Skocz do zawartości

Problem z HDMI ARC


Maks Nowaczyk

Recommended Posts

Witam, posiadam amplituner Pioneer VSX-520 ,i tv samsung UE55RU7452U i chciałbym połączyć tv z amplitunerem poprzez hdmi arc, wydaje mi się ze dobrze podłączyłem kabel, jedna końcówka pod wejście w tv oznaczone jako hdmi 3(arc), a druga w kinie domowym pod tv/sat,w tv skonfigurowałem „uniwersalnego pilota” , w jego ustawieniach włączyłem funkcje anytet ale pomimo tego nadal w ustawieniach wyjścia dźwięku nie pojawiła się opcja hdmi. Czy ktoś umie zaradzić temu problemowi ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim - w amplitunerze podłączasz nie do TV/SAT, tylko do HDMI OUT. Do TV/SAT podłączasz tuner TV, dekoder, itp., a nie sam telewizor.

Ponieważ Pioneer 520 nie ma HDMI ARC, musisz zainwestować w kabel optyczny (ewentualnie analogowy, ale będziesz miał tylko stereo) i również nim podłączyć TV z amplitunerem:

image.thumb.png.ef1d472774a7a1593b19bf5e04d522a4.png

 

Edytowano przez Konrad Kulwicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Dnia 3.07.2020 o 08:44, Konrad Kulwicki napisał:

Przede wszystkim - w amplitunerze podłączasz nie do TV/SAT, tylko do HDMI OUT. Do TV/SAT podłączasz tuner TV, dekoder, itp., a nie sam telewizor.

Ponieważ Pioneer 520 nie ma HDMI ARC, musisz zainwestować w kabel optyczny (ewentualnie analogowy, ale będziesz miał tylko stereo) i również nim podłączyć TV z amplitunerem:

image.thumb.png.ef1d472774a7a1593b19bf5e04d522a4.png

 

Witam wszystkich. 

Posiadam amplituner pioneer vsx820 i podłączyłem wg rysunku hdmi 2.0 i optyka- niestety ciągle mam "brak sygnału" . Tv dziala z onkyo bez najmniejszego problemu, po odpaleniu tv/ampli pojawia sie komunikat ze hdmi wykryto. Czy może przyczyną być "za dobry" przewód hdmi? Kupić np 1.4? 

(PRZEWOD HDMI 2.0HIGH SPEED/4K/ARC) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...