Skocz do zawartości

Streamer


zanick

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tak Malina 4 się grzeje. PO prostu. Trzeba tam brać pod uwagę dodatkowe chłodzenie i tyle. 

Jeśli masz dużo czasu, wybierze malinę, jeśli nie masz dużo czasu wybierz chromecasta audio.

 

Z cyklu jak bezproblemowy jest Linux w jakiejkolwiek wersji. Potrzebowałem zrobić scan bezpieczeństwa na firmowym wordpresie. VMka- > kali -> wpscan -> dupa, trzeba zupdatować. Jak zupdatować aplikację w linuxie? Zainstalować nowego linuxa... Także teges. Dopóki malina z linuxem działa jest super, ale jak przestanie... ło matko bosko. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Bahzell napisał:

Tak Malina 4 się grzeje. PO prostu. Trzeba tam brać pod uwagę dodatkowe chłodzenie i tyle. 

Jeśli masz dużo czasu, wybierze malinę, jeśli nie masz dużo czasu wybierz chromecasta audio.

 

Z cyklu jak bezproblemowy jest Linux w jakiejkolwiek wersji. Potrzebowałem zrobić scan bezpieczeństwa na firmowym wordpresie. VMka- > kali -> wpscan -> dupa, trzeba zupdatować. Jak zupdatować aplikację w linuxie? Zainstalować nowego linuxa... Także teges. Dopóki malina z linuxem działa jest super, ale jak przestanie... ło matko bosko. 

No wlasnie chole..a mnie bierze jak cos zaczyna szwankowac i to w momencie kiedy akurat chce sobie porelaxowac sie na odsluchu. Efekt taki ze jak juz załapie z wielka łaską, to jestem juz tak wkur...y ze nie moge oddluchiwac bo wkur... nievpozwala. Dlatego nienawidze elementow toru audio ktore robia takie niespodzianki. I tym oto sposobem nie odpalalem maliny od 2 miesiecy!

16 minut temu, mkk napisał:

Z paru źródeł czytałem że 4 się grzeje. 

 

Na mojej jest aluminiowy radiator zamontowany a temp przekraczala nawet 70⁰C dopiero zmiana softu na diet. Pozwolila zejsc do 52⁰C

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam korzystam z maliny i uważam że to dobra alternatywa. Plusem jest to że nigdy nie przestanie być aktualizowana. A taki odtwarzacz raczej tak. Kwestia czasu.

Ten Triangle jest bliźniaczo podobny do iEAST M30 Pro. Czy to nie jest jakiś klon?

iEAST byłby propozycją u mnie  jako numer dwa. A Realnie co Ci się nie podoba w WXAD10?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą maliną i aktualizowaniem bym nie rzucał tak odważnie. Linus ostatnio narzekał, że nie ma komu rozwijać linuxa, i że muszą odpuszczać niektóre funkcjonalności. Powód trywialny: starzy kontrybutorzy się wykruszają, a młodzi nic nie potrafią. 
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

No wlasnie chole..a mnie bierze jak cos zaczyna szwankowac i to w momencie kiedy akurat chce sobie porelaxowac sie na odsluchu. Efekt taki ze jak juz załapie z wielka łaską, to jestem juz tak wkur...y ze nie moge oddluchiwac bo wkur... nievpozwala. Dlatego nienawidze elementow toru audio ktore robia takie niespodzianki. I tym oto sposobem nie odpalalem maliny od 2 miesiecy

na nerwy, to jest choćby nerwosol...

a tak na prawdę, to jak pierwszy raz instalowałem malinę, to rzeczywiście nie było łatwo, ale tylko dlatego, że uparłem się skonfigurować ją z laptopa...

myślałem, że skoro już wydałem 550 zł za hardware to zrobię to za darmo,

teraz wiem, że lepiej zapłacić 10 ojro za apkę na telefon np. volumio i nie będzie z tym żadnego problemu

wybierając malinę trzeba sobie uzmysłowić, że co jakieś 3-4 miesiące należy zaktualizować  system, w moim przypadku zauważyłem, że właśnie co taki mniej więcej okres volumio ma problemy z uruchomieniem, po aktualizacji wszystko przechodzi

nie taki diabeł straszny, a dźwięk dla mnie lepszy niż z wcześniej testowanego cxn, ale jak ktoś lubi ładnie wyglądające pudełko z wyświetlaczem to cóż począć?

moje przygody z maliną w wątku...

