Skocz do zawartości

Malina 2020 - przesiadka z audirvany i maczka


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 144
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

W tej sytuacji potrzebujesz programu który sformatuje go do Fat32 a nie exFAT. exFAT to też dość unikalny system plików.

W zasadzie FAT32 ogranicza wielkość dysku jaki może mieć jedna partycja. Dyski sformatowane do FAT mają jeszcze ograniczenie wielkości plików. Dlatego nie wejdą na niego potem bardzo duże pliki ( np. filmy zapisane na dyskach NTFS ). Przy plikach audio nie powinno to stwarzać problemów.

https://www.download.net.pl/jak-sformatowac-dysk-lub-pendrive-wiekszy-niz-32gb-na-fat32/n/10102/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Fafniak napisał:

Dzięki temu mogłem na spokojnie ocenić czy malina jest warta zachodu czy nie i czy zasilacz "coś wnosi" ;)

Skoro go sobie zostawiłeś to chyba coś wnosi. Na pewno w sferze psychiki wnosi spokój dzięki, któremu słucha się muzyki przyjemniej. 

Sam używam zasilania liniowego do Allo Sparky i Chromecasta ale wsłuchując się w detale nie słyszę zmian w stosunku do zasilaczy smps. Może nie wiem na co zwracać uwagę słuchając, a może to kolejny audiofilski mit. 

Z drugiej strony zasilacze smps są coraz lepsze i mniej sieją nie mając wad zasilaczy liniowych, które w domenie pól magnetycznych tworzą masę problemów. Przykładem jest wzmacniacz Benchmark AHB2, w którym zasilacz smps pozwolił osiągnąć rewelacyjne wyniki w zakresie redukcji szumów. 

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie.

Jak miałem twoją malinę z zasilaczem oryginalnym, to po zmianie na zasilacz "liniowy" miałem wrażenie że jest lepiej ale nie dałbym głowy.

W przypadku wersji 4 którą mam obecnie różnica pomiędzy zasilaczem :

https://botland.com.pl/pl/zasilacze-dogniazdkowe/4235-zasilacz-extreme-2x-usb-5v-31a-5901445616069.html?search_query=zasilacz+extreme+2x&results=26

a tym nostromo jest dla mnie żaden.

Ale nostromo ma przełącznik i daje ten "luxus" wrażenia że mam coś lepszego ;)

 

Co do nakładki allo digione 1.2

Przy graniu przez USB jako odbiornik mam podłączony konwerter USB/COAX firmy nostromo.

Ten zestaw prawie niczym nie różni się od sygnału wychodzącego po COAX z allo digione

Natomiast wyjście BNC podpięte Poprzez COAX do nostromo wolf2 - jest precyzyjniej. Wadą jest to że na BNC znacznie częściej występują śmieci cyfrowe przy włączaniu pierwszego utworu.

 

 

Natomiast śmieszna historia była gdy starałem usłyszeć różnice przy graniu USB/COAX. Po USB słyszałem na niektórych utworach takie jakby "piszczenie" podobne trochę/częściowo do przejazdu po strunie. Pomyślałem - cholera faktycznie ! są straszne dziwne zakłócenia na tym USB. Jestem pewny ze na nagraniu tego nie ma!!!!

Następnego dnia kolejny raz rzogryzając te zakłócenia stanąłem tuz przy oknie i zobaczyłem jak facet opuszcza taki ośledlowy szlaban. I co do moich uszu dobiegło? Owo dziwne ciche popiskiwanie 🤣🤣🤣

 

To pisałem w dużym skrócie - bo dochodzenie trwało znaaacznie dłuzej :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Fafniak napisał:

bo dochodzenie trwało znaaacznie dłuzej :D

U mnie w odległości jakiś 600m budują dom, i tez słucham takie coś rytmicznego nawet pasujące do rytmu muzy ale wcześniej nie słyszałem. Mówię no, rozwija mi się słuch 🤣 coraz to więcej słyszę tych smaczków - w tym momencie żona zamyka okno i mówi włącz klimatyzacje bo gorąco... no i czar prysł 🤣🤣 jakaś betoniarka, czy coś nie wiem musze się tam przespacerować.

A ja się cały czas zastanawiam nad tą Francuską nakładką na malinę. Malinę mam III kupioną z rok temu i może coś pokombinuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie szukam czegoś aby ominąć D/A w Node2i nie żeby mi coś w dźwięku przeszkadzało tylko w tych pomiarach ten Node nie rozwala i chciałbym się przekonać czy usłyszę jak wstawię lepszy. Nad tym małym Chordem tez myślałem. Chciałem żeby mój syn sobie go kupił do DT1770 ale odsłuchał i pewnie z wyglądu FiiO K5 padło 🤣 I tak cały czas myślę, a wydawać dużo nie chce bo to sprzęt w sypialni tylko, w salonie Cytusy 🙂

A tak wszystko wokol Maliny, bo w zeszłym roku automatyzowanym sobie pare rzeczy w serwerowni i pierwszy pomysł to była Malina. I jedna się ostała 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2020 o 17:00, Fafniak napisał:

Co do nakładki allo digione 1.2

Przy graniu przez USB jako odbiornik mam podłączony konwerter USB/COAX firmy nostromo.

