Skocz do zawartości

Streamer


zanick

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Odtwarzacze strumieniowe w tej cenie to zawsze jakiś kompromis. Malina jest spoko, ale ma swoje ograniczenia i wymaga dużych nakładów czasu, uwagi, czytania, użerania się. Jeśli chcesz gotowca to mogę taki polecić

https://sklep.rms.pl/triangle-aio-c-aioc-odtwarzacz-strumieniowy-sieciowy-plikow-audio-z-dlna-wi-fi-multiroom 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, rms.pl napisał:

Malina jest spoko, ale ma swoje ograniczenia i wymaga dużych nakładów czasu, uwagi, czytania, użerania się. Jeśli chcesz gotowca to mogę taki polecić

Czyli tak :

- złożenie to pół godziny razem z obudową.

- wgranie na kartę softu / np. Volumio , czy Moode / - 15-20 min.

- ustawienie softu - 10 min.

W/w czynności jednorazowe.

- włączenie Maliny ok. 5 sek.

Coś pominąłem ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie softu 10 min? Nie zgadzam się. Jestem z branży, mam pojęcie o IT  i dokładne zapoznanie się z Volumio (i zdecydowanie że to właśnie dobry pomysł), dobranie komputera, obudowy, nakładki zajęło mi 2-3 tygodnie.  Potem instalacja, rozeznanie się w opcjach, doczytanie o szczegółach kolejne kilka godzin. Spróbuj ustawić pobieranie plików serwera z muzyką, jeśli nie miałeś nic wspólnego z IT do tej pory. Już o poprawnym indeksowaniu plików na NAS nie wspomnę, bo Volumio po prostu sobie z tym nie radzi. Albo co zrobić, gdy coś nie chce uparcie działać bo trzeba zmienic jakąś duperele w sieci, w routerze itd. U mnie np moode na PI4 nie działał i koniec. Nikt nie wiedział dlaczego. Wymieniłem na PI3 i śmigał ale jak przyszło mi do ustawiania to dałem sobie spokój na rzecz volumio. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem z branży , wielokrotnie wstawiałem na tym forum linki do kompletnych zestawów z nakładkami , obudowami , kablami i kartami pamięci , informacji w sieci jest mnóstwo . A co tak długo trwa w ustawieniu volumio ?

7 minut temu, rms.pl napisał:

Jestem z branży, mam pojęcie o IT

 

7 minut temu, rms.pl napisał:

dobranie komputera, obudowy, nakładki zajęło mi 2-3 tygodnie.

Nie chwaliłbym się tak bardzo tą branżą w zestawieniu z 2-3 tygodnie. Ja nie jestem z branży i skompletowałem łącznie sześć malin , skompletowanie pierwszej, to otwarcie strony Botland i dwadzieścia minut. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie? Zaczynałem jako laik, to było moje pierwsze podejście, nie miałem żadnej styczności z tematem. Potrzebowałem czasu i namysłu - czego potrzebuje, z jakim oprogramowaniem itd. Patrzysz z perspektywy kogoś kto składa seryjnie zestawy, a nie kogoś, kto musi się podjąć tego pierwszy raz i włożyc dużo trudu w podjęcie prawidłowych decyzji, które dla niego będą najlepsze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam malinke 4 i grzeje sie a kolega informatyk wgral mi (tzn. Na karte druga by miec oba), soft "diietetyczny" wiec juz odciazony sie nie grzeje ale za to wiesza!!!!

Obecnie dla mnie malina to dziadostwo. Nie lubie niepotrzebnych problemow....

Spodobala mi sie opcja @rms.pl. Moglbys cos wiecej skrobnac????

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, rms.pl napisał:

Prosty streamer oparty o qualcomm allplay. Ma spotify, tidala, radio internetowe i swoją apkę. Funkcjonalnie spełnia swoje zadanie, jak to mówią w jakimś programie motoryzacyjnym "jeździ, skręca, hamuje". Dźwiękowo tyłka nie urwie, to tanie urządzenie i cudów nie będzie.  

No a wlasnie w porownaniu do takiego chromcasta? Dzwiekowo to samo....?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mkk napisał:

 

https://www.allo.com/sparky-eu/digione-player.html , wysyłka z Europy. Dostajesz gotowy zestaw , z kartą , systemem. Wpisujesz tylko dane do sieci i logowania , mapujesz dysk siecowy ( jak potrzeba ) . Generalnie easy :D

Moja rpi4 grzałką była. Czy to przypadlosc tego modelu bo z rpi3 tego niebylo napewno, czy tez to tylko moj model ferelny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...