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nerwosol albo melisa :P

jesli o mnie chodzi to nie musi byc ladne pudełko tylko ma to dzialac bezawaryjnie! Malina sluzyla mi przedewszystkim do hiresow plus dac na usb, ale po czasie widze ze lepoej jednak wrocic do starego laptopa plus to usb-dac. Przynajmniej nie bylo takich problemow a wyglad laptopa mimo ze odstrasza bo stary klamot to przymknac oko mozna na ten dyskomfort

a przygody z malina poczytam z checia...
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, rms.pl napisał:

Ustawienie softu 10 min? Nie zgadzam się. Jestem z branży, mam pojęcie o IT  i dokładne zapoznanie się z Volumio. 

To ja bym się jednak trochę wstydził na Twoim miejscu pisać publicznie, że masz z tym problemy, na dodatek będąc z branży (no chyba, że tak naprawdę chodzi zupełnie o coś innego). W moim przypadku jest dokładnie tak, jak opisał proces @tomek4446, a nawet prościej, bo łączę Malinę po USB i wszystko działa, nic nie trzeba kombinować. Odkąd wprowadzone zostały obrazy systemów do zgrania na kartę pamięci proces instalacji został uproszczony do minimum. Dzięki temu taka Malina jest od razu skonfigurowana do pracy i podłączenia i oferuje nie mniej niż urządzenia dedykowane kosztujące jej wielokrotność. Jeśli chodzi o stabilność pracy uważam, że jest doskonała - w moim przypadku używam oprogramowania Moode.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak Ci to działa? Ja po kilku godzinach walki z NASem zrobionym pod Windowsem się poddałem. Volumio uparcie je pokazuje jako playlisty. Nie mam tego problemu z jakimkolwiek streamerem komercyjnym. Każdy rozpoznaje pliki prawidłowo, kataloguje i śmiga. Także odpowiadając na Twoje pytanie - nie mam się czego wstydzić i mam porównanie, które jasno wskazuje, że w określonych sytuacjach gotowe streamery radzą sobie lepiej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to jednak w tych sprawach to dinozaur jestem :D

lekko nie kumam o czym piszecie. Jakie NAS, czy tez jakies "obrazy systemow". Czas najwyzszy sie doedukowac heh 😅 no ale nie wszyscy musza byc we wszystkim ogarnieci
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rms.pl napisał:

I jak Ci to działa? Ja po kilku godzinach walki z NASem zrobionym pod Windowsem się poddałem. Volumio uparcie je pokazuje jako playlisty. Nie mam tego problemu z jakimkolwiek streamerem komercyjnym. Każdy rozpoznaje pliki prawidłowo, kataloguje i śmiga. Także odpowiadając na Twoje pytanie - nie mam się czego wstydzić i mam porównanie, które jasno wskazuje, że w określonych sytuacjach gotowe streamery radzą sobie lepiej. 

Piszemy tutaj w odpowiedzi na pytanie o streamer do kilkuset złotych - w takiej cenie Malina nie ma konkurencji - koniec, kropka. Sam posiadam też Cocktail Audio X45, ale to zupełnie inna półka cenowa, chwalę również sobie Chromecast Audio, on króluje w superbudżetowych rozwiązaniach. Jedna jest cecha wspólna tych urządzeń, jeśli użyjemy je zestawiając połączenie po cyfrze, to różnice będą na granicy percepcji.

Co do Twojego pytania - jeden szczegół, gdybyś czytał dokładnie - nie używam Volumio.