Ten zestaw prawie niczym nie różni się od sygnału wychodzącego po COAX z allo digione

1. Tak dla upewnienia się, czy dobrze zrozumiałem. Odsłuch przez USB względem nakładki za ponad 4 stówy "prawie niczym" nie różni się. Czyli warto te 4 stówy zostawić sobie w kieszeni, tak? Niech sobie żona kupi nowego mopa, patelnię, korki do uszu i co tam jeszcze chce za tę kasę.

Nie masz wrażenia, że po USB jest troszkę jaśniej tudzież ostrzej? Ja akurat testuję stare Pi 2 po USB (nie mam nakładki tylko gołą malinę) i mam wrażenie pewnej ostrości, którą łatwo pomylić z detalicznością.

2. Cofając się w czasie do poprzednich wpisów, zasilacz liniowy względem "ładowarki od telefonu" poza higieną psychiczną nie wniósł istotnych różnic, opadu szczęki, audio-orgazmu? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Wito76 napisał:

Odsłuch przez USB względem nakładki za ponad 4 stówy "prawie niczym" nie różni się. Czyli warto te 4 stówy zostawić sobie w kieszeni, tak? Niech sobie żona kupi nowego mopa, patelnię, korki do uszu i co tam jeszcze chce za tę kasę.

W moim przypadku te różnice są tak delikatne że naprawdę zastanawiam się czy warto kupować tę nakładkę. ALE ! to jest dla wyjścia coax. W przypadku wyjścia BNC jest jakby precyzyjniej.

Co do zasilacza to przy pi3 miałem wrażenie że coś wnosi ale przy pi4 nic kompletnie nie zauważyłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję i zasugerowałeś mi kolejne pytania.
1. Skoro używałeś pi3 i pi4, widzisz jakieś istotne różnice w brzmieniu po usb na gołej malinie? Niektórzy twierdzą że pi4 jest poprawiona i lepsza w tej kwestii.
2. Tak zwane wolne pytanie : czy w ogóle widzisz poprawę z zastosowania maliny względem poprzedniego sposobu transportu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Wito76 napisał:

Cofając się w czasie do poprzednich wpisów, zasilacz liniowy względem "ładowarki od telefonu" poza higieną psychiczną nie wniósł istotnych różnic, opadu szczęki, audio-orgazmu? 

Podobno zasilacz standartowy dodawany do rp4 jest podobno bardzo dobrej jakosci. Mam na mysli tan z pstryczkiem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Wito76 napisał:

Który to z pstryczkiem bo nie mogę namierzyć?
 

Ten z pstryczkiem czyli....

20200816_162326.jpg

Jak widac jest to wersja uk...

36 minut temu, Wito76 napisał:

Grzeje ci się jeszcze pi4? Kojarzę że kiedyś skarżyłeś się.

Tak to prawda, masz dobra pamięć. Problem wyeliminowany. Kolega ktory wgrywal mi diet oprogramowanie usowal niepotrzebne rzeczy i chyba przypadkowo usunął cos co jest niezbedne do prawidlowego dzialania. Teeaz od nowa mam wgrane. Nadal temp. Dochodzi do ok 70⁰C ale juz sie nie wiesza wiec tak gram i jest miodnie :) nawet nie wnikam czy to diet czy standart bo nie ma wogole na ekranie syandartowego menu ani z diet tylko czarne tło do wpisania password i od razu przechodzi na volumio. Bo tylko do odtwarzania hi-res potrzebuje maline czyli pliki do 384kHz/32bit. I wszystko dziala jak nalezy. Pozdr

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Wito76 napisał:

Przypomnij, z którą nakładką jest u ciebie miodnie?

Nie mam nakładki. Ale za to po usb podpiety DAC - M2Tech.

Ps: cena tego dac-a wychodzi troche drozej niz nakladki czyli w zaleznosci od sklepu od £160 do £360 na ebay

Ciekawa stronka o zasilaniu rpi4:

https://www.scorpia.co.uk/2019/06/28/pi4-not-working-with-some-chargers-or-why-you-need-two-cc-resistors/

Screenshot_20200816-165532_Chrome.jpg

Moja to właśnie model B

20200816_165545.jpg

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...