Skocz do zawartości

Malina 2020 - przesiadka z audirvany i maczka


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 144
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ok. Kiedyś też musiałem wpisać kilka razy hasło po wyłączeniu z prądu , obecnie od dwóch lat nieraz kilka razy dziennie ją włączam i wyłączam i niczego nie wpisuję. Samo przeszło nic nie robiłem , wyłączam z prądu bez zamknięcia systemu w aplikacji , nie poddawaj się. . Radio Paradise to flack , muza bardzo różnorodna , również polecam. Po wpięciu pendrive lub dysku czyta pliki bez problemu przez volumio. Obecnie słucham radia Nowy  Świat za pośrednictwem maliny z laptopa / aplikacja Open Fm + Tune Blade / muszę przyznać , że niezła jakość jak na radio internetowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba w ogóle "twoja" stara malinka - strasznie chciałem zobaczyć "z czym to się je" zanim wywalę kolejną kasę na kolejny gadżet

4 minuty temu, tomek4446 napisał:

Obecnie słucham radia Nowy  Świat za pośrednictwem maliny z laptopa

ja tych ludzi znam troszkę bardziej "od kuchni" i nie specjalnie mnie to "grzeje" ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Fafniak napisał:

kabel jest wetkniety i mryga dioda - więc chyba "po kablu"

Napisz jak subiektywne wrażenia dotyczące zasilania liniowego vs ładowarka smps w zakresie SQ. Niektórzy słyszą znaczna poprawę. Ja mam mieszane uczucia 😉

3 minuty temu, tomek4446 napisał:

Ciesze się , że jest w obiegu / malina/ :) O to chodziło. 

Jeszcze jej mu nie dałem. Na razie pożyczyłem ale jak się zdecyduje na taką formę transportu to chyba mu ją podaruję... no warunek, że się nie rozmyśli z zasilacza hehe 😉

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Fafniak napisał:

ja tych ludzi znam troszkę bardziej "od kuchni" i nie specjalnie mnie to "grzeje"

Fakt , nie znam układów w starej Trójce , parę razy miałem spotkanie z Niedźwieckim, ale to były jeszcze czasy komuny , dowcipy Mana mnie nie bawiły i nie bawią . Nie oceniam jednak ludzi , oceniam to co robią i co nadają . A więc , różnorodność muzyki , ciekawostki ze świata muzyków opowiadane przez ludzi którzy mieli z nimi bezpośredni kontakt / Raczek o Morricone / , promocja książek , krótkie wiadomości i brak powtarzolności tych samych utworów kilkadziesiąt razy dziennie.

5 minut temu, Fafniak napisał:

Szkoda ze nie ma tego allo digi one

Jak dasz radę wytrzymać dwa tygodnie to Ci podeślę na testy tą Allo Digi One :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Nie oceniam jednak ludzi , oceniam to co robią i co nadają .

Od strony profesjonalizmu antenowego, nie mam nic do zarzucenia.

Ale to @MariuszZ musiałby zgodzić się na przetrzymanie malinki.

Ja jestem chętny bo strasznie nie lubię wywalać kasy w błoto. (tak jak mi się udało w przypadku programu sterującego Audirvana na Androida) niby 10 ojro ale wkurza strasznie że nei działa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Fafniak napisał:

Ale to @MariuszZ musiałby zgodzić się na przetrzymanie malinki.

Zgadzam się. Sam używam Allo Sparky z USBridge i jest to pokłosie Tomka prezentu 😉 Tobie życzę żebyś szybko odnalazł "ścieżkę" jak transportować czy strimować muzykę ale to dobry kierunek jest. Nawet na Malinie hehe 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Fafniak napisał:

Gdybym rozmyślił się to chyba nie będzie problemu ze... 

 Nie. Spokojnie. Jak napisałem. Sprawdź czy Ci się przyda. Jak nie to daj znać jak ustaliliśmy w przyszłym tygodniu. Nie nada się to odeślij. Posłuchaj, oceń, obadaj co i jak. Konto podam jak będziesz miał pewność 😉 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale będziesz czekał do sierpnia? :

14 godzin temu, tomek4446 napisał:

Jak dasz radę wytrzymać dwa tygodnie to Ci podeślę na testy tą Allo Digi One

Bo z tego co wychodzi to 2 tygodnie dodatkowo :)

@MariuszZ

Lepiej podpowiedz skąd wziąć kabelek 1m/1,5m który z jednej strony ma ten wtyk od nostromo a z drugiej USB-C -nie mogę znaleźć nic takiego

ahhh

płytka z maliną przychodzi bez radiatorów?

potrzebne są te radiatory i czy mają sens jeżeli nad tą "płytą główną" będzie allo digi one ?

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Fafniak napisał:

Lepiej podpowiedz skąd wziąć kabelek 1m/1,5m który z jednej strony ma ten wtyk od nostromo a z drugiej USB-C -nie mogę znaleźć nic takiego

Od Nostromo? Zapytaj

Ja RPi4 nie miałem i nie mam pojęcia jak to się grzeje. Piszą, że mocno więc trzeba się zatroszczyć o odprowadzanie ciepła. W allo radiatorem czipów jest część obudowy. Poszperaj w sieci. Może coś takiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam po cholerę mi wersja 4? Czy przy odtwarzaniu audio wnosi cokolwiek ? Jakieś dodatkowe "nowe" funkcjonalności ?

Przecież to wszystko działa teraz naprawdę ok.....

No jedynie nie rozumiem opcji "wyłącz" - wyłącza malinę ale nijak nei można jej obudzić (no przynajmniej nie działała na to jak mówiłem do niej ;) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Fafniak napisał:

Jakieś dodatkowe "nowe" funkcjonalności ?

Mówią, że mniejszy szum na szynie danych ma Rpi4, ale czy to, że bity są zaszumione ma wpływ na SQ to nie mam pojęcia 😉

Bardziej wydajny procesor i więcej pamięci pozwala prócz słuchania filmy oglądać w 4D 😉

Wyłączanie jest upierdliwe. Tomek mówi, że nie trzeba wyłączać pstrykiem, a w apce jest "wyłącz". Ja pstrykam przy zasilaczu ale mają ludzie na pilota przy gniazdkach wyłączniki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pytanie

Malina nie podłączona kablem do routera łączy się po WiFi z routerem.

Komputer stacjonarny podłączony do routera kablem jest w stanie połączyć się z maliną (która jest "po WiFi)

Komórka która na stałe jest po wifi w tym przypadku nie jest w stanie połączyć się z maliną pomimo tego że ma wpisany adres ręcznie taki sam jak w stacjonarnym kompie

Jak tylko podłączę malinę kablem do routera - komórka łapie po wifi malinę

To jest jakiś głupi "myk" który źle robię....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...