Edytowano przez grzegorz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,tez wlasnie planuje zakup malinki tylko nie wiem jeszcze w jakiej konfiguracji,mysle o pi4+digione,po coax,lub usbbridge signature po usb,obecnie posiadam chromecasta audio +cxa80,moze cos doradzicie?
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką wersje malinki bys radził,pi4/2g,czy inną,siec mam po wifi niestety na razie,hmm po usb bedzie lepiej,ja myslalem ze coax jest lepszy do dzwieku a usb,to raczej komp,ale skoro sprawdzales to zdaje sie na kompetencje twoje i zaryzykuje i kupie
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem przez Malinę USB na Gato Audio 250S - było rewelacyjnie. Obecnie mam co innego, ale bardzo dobrze wspominam to połączenie. To było Pi4 z 4GB, ale 2GB powinno wystarczyć w zupełności, dodam tylko, że miałem ją połączoną z siecią kablem, z połączeniem bezprzewodowym nie mam żadnych doświadczeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zbynio jeżeli będziesz używał samej maliny po USB to weź 4 z 2 GB ram i chłodzeniem. Jeżeli z nakładką to weź 3. Jako system ja np polecam Volumio. Działa Spotify connect, Tidal po mconnect ( a w płatnej wersji natywnie), czyta pendrive, zasoby sieciowe, możesz przesyłać z kompa itd. Ja kupiłem większą kartę pamięci i oprócz systemu mam tam wrzucone 40gb muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi z tym grzaniem ? Mam dwie maliny obydwie gdy grają są ciepłe , jedna zamknięta w szczelnej obudowie / na zdjęciu z lewej / , i co z tego ? W obydwu mam po trzy radiatory. Grzanie malin to nic w porównaniu z ciepłem jakie wydzielało się przy pracy pre C-70 i też nic się nie działo. A o grzaniu trochę wiem , bo moje lampowe monobloki .......  o , to , to jest grzanie :) 

Jedna z nakładką Allo Boss DAC  / RCA / z Volumio na bazie Pi4 i druga z Allo DigiOne 1.2 z BNC oraz coaxial póki co podłączona pod amp.KD po HDMI / OSMC/ na bazie Pi3.

Jak dla mnie w tych pieniądzach to mistrzostwo świata , polecam dodanie zasilacza liniowego , w moim przypadku to zasilacz Tomanka ,ale są też inne na rynku. O instalacji już pisałem , nie trzeba naprawdę kończyć informatyki by wgrać na kartę obraz ze strony internetowej.

Maliny mam po kablu / internet / , w ogóle uważam , że kabel to kabel :) Ale sprawdzałem , też po WI-FI w czasie remontu chałupy i nic nie cięło .

Ogólnie polecam. 

IMG_1226.JPG

IMG_0936.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Mam dwie maliny obydwie gdy grają są ciepłe , jedna zamknięta w szczelnej obudowie

Zaczyna mnie koszmarnie wk...ć (*)  Audirvana i MAC

Przymierzam się do zmiany - założe osobny temat - odpiszesz w nim?
 

Edytowano przez RoRo
(*) usunąłem wulgaryzm
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz S. napisał:

@zbynio jeżeli będziesz używał samej maliny po USB to weź 4 z 2 GB ram i chłodzeniem. Jeżeli z nakładką to weź 3. Jako system ja np polecam Volumio. Działa Spotify connect, Tidal po mconnect ( a w płatnej wersji natywnie), czyta pendrive, zasoby sieciowe, możesz przesyłać z kompa itd. Ja kupiłem większą kartę pamięci i oprócz systemu mam tam wrzucone 40gb muzyki.

w sumie sama malinka pi4 to cena chromecasta audio ktorego wlasnie mam,czy roznica w jakosci i barwie dzwieku bedzie zauwazalna?,jednak nakladka w przyszlosci moze sie pojawic nad pi,a do nakladki z kolei polecacie pi3,czytalem ze pi4 ma poprawione wifi,wzgledem pi3,wiec wolalbym pi4+w przyszlosci nakladka,czy to dobre rozwiazanie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fafniak napisał:

Zaczyna mnie koszmarnie wk...ć (*)  Audirvana i MAC
 

Fafniak - zapanuj nad swoim słownictwem i używaniem na Forum AUDIO wulgaryzmów.
Zrobiłem skróconą i bardziej cywilizowaną wersję wyrazu którego użyłeś...
 

Do kilku Kolegów udzielających się w tym wątku - proszę nie cytujcie całych wypowiedzi poprzednika!

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...