym tchem, heheheheh icon_mrgreen.gif Najciekawsza jest "przeplatanka" rzeczowych i konkretnych wypowiedzi (RoRo, Kibic1, audionet) z calä resztä o problemach matematyczno - jezykowych icon_mrgreen.gif , he,he,he

He,he,he....przepraszam, jesli Kogos tym urazilem. Jesli tak - zwalam to na grype (a ta, niestety - niemiecka, pewnie "dobrej jakosci" icon_wink.gif )




co sugerujesz icon_twisted.gif ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...