Skocz do zawartości

Dobrej jakości wokółuszne słuchawki bt


Recommended Posts

Witajcie.Szukam bezprzewodowych wokółusznych słuchawek w cenie do 2500 zł.Pytanie tylko czy są jakiekolwiek co do moich wymagań?Po pierwsze chciałbym aby dźwięk był jak najbardziej neutralny, ale mocny i wyraźny  o bardzo dobrej separacji.Scena była maksymalna jak na zamkniętą konstrukcję. Bas mocny i szybki, ale nie podbity czy przytłaczający inne dźwięki. Bardzo ważne by takie słuchawki grały tak w trybie bt czyli miały w sobie dobrej jakości przetwornik i wzmacniacz.Gdybym chciał korzystać z kabla to bym po prostu kupił przewodowe i tyle.Co jeszcze ? Wygląd i strona użytkowa (techniczna) są ważne lecz to dźwięk jest priorytetem.Aha aptx to minimum,fajnie gdyby było aptx hd,gdyż korzystam z Tidal master, anc dobrej jakości ok,ale jeśli negatywnie wpływa na jakość to obejdzie się .    Dziękuję za pomoc i pozdrawiam forumowiczów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Z ciekawych słuchawek o konstrukcji zamkniętej mamy Audio Technica DSR9BT, które brzmią dynamicznie z dobrą podstawą basową i czystą górą. Bardziej naturalne będą Sennheiser PXC550 II, które charakteryzują się muzykalnym brzmieniem z delikatną ale szczegółową górą. Mamy w tym przypadku bardzo dobrze działający system NC, który faktycznie wycisza rewelacyjnie. Poza budżetem i konstrukcja otwarta czyli Hifiman Ananda BT. Spełniają większość Twoich oczekiwań ale przewyższają mocno zakładany budżet i są konstrukcji otwartej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie przeglądając rynek na wymienione Audio-technica i Sennheiser szczególnie zwróciłem uwagę.Gdyby ktoś z kolegów i koleżanek pokusił się o możliwość porównania  jakości grania  tych 2 modeli do jakichś dokanałówek było by super gdyż w słuchawkach tego typu mam większe doświadczenie ,a tonalnie odpowiadają mi np. te że stajni Fiio jak F9pro i Fh5,a typ grania jaki chciałbym usłyszeć to podobny do np. Fh5 połączonego z Q5s. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie tak : dsr9bt łączone bt z smartfonem grają fajnie/bardzo fajnie ,jest spora scena,dobra szczegółowość, reklamowany bas też bez przesady- nie dominuje. W sumie muszę jeszcze trochę z nimi pobyć,ale pewnie pojadą w świat zbyt bardzo przyzwyczaiłem się do Q5s z dokami i siłą rzeczy na ten czas ciężko wokółusznym bt bez kabla osiągnąć taki poziom separacji, mocy i szczegółowości.

Edytowano przez Pitb82
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeszcze nie,z pewnością będzie lepiej ale to właśnie o to chodziło by było bardzo dobrze, ale bez kabli.Sprobuję z czystej ciekawości, mam też V-moda Crossfade Wireless 2 Codex i powiem,że po bt aptx nie ma dużej różnicy pomiędzy nimi ,a Audio-technica.Troszkę 😶 pieniążków wydałem i dalej szukam.Kuszą jeszcze PXC 550 2 oraz Amirony,i PX7, ale nie wiem czy dalej kombinować? Może po prostu jak na moje wymagania ,a raczej słuch przyzwyczajony do   doków ,oraz wzmacniacza z dobrym przetwornikiem na ten czas jeszcze nie ma słuchawek które  mogły by się zbliżyć do tego poziomu?

Edytowano przez Pitb82
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw czy uda się znaleźć coś takiego. W przypadku doków zwykle potrzeba znacznie mniej mocy. W słuchawkach bezprzewodowych zazwyczaj robi się niezbyt mocne elementy odpowiedzialne własnie za wzmocnienie, bo to pochłania sporo energii i skraca czas pracy na baterii, a te nie mogą być zbyt duże. Trzeba się z tym liczyć jeśli che się mieć słuchawki na głowie i brak dodatkowych kabli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...