Skocz do zawartości

Potencjalne problemy ze słuchawkami


Recommended Posts

Niedawno zakupiłem słuchawki TRN T200, i mimo, że jakość dźwięku jest naprawdę dobra, to mam pewne problemy. Nie wiem jednak, czy są to problemy stricte z moimi słuchawkami, czy z tym modelem, czy też może ze słuchawkami bezprzewodowymi ogólnie, szczególnie, że nigdy wcześniej nie posiadałem żadnych słuchawek bluetooth.

Po pierwsze, słuchawki czasami przerwyają dźwięk w jednej słuchawce na sekundę. Dzieje się tak niezależnie od tego, czy mam telefon w ręce, czy też nie. Czy to coś zwyczajnego dla bezprzewodowych słuchawek?

Po drugie, słuchawki czasami wydają dziwny, cichy i piskliwy dźwięk, lub cicho bzyczą. Czy jest to normalne?

Po trzecie, słuchawkom towarzyszy ledwie słyszalny biały szum w tle, chociaż czytając ich recenzję napotkałem podobny problem u innych, więc może to dla nich normalne.

Edytowano przez aallfik11
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem, żeby przychodziły jakieś powiadomienia, ale sporej części z nich nie widzę, dopóki nie wejdę w pasek powiadomień, więc może to i to. Nie próbowałem z innym telefonem, sprawdze i zedytuję, bo możliwym jest, że to faktycznie wina mojego telefonu, jako że bawiłem się kiedyś różnymi dodatkami audio w stylu ainur sauron czy viper4android (chociaż to drugie wyłączyłem)

EDIT: Po sprawdzeniu z innym telefonem, dziwaczne dźwięki są takie same, najbliższe porównanie jakie potrafiłbym zrobić to dźwięk podobny do pisku silnika odrzutowego, tyle że cichszy od szeptu, ewentualnie jakaś tablica z wieloma kontrolkami w jakimś filmie sci-fi. Może wynika to z tego, że mam wrażliwe uszy? Szłyszałem kiedyś odstraszacz na myszy, mimo, że nikt inny w pokoju nic nie słyszał

Edytowano przez aallfik11
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest to, że dźwięk przerywa w jednej słuchawce, jeśli gubiłyby sygnał to dźwięk zanikały w obu kanałach. Jeśli chodzi o pisk czy szum to niestety jest to cecha niektórych słuchawek bluetooth i mnie także to irytuje ( ponoć wraz z upływem lat nasz słuch staję się mniej wrażliwy na takie piski ale w chwili obecnej nawet drukarka mnie denerwuje). Pytanie jakie słuchawki posiadasz? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze wiedzieć, bałem się, że moje są zepsute. Te dziwne dźwięki o których mówiłem występują tylko po zakończeniu/zapauzowaniu odtwarzania, ale kiedy słuchawka ciągle jest gotowa do gry (słychać drobny szum), ale jeśli się puści coś z powrotem to wszelkie piski itp. ustają 
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tych konkretnych słuchawek. Jednak nie świadczy to dobrze o nich. Gdy jest cicho przez chwile słychać szumy generowane przez elektronikę. Również wtedy słychać wyraźnie szumy z tła nagrania. Przetwornik armaturowy może sprawiać że w górnym skraju pasmo jest wyraźnie głośniejsze. To uwypukla takie niepożądane szumy i piski. Po chwili cisza powinna zapadać całkowita, gdy urządzenie przechodzi w stan czuwania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...