Skocz do zawartości

Stereo wspomagające TV + odtwarzacz CD


P Ch

Recommended Posts

Cześć,

Szukam sprzętu, który mógłby zapewnić lepszy dźwięk z telewizora niż wbudowane głośniki i niż to co posiadam aktualnie. Celuje w stereo, bo na kino domowe nie mam za bardzo miejsca ani budżetu. Oprócz wspomagania dźwięku z tv/konsola/streamingi muzyki wchodzi w grę też podłączenie odtwarzacza CD, bo mam kolekcję płyt, z której nadal chciałbym korzystać.

Poczytałem sporo w internecie i na tym forum, ale jako, że nie siedzę w tematyce audio w ogóle, to ciężko mi cokolwiek wybrać.

Mój zakładany budżet na modyfikacje to 2500zł. Jeśli chodzi o kolumny głośnikowe to musiałyby być takie, które mogą wylądować na szafce, bo na podłodze miejsca brak. Pomieszczenie, w którym to miałoby grać ma około 35 m2. Ale TV jest oglądany z odległości około 2,5 m.

W skład obecnego zestawu poskładanego wiele lat temu z dostanych części wchodzą: 
- wzmacniacz Technics SU-VX500
- CD Sony CDP-970
- 2 kolumny głośnikowe Siemens RL-300 G4

Nie wiem czy iść w sprzęt typu: https://www.q21.pl/topping-mx3-czarny.html czy w coś "większego".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Topping MX3 to bardzo dobry wzmacniacz, który bez najmniejszego problemu poradzi sobie w 35m2, brzmienie jest dynamiczne i szczegółowe. Basu w żaden sposób nie brakuje i dochodzi jeszcze spora funkcjonalność ( nawiasem mówiąc sam mam to urządzenie w 2 systemie). Jeśli chodzi o kolumny to musimy skupić się na wydajnych konstrukcjach, ponieważ małe typu Indiana Line Tesi 561 po prostu się pogubią. Rozwiązaniem w tym przypadku mogą się okazać Tannoy Mercury 7.4, które zagrają potężniejszym dźwiękiem z dobrą podstawą basową. Alternatywą mogą być Pylon Audio Pearl 27, które również są świetnym uzupełnieniem dla MX3. Brzmienie względem Tannoy jest bardziej selektywne, mamy lepszą holografię i chudszy bas. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.07.2020 o 15:51, lysyrafal napisał:

Warto posłuchać z tym wzmacniaczem oraz budżecie kolumn Polk Audio Signature S20E. Można a nawet trzeba taki zestaw wypożyczyć od branży i posłuchać u siebie w domu.

Te Polki wydają się na papierze całkiem rozsądną konstrukcją. Czy ktoś się orientuje czy we Wrocławiu jest firma, z którą można by ogarnąć wypożyczenie sprzętu? Już abstrahując czy akurat tych kolumn, czy czegoś innego.

Dnia 4.07.2020 o 08:09, Q21 napisał:

Jeśli chodzi o kolumny to musimy skupić się na wydajnych konstrukcjach,

 Tu niestety tak jak przypomniał kolega powyżej w grę wchodzą praktycznie tylko podstawkowe, bo na podłogówkę ciężko z miejscem. Tzn. pewnie bym wcisnął, ale musiały by być dość ciasno obstawione szafką rtv (mam bardzo szeroką) i regałem z jednej strony, na drugą by było trochę więcej miejsca, ale i tak dość ciasno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolumny miałyby stanąć na szafce to w grę wchodzą jedynie kolumny podstawkowe. Rozwiazaniem mogą być Polk Audio S20e, które grają potężniejszym dźwiękiem. Zaproponowane Monitor Audio SIlver 100 to także dobra propozycja ale wykracza poza zakładany budżet. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...