Skocz do zawartości

Kino domowe


gregor23

Recommended Posts

Witam,

Okazuje się, ze im więcej czytam i przeszukuje internet to mniej wiem i mam coraz większe wątpliwości który opcje wybrać.

Poszukuję kina domowego do salonu o powierzchni około 22m2, budżet na chwile obecna to okolice 3k, z opcja dołożenia w okolicach końca roku 1-1,5k. Na chwile obecną korzystam z prawie 20 letniego zestawu Technics. Głośnik centralny stoi na środkowej szafce nad którą wisi na obracanym uchwycie Samsung 55 cali 4k. Po obu bokach pomiędzy witrynami stoją głośniki frontowe, natomiast na witrynach na górze głośniki surround.

Aktualnie rozważam kilka opcji:

1. Zostawienie obecnego układu głośników i kupienie amplitunera + zestawu 5.0 a w późniejszym czasie dokupienie subwoofera.

2. Zostawienie z obecnego zestawu umiejscowienia głośnika centralnego i frontowych, oraz przeciągniecie kabli, niestety po podłodze na drugą stronę pokoju i w rogach umieszczenie głośników tylnych, teraz 5.0 a później dokupienie subwoofera.

3. Układ jak w opcji nr 2, tylko głośniki tylne bezprzewodowe, dzięki czemu uniknę ciągnięcia około 20m kabla.

Na chwilę obecną najbliżej mi opcji nr 2 i zestawu jak poniżej:

DENON AVR-X1600H  + TAGA HARMONY TAV-606 v3

 

Z góry dziękuje za uwagi i podpowiedzi innych rozwiązań.

 

mieszkanie-Model.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja dopisze pkt 4. Cały budżet przeznacz na 2.0 i będziesz miał zdecydowanie więcej radości z efektu końcowego.

Surroundy z przodu to jakieś nieporozumienie. Pomysł surroundów bezprzewodowych mocno ograniczają Cię w wyborze modeli, a zjedzą Ci ponad połowe budżetu - a gdzie reszta?!

Nawet rezygnując z bezprzewodowych surroundów, 3k na najbardziej podstawowy zestaw kina, to za mało. I tego powinieneś się dowiedzieć, poświęcając góra 1-2 godziny na przewertowanie kilku stron tego forum. A Ty przekopałeś internet i masz wątpliwości ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja nr 1 była jedynym wyborem po przeprowadzce, około 2 lata temu, z racji innych priorytetów wymiana została odłożona w czasie do teraz. Realnie budżet to 5k, tylko rozłożony na dwie transze teraz 3,5k i za 4,5 miesięcy 1,5k, dlatego najbliżej mi na tą chwilę do 5.0 teraz i dokupienie później subwoofera. Opcja nr 3 pewnie wiązałaby się z wydatkiem 3,5k+1,5k+1,5k

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest zakup amplitunera + kolumn frontowych. W późniejszym etapie możesz dokupić resztę elementów. Rozwiązaniem może być Denon 1600h + Pylon Audio Pearl 25 + center + sat jeśli lubisz przestrzenne i dynamiczne brzmienie. Alternatywą może się okazać Yamaha RXV 485 + Indiana Line Nota 550 set jeśli chciałbyś postawić na łagodniejszą górę pasma. Subwoofer w kinie domowym prędzej czy później musi się znaleźć ale jest to opcja na przyszłość tak jak wspomniałeś. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najlepsza jest opcja 4, teraz 2.0, docelowo upgrade do 5.1.

Wolałbym mieć wszystkie głośniki jednego producenta, i niestety nie mogę wybrać ich z różnych względów w kolorze czarnym, dlatego już teraz muszę podjąć decyzję co wybrać. Realnie jest teraz zmieścić się w okolicach 3,5k z amplitunerem + 2.0, później w 1,5k z central + surround + subwooferem?

Jest sens wejść w wyższe modele amplitunerów np Denon 2500, Yamaha RXV 585, kosztem redukcji budżetu na głośnikach?

Gdzie będzie najlepsze miejsce dla subwoofera, z przodu w okolicach głośników centralnych, czy może dobrym rozwiązaniem będzie lewy dolnym róg pokoju? od razu przeprowadziłbym kabel dla niego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Głośnik chyba wybrane, padło na TAGA HARMONY TAV 606v3 5.0 set, znalazłem je w cenie 1,1k pln, chyba nic lepszego w tej cenie, lub tych głośników taniej nie znajdę. Jeśli się mylę proszę o informację.

Do frontów oraz central będę potrzebował po około 3m kabla, 2,5mm wystarczy? do tylnych około 12m i 8m, taki sam kabel 2,5mm wystarczy przy takiej odległości?

Któryś z poniższych, może coś innego? oba przy 30m i przekroju 2,5mm  wyjdą w podobnej kwocie około 250pln

Oehlbach 108

Melodika BWC2150

Kwestia amplitunera pozostaje jeszcze otwarta

Denon AVR-X2600H znalazłem za 2,5k co oznacza przekroczenie budżetu o jakieś 850pln

Denon AVR-X1600H znalazłem za 1,8k budżet przekraczam o 150pln.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź 2,5mm do wszystkich. Polski tani kabel i już.

12 godzin temu, gregor23 napisał:

Oehlbach 108

ten

12 godzin temu, gregor23 napisał:

Denon AVR-X1600H znalazłem za 1,8k budżet przekraczam o 150pln.

No to ten. Mimo że X2600 jest lepszy.

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/amplituner-onkyo-tx-nr686-czarny?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_content=nonpaid

w cenie Denona masz lepsze Onkyo

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...