Skocz do zawartości

Tani zestaw ze starych kolumn


Recommended Posts

Witam wszystkich, dołączyłem do tego zacnego grona bo mam pytanie na które nie mogę znaleźć odpowiedzi na Google ( pewnie dlatego że z braku wiedzy nie do końca wiem czego szukać) ale do sedna. Posiadam 4 kolumny z dwóch wież które odmówiły posłuszeństwa. 2x 50W, 6 ohm i 2x 240W, 6ohm. Wszystkie podłączane poprzez kabel bez żadnych końcówek. Co chciałbym osiągnąć? Nie wiem czy to w ogóle ma sens i jest możliwe (dlatego pytam :-): chciałbym to jakoś razem połączyć z telewizorem (w większości Netflix) i ze smartphonem poprzez Bluetooth do słuchania muzyki. Priorytetem jest raczej cena niż jakość dźwięku, chciałbym żeby to było możliwie jak najtańsze jeśli jest taka opcja. Słucham muzyki z telefonu bądź z małego głośnika Bluetooth JBL i w zasadzie nie mam większych wymagań co do jakości, po prostu zmieniam umeblowanie w pokoju i pomyślałem że można by było to jakoś fajnie połączyć i korzystać. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Edytowano przez greyhead
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz proszę - jaki budżet chciałbyś na to przeznaczyć?

Skoro nie zależy Ci mocno na jakości dźwięku, to w zależności od tego ile chcesz wydać, można to przycebulić na kilka sposobów.

 

Zestaw Cebula#1 - wersja economy micro budget

 Kupić używaną wieżę stereo (np. samą jednostkę, bez głośników) oraz dodać do niej odbiornik Bluetooth zasilany z USB (np. ładowarki od telefonu). Telewizor połączony przez RCA z tyłu wieży.

Najlepiej gdyby wieża oryginalnie pracowała z kolumnami 6Ohm i miała wystarczająco deklarowanej mocy. To zestaw brzydki, ale spełniający wymagania, o których pisałeś.

 

Zestaw Cebula#2 - wersja economy plus

Kupić używany amplituner + odbiornik BT zasilany z USB (jak wyżej), podłączyć go kablem jack 3.5 - 2xRCA z tyłu amplitunera. Telewizor też na RCA z tyłu. Ładniejsza opcja, bardziej dojrzała wyglądem, choć niekoniecznie brzmieniem :)

 

Ja wiem, że proponowane opcje to sroga Januszerka, ale chciałeś jak najtaniej :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet cebulowy jak kolega wyżej zauważył 🙂 liczyłem że zmieszczę się w jakichś 200 zł. Chodzi o to żeby to grało i leciał dźwięk z filmu. Kolumny ogólnie są w bardzo dobrym stanie i jeszcze jakieś 3 miesiące temu grały podłączone do wieży. Obie pary są z zestawu segmentowej wieży. Jedne Akai a drugie LG a czy są coś warte to sam nie wiem. Pewnie jakiś meloman nie chciałby nawet na to splunąć.

Jeśli chodzi o zestaw "cebula#2" to znalazłem takie coś:

https://allegro.pl/oferta/amplituner-wzmacniacz-5-kanalow-bluetooth-usb-fm-8224047053

Warto kupować?

Poszukam jeszcze jakichś używanych, może jeszcze coś po Januszowemu zaoszczędzę 😛

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto zainteresować się jakimś tanim i dobrze grającym wzmacniaczem impulsowym takim jak np. te 2 :

https://pl.aliexpress.com/item/32970339659.html

https://pl.aliexpress.com/item/4000299988250.html

Do tego będzie potzrebny zasilacz np. taki jak od laptopa. Powinien być w stanie dawać odpowiednio dużą moc.

Można też użyć np. taki:

https://pl.aliexpress.com/item/4000194309455.html

Do niego potrzebna by była jakaś obudowa, aby nie poraził prądem z części wysokiego napięcia.

Nada się na nią nawet odpowiednio duża mydelniczka, w której trzeba by powiercić otwory wentylacyjne.

Oba wzmacniacze mają bluetooth. TV najtaniej podłączyć do nich z wyjścia słuchawkowego.

Można też kupić DAC np. taki :

https://pl.aliexpress.com/item/33039720232.html

lub

https://pl.aliexpress.com/item/4000726198863.html

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omg jak tanio! ;D Podłączałbym!

Jeśli chodzi o obudowę, to gdy robię różne rzeczy z Arduino to wkładam je w obudowy z pudełek śniadaniowych

obraz.png.38cb44e98ce73444049df83d73ba4080.png

Są tanie (w dużych marketach po 2zł/szt.), łatwo wycina się w nich otwory na kable. Do takiego można by włożyć zasilacz.

Janusz-ex Import Export pełną gębą xD

Myślę jednak, że autor pewnie chciałby mieć do tego pilot zdalnego sterowania. :P

Edytowano przez marzecm93
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oba  DAK-i maja piloty. Bluetooth daje możliwość sterowania głośnością z pilota. Ten mocniejszy wzmacniacz 2x100W ma stale aktywne bluetooth ( nawet po wyłączeniu go pokrętłem głośności ) i gdy zostaje nawiązane połączenie przełącza się na bt. Po rozłączeniu urządzenia bt wraca jako źródło to co jest podłączone pod gniazdo jack. Gdy wzmacniacz jest podłączony do wyjścia słuchawkowego w TV regulacja głośności odbywa się zazwyczaj z poziomu TV. Wtedy pilot nie jest potrzebny. W słabszym wzmacniaczu selektorem źródeł jest przytrzymanie przycisku play/pauza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot nie jest mi jakoś zbytnio potrzebny. Jak jest to spoko, zawsze to jakaś wygoda. Prawdę mówiąc nie chciałbym tego sam składać bo zbytnio nie mam odpowiedniej wiedzy do elektroniki, wolałbym jednak już coś gotowego i tylko podłączyć wszystko i używać.

Ten drugi DAC wygląda dobrze i nie skomplikowanie jeśli chodzi o podłączenie ale raczej nie podobne tam samych kolumn. Potrzebuje do tego jakiejś wieży żeby to razem działało?

Edytowano przez greyhead
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że wolałbyś z Polski, nie z Chin, żeby tak długo nie czekać...

Patrzyłem na allegro, znalazłem względnie wyglądające wzmacniacze Renkforce. Mają BT i wejścia RCA, pilota też.

 

Jak to gra - nie mam pojęcia. Nie wiem też jak z niezawodnością. Po prostu wygląda lepiej niż popularne na allegro wzmacniacze VoiceKraft i spełnia postawione przez Ciebie wymagania.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wzmacniacze które podałem są miniaturowe i prawie całkowicie gotowe do pracy. Wystarczy tylko skręcić ich szczątkowe obudowy skradające się z dwóch płytek i podłączyć do zasilacza. Czas dostawy dla darmowych dostaw jest dla jednego około 2 tygodnie a dla drugiego około miesiąca. Jakość dźwięku jest naprawdę dobra. Lepsza niż można oczekiwać od taniej wieży.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam doświadczenia z marką VK.

Wg opisu zrobi to, co Ty potrzebujesz, żeby zrobił.

Jednak jeśli nie potrzebujesz karaoke i wejścia mikrofonu, to może poszukaj sprzętu, który tych funkcji nie ma. Bo po co płacić za coś, czego nie będziesz używać. Być może sprzęt bez tych funkcji, a w tej samej cenie, miałby "jakość" położoną na pozostałe, bardziej istotne dla Ciebie funkcje.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...